Kanada Göçmenlik Başvurusu 38 Meslek

Kanada göçmenlik vize başvurusu

Kanada göçmenlik

Kanada göçmenlik için merak edilen tüm soruları ayrıntıları ile beraber, araştıranlar için kaleme aldık. Kanada’da göçmen olarak ikamet etmeyi planlıyorsanız yerine getirmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Devletlerarası seyahatler ve göçmenlik konusunda gideceğiniz ülkelerin bazı kriterleri olabilir.

Eğer siz da Kanada’da girişimci, işçi ya da vasıflı bir çalışan olarak yer edinmeyi hedefliyorsanız Kanada göçmenlik vizesine başvuruda bulunabilirsiniz.  Bu vizeye nereden ve nasıl başvuruda bulunur? Kanada vizesi alabilmek için hangi şartları yerine getirmeniz gerekiyor? işte merak edilen tüm bu soruların ayrıntılı yanıtlarını vize ofisi olarak sizler için kaleme aldık,  içeriğimizin devamından ayrıntılara erişim sağlayabilirsiniz..

Kanada göçmenlik başvurusu

Kanada göçmenlik başvurusu ve vize işlemleri için detayları vize başvuru merkezlerinden alabilirsiniz. Eğer Türkiye’den Kanada’ya göçmen olarak gitmeyi hedefliyorsanız vize için kanada Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunabilirsiz. Kanada’ya ilişkin tüm başvuru ve vize işlemleri için vize merkezi Kanada Ankara Büyükelçiliğidir. Bu başvuru sürecinin daha hızlı ve profesyonel ilerlemesini istiyorsanız aracı bir firma ile çalışarak, başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Kanada vize başvurularından önce ülke tarafından belirlenen kriterler hususunda yeterliliğinizi ölçen Kanada göçmenlik testi adında bir test yapılıyor. Test için geçerli taban puan 70 iken bu yıl itibari ile 75 puana yükseltildi. Eğer bu testte geçerli bir puan alırsanız başvuru işlemlerine başlama imkânı buluyorsunuz. Vize işlemleri için işinizi kolaylaştıracak bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlar;

 • Kanada’ya göçmen olarak gitmek üzere her aracı firmaya güvenmemelisiniz. Kaliteli ve profesyonel, uygun fiyatlı firmayı araştırarak seçim yapmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Kanada’ya yerleşmek ve gitmek için en kolay vizeyi öğrenci ve turistlerin aldığını söyleme yanlış olmayacaktır. Elbette bunda da vize alırken yeterli miktarda nakit ya da gayrimenkul varlığınızı ispatlamanız ve akabinde başvuru merkezi olan elçiliği de geri döneceğinize ikna etmeniz gerekiyor.
 • Öğrenci ya da çalışma vizelerini 2 ya da 4 hafta süre ile sorunsuz bir şekilde almanız mümkündür.
 • Bazı özel durum vize başvurularında 4,6 hatta belki de 24 ay kadar beklemeniz gerekebilir. Bunu göze alarak başvurunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kanada göçmenlik başvurusu 2023 itibari ile dikkat eteniz gereken hususlar bu şekildedir. Bunlara ek olarak daha özel durumlar ve ayrıntılı sorulanız için vize merkezlerinden destek alabilirsiniz.

Kanada göçmenlik başvurusu 38 meslek

Kanada göçmenlik başvurusu 38 meslek listesini de sizler için hazırladık. Birazdan listeleyeceğimiz meslek guruplarına mensup olarak Kanada’ya gitmeniz mümkündür. 38 Meslek listesi şu şekildedir;

