Covid 19 ve Kanada Vize Başvurusu

Kanada vizesi covid kuralları

Covid 19 ve Kanada Vize Başvurusu

Dünyanın en çok konuştuğu konulardan birisi olarak söz edebileceğimiz Covid-19 salgını çeşitli ülkelerde binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olmaktadır. Bu nedenle insanların tedbir almalarına ilişkin pek çok başlık ön plana çıkmaktadır.

Covid-19 salgını nedir, nasıl ve nerede ortaya çıkmıştır, nasıl korunabiliriz, nasıl bulaşır gibi bilgileri araştıran ve merak eden kişilerin internet sayesinde bu yanıtları aldığı görülmektedir. Ancak seyahatlere ilişkin birtakım sorunları çözmek için araştırma yapan kişilere yardımcı olmak amacıyla hazırladığımız bu yazımızda Kanada’ya uçuş planı yapan kişilerin nelerle karşılaşabileceğine değineceğiz.

Covid 19 Sebebiyle Kanada Vize Merkezleri Geçici Süre İle İşlem Almıyor

Koronavirüs salgını ile ilgili olarak her geçen gün yeni bir bilgiyle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle kesin bilgilerin paylaşılması güç olan bu konuda, belirli olan ve halen belirsizliğini koruyan bazı başlıklara değineceğiz. Virüs salgının ortaya çıkmasıyla birlikte bazı ülkelerle uçuşların durdurulmasına ilişkin olarak alınan kararlardan Kanada’nın ne kadar etkilendiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Bununla birlikte, durdurulan konsolosluk işlemlerinin geçerli vizesi olup uçuşu gerçekleştiremeyen kişileri nasıl etkilediğine de değinmek istiyoruz.

Tarih değişikliğinin mümkün olup olmadığını, vizenizin süresini uzatıp uzatamayacağınızı ve süreçlerin ne zaman normale döneceğini sizlerle paylaşacağız. Tüm bu sorularınızı özenle yanıtlayacağımız bu sayfalarımız sayesinde uçuş planlarınızda birtakım değişiklikleri yapma kararı alabileceksiniz.

Çin’in Wuhan eyaletinde ilk kez ortaya çıkan ve daha sonra yapılan testlerde pozitif sonuçlara rastlanan ve 2019-nCoV teşhisi konan hastaların giderek artmasıyla global bir sorun haline gelmiştir.

Covid 19 ve Kanada Vize Başvurusu

Covid 19 ve Kanada Vize Başvurusu

 

 

 

9 Mart 2023 tarihinden itibaren İtalya başta olmak üzere en çok seyahat edilen Avrupa ülkeleriyle ilgili vize işlemlerinde bazı kısıtlamalar meydana gelmiştir. İtalya ile başlayan ve diğer Schengen ülkelerini de etkisi altına alan bu aksaklıklardan dolayı Kanada seyahatleri de askıya alınmıştır.

Covid 19 ve Kanada Vize Başvurusu S.S.S

Kanada Vize Covid 19 Uygulaması Nedir?

Kanada'ya giriş yapabilmek için negatif bir PCR testine ihtiyaç vardır. Macaristan’a seyahat edecek kişilerin aşılarının tam olması gerekir.

Kanada'ya Giriş İçin Aşıya İhtiyaç Var mı?

Kanada Covid 19 uygulaması nedeniyle Kanada'ya seyahat edecek kişilerin Biontech aşılarının tam olması gerekmektedir.

Kanada Vizesi Açık mı?

Kanada Covid 19 kısıtlamalarını kaldırmıştır ve artık Macaristan’a seyahat için vize başvuruları yapılabilmektedir.

Kanada Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

Bu nedenle konsoloslukların yeni başvuruları kabul etmediği bilinmektedir. Pasaportlarınızla ve vizelerinizle ilgili herhangi bir sorun olmasa dahi, yurt dışına çıkmanız mümkün değildir.

Ancak sürecin nasıl ilerleyeceğine dair net açıklamaların gelmesiyle birlikte nasıl bir yol izleyeceğinizin yanıtını sizlerle paylaşabileceğiz.

Yakın tarih olarak 1 Haziran 2023’den itibaren vize işlemlerinizle ilgili başvuru adımlarını gerçekleştirebileceğinizi belirtebiliriz.

Ancak bu tarihin salgının seyrine göre daha ileri bir zaman dilimine atılabileceğini de aktarmaktayız. Böyle bir ihtimalin olduğunu unutmamalı ve randevularınızı erken süreçlerde oluşturmalısınız.