 1. Yer ve deniz bilimcileri gidebilir.
 2. İnşaat mühendisi
 3. Makine mühendisi
 4. Kimya mühendisi
 5. Maden mühendisi
 6. Petrol mühendisi
 7. Jeolojik mühendis
 8. Bilgisayar  mühendisi
 9. Kadastro memuru
 10. Bilgisayar programcısı
 11. Fizyoterapist
 12. Terapist
 13. Meslek tedavi uzmanı
 14. Sağlık güvenliği uzmanı
 15. Odyolojist
 16. Tıbbi radyasyon uzmanı
 17. Telekominasyon mesleklerinin tümü
 18. Müteahhit
 19. Marangoz
 20. Denetçi
 21. Orman makineleri operatörleri
 22. Su tesisatçısı
 23. Elektrik tesisatçısı
 24. Gaz tesisatçısı
 25. Vinç operatörü
 26. Taş ocağı ve maden işçileri
 27. Elektrik mühendisi
 28. Demirci
 29. Kaynakçı
 30. Uçak müfettişi
 31. Uzay mühendisi
 32. Yatırım analisti
 33. Mühendis idarecileri
 34. Şantiye çalışanları
 35. Bilgisayar programcısı
 36. İnşaat denetçisi
 37. Tamirci
 38. Makine teknisyeni

İşte, tüm bu meslek guruplarına mensupsanız siz de mesleğiniz için Kanada’ya vize alarak gidebilirsiniz. Her meslek gurubunun Kana için çalışma izni alamadığını da bilmeniz gerekiyor. Ayrıca buna ek olarak Kanada vergileri çok yüksek olduğu için yaşam standartlarını göz önüne alarak seçim yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kanada Göçmenlik Vizesi S.S.S

Kanada Göçmenlik Başvurusu Nasıl yapılır?

Kanada’da oturma izni sahibi olmak isteyenler 5 farklı kategoride başvuru yapabiliyor. Bu başvurular göçmenlik ve mülteci kurulu tarafından değerlendirilir. Uygulanan puanlama testlerine ve kriterlerine göre başvurular alınır. Göçmenlik sınıfları; nitelikli işçi, işadamı, aile, şehir adayı ve Quebec seçilmiş göçmenlik kategorileridir.

Kanada Göçmenlik Puan Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Göçmenlik testinde yer alan bölümleri puanlamasında 100 üzerinden en az 67 puan almak gerekir. Bu ve daha yüksek puan alındığında Federal Nitelikli İşçi Programına dahil olunur. Düşük puanlama programa katılmanızı engeller. Dil becerisini geliştirmek, diploma ve ya sertifika tamamlamak ve bir iş teklifi almak yüksek puan alınmasına yol açar.

Kanada Göçmenlik Testi Nedir?

Kanada ülkesine kabul edeceği kişileri bir dizi teste tabi tutar. Meslek guruplarına yönelik, dil bilgisi, eğitim durumuna göre hazırlanan testten geçer aldıktan sonra göçmenlik başvuruları toplanır ve değerlendirilir. Geçer puan alanlar tekrar değerlendirilir.

Kanada Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay

Kanada konsolosluğu gaziantep adana iletişim

Kanada Vizesi Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay-Mersin

Visa Center Global Vize Hizmetleri, Kanada Vize Başvuru Merkezi, Gaziantep Ofisinden sevgiler.

Kanada göçmen politikası, birçok ülkede yaşanan milliyetçilik unsurunun aksine, din, dil, ırk ve etkin köken fark etmeksizin oluşturulan benzersiz bir politika. 2018’de yapılan duyuruya göre, 2019, 2023 ve 2023 yıllarında toplamda 1 milyondan fazla göçmen kabul edecek olan ülke, bu kabul işlemlerinin ilk ayağını geçtiğimiz yıl gerçekleştirdi. 2019 yılında 300 bini aşkın dünya vatandaşı, Kanada’nın bir parçası haline geldi.

Gaziantep’te yaşıyor, geleceğe yönelik planlarınızı oluşturmak ve Kanada’ya göç etmek istiyorsanız ya da turistik ve eğitim amaçlı olarak ülkeye giriş yapmak istiyorsanız, Gaziantep Kanada Vize Başvuru Merkezi ile irtibata geçebilirsiniz. Vize Başvuru Merkezi ofisimiz, haftanın her günü hizmete açık olup, ihtiyaç duyduğunuz Kanada vizesi ile alakalı her türlü mevzuata hakim ekip üyeleri tarafından yönetiliyor.

Kanada Vize Başvuru Merkezi – Adana

Dünyanın göçmen kabulü açısından en eşitlikçi ve en doğru stratejisi ile yönetilen ülkesi Kanada, genç ve dinamik beyinleri ülkeye davet ederken, aynı zamanda ülkede kalkınmayı harekete geçirecek yetkin bireyleri de görmek için çeşitli adımlar atıyor. Gelecek yıllarda da oldukça yüksek bir göçmen kabulü sağlayacak ülkeye, Türkiye’nin her yerinden başvuru gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin, Kanada Vize Başvuru Merkezi Adana şubemiz, bu konuda Adana’da yaşayan vatandaşlarımıza hizmet veriyor.

Adana’da yaşıyor ve Kanada’ya gitmek için hayaller kuruyorsanız, daha fazla gecikmeyin ve başvurunuzu hemen gerçekleştirin. Kanada’da çalışmak, bu refah sisteminin bir parçası olmak ve yaşamak için daha az çaba sarf etmek üzere, Vize Başvuru Merkezi olarak hizmetinizdeyiz. İhtiyaca yönelik her vize başvurusu ve başta Kanada vizesi almak için bir telefon ve bulunduğunuz şehirde olacak kadar yakınız.

Kanada Vize Başvuru Merkezi – Hatay

Hatay’da yaşayıp, Kanada’ya yerleşmek ya da Kanada’da eğitim almak isteyen vatandaşlarımız için pek çok konuda danışmanlık hizmeti veriyor ve özellikle de vize ihtiyaçlarını karşılamak üzere başvurularını yönetiyoruz. Yalnızca eğitim ya da göçmen statülü vizeler için değil, her türden vize ihtiyacına yönelik olarak oluşturduğumuz planlarımız çerçevesinde, sizlere en doğru vize başvurularını, bizler sağlıyoruz. %99 gibi büyük oranlarda başarıya sahip olan Vize Başvuru Merkezi olarak, siz değerli misafirlerimize yol göstermek ve başvurudan vizeye giden yolculukta yanınızda yer almak, bizlerin en önemli vazifesi. Kanada Vize Başvuru Merkezi, Hatay ofisimize gelin ve sizler de Kanada vizesi almak üzere çıktığınız yolculukta, bizim deneyimlerimizden faydalanın.

Kanada Vize Başvuru Merkezi – Kahramanmaraş

Gerek göçmen, gerek oturum, gerek çalışma, gerek eğitim, gerekse de tıbbi ihtiyaçlarınız doğrultusunda, daha sayamadığımız birçok nedenden dolayı Kanada’ya gitmek istiyor olabilirsiniz. Bu isteği karşılamak amacı ile Kahramanmaraş’ta hizmet verdiğimiz Kanada Vize Başvuru Merkezi Ofisimiz, siz değerli misafirlerimizi ağırlamak için sabırsızlanıyor. Kanada’ya gitmek için atabileceğiniz adımlar;

 1. Vize başvuru merkezi ofislerimiz ile irtibat kurun,
 2. Seyahatinizin amacını belirtin,
 3. Vize için süre ihtiyacınızı belirtin,
 4. Kanada vizesi için ihtiyaç duyulan belgeleri öğrenin,
 5. Vize belgelerini hazırlayın,
 6. Belgeleri tarafımıza iletin,
 7. Başvuru sonrası vize onayı için randevunuza katılın,
 8. Tarafınıza gönderdiğimiz vize onaylı pasaportunuzu teslim alın.

Kanada Vize Başvuru Merkezi – Mersin

Mersin, Kanada Vize Başvuru Merkezi şubemiz ile irtibata geçin ve derhal Kanada vizesi başvurularınızı başlatın. Yıllar boyunca sürecek, Kanada göçmen politikası yürürlükte iken, bu fırsattan yararlanmak adına daha fazla vakit kaybetmeyin. Kanada’ya gitmenin en basit ve yine en doğru yöntemi olan Vize Başvuru Merkezi ofislerimiz, sizlere Mersin sınırları içerisinde de hizmet vermeye devam ediyor.

Kanada vizesi almak için ihtiyacınız olan belgeler;

 • Pasaportunuz
 • Bankaya döktüğünüz
 • Biyometrik fotoğraf
 • Konaklama bilgileriniz
 • Başvuru dilekçeniz
 • Sabıka kaydınız
 • Gerekli ise taahhütname
 • Nüfus cüzdanı ya da TC Kimlik kartı fotokopileriniz
 • Eğitim bilgileriniz
 • Tapu bilgileriniz
 • Vize harcı ödeme dekontu

Evrakları ve konsolosluk, büyükelçilik talepleri doğrultusunda ek belgeler ilave edilmesi gerekebiliyor.

Kanada Vize Başvuru Merkezi – Şanlıurfa

Şanlıurfa, Güneydoğu Anadolu’nun en önemli şehirlerinden biri. Nüfus, kültürel yapı ve tarihi itibari ile oldukça önemli şehirlerimiz arasında yer alan Şanlıurfa’da, sizlere Kanada Vize Başvuru Merkezi ofisimiz ile hizmet verebiliyoruz. Vize Başvuru Merkezi ofisimizden alacağınız hizmet doğrultusunda, şehirden dışarı adım atmadan, vize başvurularınızı son noktaya getiriyor ve sizlerden yalnızca konsolosluk ya da büyükelçilikte gerçekleştirilecek randevuya katılmanızı bekliyoruz. Hemen Kanada vizesi almak ve amacınız doğrultusunda Kanada’ya seyahat etmek üzere ofislerimiz ile irtibat kurmaya çekinmeyin.

Kanada Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay S.S.S

Kanada Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Vize İşlemleri Nedir?

Kanada Konsolosluğu Gaziantep, Adana, Diyarbakır ve Hatay illerinde yetkili vize başvuru merkezlerine kısa süreli Kanada vizeleri başvuru işlemleri için yetki vermiştir.

Kanada Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Vize Ücreti Nedir?

Kısa süreli Kanada vizelerinde 180 Dolar konsolosluk harç bedeli ve 30 Euro vize başvuru merkezi hizmet bedeli ödenir.

Kanada Konsolosluğu Gaziantep-Adana-Diyarbakır-Hatay Vize Kaç Günde Çıkar?

Kısa süreli Kanada vizelerinin sonuçlanma süreli genel olarak 5-7 iş günüdür.

Kanada Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

Kanada Konsolosluk Pasaport Vize Randevu

Kanada vize randevu bilgisi

Kanada Vize Pasaport ve Randevu İşlemleri

Kanada, etnik çeşitliliği, refah seviyesi yüksek, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde bulunan, güneyinde ve batısında Amerika Birleşik Devletleri, doğusunda ise Danimarka’ya ait Grönland ile sınırları bulunan bir meşruti monarşidir.

Birçok insanın bildiğinin aksine, Cumhuriyet özelliği bulunmayan ülke, Federal Parlamenter sistem ile yönetilmekte ve bu sistem, Kraliçe II. Elizabeth’e bağlanmaktadır. II. Elizabeth, Kanada ülkesinin hem Devlet Başkanı hem de Kanada Kraliçesi sıfatlarını taşır. Kısacası, İngiltere Kraliçesi olarak bilinen Kraliçe Elizabeth, bir anlamda Kanada’nın da Kraliçesi’dir.

Kanada, gelişkinlik seviyesi bir hayli yüksek bir ülkedir. Kişi başına düşen gelir oranları, on yıllardır dünyada her daim ilk 10 sırada bulunmuştur.

48 bin USD dolaylarında kişi başına gelir düşen Kanada, bu sebeple oldukça fazla göç almaktadır. Her yıl, mesleki yetkinliklere sahip binlerce kişinin göçtüğü Kanada, aynı zamanda birçok insanı da turizm, eğitim ve ticari amaçlarla da çekiyor. Her Türk vatandaşı, bu ülkeye ziyaret etmeden önce Kanada vizesi almak zorundadır. Kanada vize işlemleri, ortalama 10-15 gün içerisinde sonuçlanıyor.

Kanada Konsolosluk Pasaport Vize Randevu

Kanada Konsolosluk Pasaport Vize Randevu

Kanada Vize Randevusu Açıldı

Kanada’ya seyahat etmek isteyenler için Kanada vize randevusu açıldı bilgisini edinmek, bir hayli mutluluk veriyor. Bu bilgiyi edinmek için ise birçok işlemi yerine getirmek ve sonrasında da başvuru yapmak gerekiyor. Kanada vizesi almak için yapmanız gerekenler sırası ile;

 1. Vize başvuru merkezimiz ile iletişim kurmak
 2. Gerçekleştireceğiniz seyahatin konusunu iletmek
 3. Almak istediğiniz vize türünü saptamamıza yardımcı olmak
 4. Almak istediğiniz vize süresini tercih etmek
 5. Kanada vizesi almak için gerekli belgeleri öğrenmek
 6. Vize için gerekli belgeleri hazırlamak
 7. Hazırlanan belgeleri tarafımıza iletmek
 8. Biz başvurularınızı gerçekleştirirken, randevu bilgilerinizi beklemek

Ve son adımda, başvuru girişlerinizin ardından belirlenen vize randevunuzu, Kanada Konsolosluğu’nda gerçekleştirilen mülakat ile sonlandırmak. Tüm bu işlemler esnasında, fiziken ofislerimize gelmek durumunda olmamakla birlikte, aslında yapmanız gereken 2 önemli adımdan birisi, sizlere ileteceğimiz gerekli evraklar listesini hazırlamak iken, bir diğeri ise başvurunuzun son basamağı olan Kanada Konsolosluğu’nda, belirlenen tarihte mülakata katılmak oluyor.

Kanada Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Kanada vizesi, kısa süreli vizeler ve uzun süreli vizeler olarak iki farklı kategoriye ayrılıyor. Kısa süreli Kanada vizesi almak, ortalama olarak 10 ile 15 gün arasında sonuçlandırılırken, Amerika Birleşik Devletleri vizesine sahipseniz, bu süre 3 ile 5 gün arasına kadar düşebiliyor. İşlemler için geçen süreler, tıpkı diğer ülkeler vize işlemlerinde olduğu gibi tamamen Kanada Konsolosluğu’nun inisiyatifine bağlı olarak oluşuyor. Kanada’ya gidebilmek için tek girişli ya da çok girişli vizeler elde edebiliyorsunuz. İlgili vizeler için ihtiyaç duyacağınız belgeler ise;

 • Pasaport
 • Masraflarınızı karşılayacağınızı belgeleyen banka dökümleri
 • Biyometrik fotoğraf
 • Seyahat ve konaklama belgeleri, rezervasyonları
 • Vize başvuru dilekçesi
 • Sabıka kaydı (Sabıkanız olmamalı)
 • Taahhütname
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Nüfus kayıt örneği
 • Varsa eski pasaportunuz veya fotokopileri
 • Tapu, araç belge fotokopileriniz
 • Vize harç bedeli ödeme dekontu

Ayrıca Kanada, sağlık taramasından geçmenizi, güvenlik taahhütü vermenizi ve yine Kanada’da bulunduğunuz sürede iş aramamanız konusunda taahhüt vermenizi de isteyebiliyor. Bu gibi durumlar oluştuğunda, Kanada vizesi almak uğruna, bu işlemleri yerine getirmeniz ise şart koşuluyor.

Kanada Vizesi Ücretleri Güncellendi

2023 yılı için Kanada vizesi ücretleri güncellendi. Güncellenen bedeller doğrultusunda yapacağınız ödeme sayesinde, sizler de vize harç bedeli ödeme dekontunuzu edinebilirsiniz. Bu dekont, vize başvuru işlemlerinizi başlatmak üzere ihtiyaç duyacağınız gerekli evraklar listesinde yer aldığından, ödeme yapmadan başvuru sürecini başlatamayacağınızı da bildirmek isteriz.

Kanada vizesi almak için ödemeniz gereken vize harç ücretleri;

 • Kısa süreli turistik vize – 100 Kanada Doları
 • Kısa süreli ticari vize – 100 Kanada Doları
 • Kısa süreli aile ziyaret vizesi – 100 Kanada Doları
 • Kısa süreli dil okulu vizesi – 100 Kanada Doları
 • Uzun süreli dil ve okul vizesi – 150 Kanada Doları
 • Çalışma izni – 155 Kanada Doları

Olacak şekilde gerçekleştiriliyor. Tercih edeceğiniz vize türüne göre yapacağınız ödeme sonrası, ödeme dekontunu almayı ve dosyanıza ilave etmeyi unutmayınız. Yukarıda belirtilen bedeller, Kanada vizesi almak için konsolosluğa ödeyeceğiniz salt bedeli kapsarken, vize başvuru hizmet bedellerimiz ya da danışmanlık ücretlerimizin bu tutarlar içerisinde bulunmadığını da belirtmekte fayda var. Zira Kanada Konsolosluğu, bu bedeli yalnızca kendi resmi işlemleri adına tahsil ediyor.

Kanada Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Kanada Konsolosluğu’na başvuru yaparken, sizden istenen tüm prosedürlerin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi ve evraklarda aksaklık yaşanmaması çok önemli. Kanada, bundan 20 ile 40 yıl öncesinde, ülkede bulunan iş gücünün yetersizliği dolayısıyla çok fazla göçmen kabul etmeye başladıç Öyle ki, ülke nüfusunun 5’ine yakını, ülkeye gelen göçmenlerden oluşuyor. Ağırlıklı olarak Asya kıtası başta olmak üzere, dünyanın her noktasından göçmen kabul eden ülke, hali hazırda ’e yakın Asya göçmeni olmak üzere, oldukça yoğun bir göçmen nüfusu barındırıyor.

Çalışmak ve Kanada’da hayat kurmak isteyen bireyler için göçmenlik başvuruları devam ediyor. Ancak, Kanada bu konuda İngiltere gibi  oldukça katı ve kuralcı olmuş durumda. Ülkeye yetkinlik derecesi düşük insanlar almak yerine, ülkenin refah seviyesini yükseltmek adına beyin göçü kabul eden Kanada, bu noktada mesleki yeterlilik ve belgelere sahip bireyleri kabul ediyor.

Kanada Konsolosluğu’nda gerçekleştirilecek mülakatta, hayaller, hedefler ve gerçekleri konuşarak, belki sizler de bu hakka sahip olabilirsiniz. Bu sebeple hem eğitim hem de diğer konular ile ilgili evraklarınızı, Kanada vizesi randevu pasaport işlemlerinde sorun yaşamamak adına, doğru hazırlamak çok önemli. Sizlere destek olabilmemiz için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Kanada Konsolosluk Pasaport Vize Randevu S.S.S

Kanada Konsolosluk Pasaport Verir mi?

Yurtdışında yaşayan başvuru sahiplerinin Pasaportlarının yalnızca başvuru merkezlerinde (Büyükelçiliklerin Konsolosluk Şubeleri ve Başkonsolosluklar) teslim edilmesi öngörülmektedir.

Kanada Türklere Vize Veriyor mu?

Kanada‘ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerini Ankara Kanada Büyükelçiliği yürütmektedir. Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sahip oldukları pasaport türü fark etmeksizin Kanada vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

VFS Kanada Randevu Nasıl Alınır?

VFS Kanada randevu işlemlerini site üzerinden, müşteri temsilcikleri aracılıkları ile veya telefonla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra VFS Kanada başvuru merkezi sisteminden veya e- posta ile online olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sistem üzerinden online linkine tıklamanız halinde randevu oturum açma sayfasına ait bilgi ekranı gelecektir.

Covid 19 ve Kanada Vize Başvurusu

Kanada vizesi covid kuralları

Covid 19 ve Kanada Vize Başvurusu

Dünyanın en çok konuştuğu konulardan birisi olarak söz edebileceğimiz Covid-19 salgını çeşitli ülkelerde binlerce kişinin hayatını kaybetmesine neden olmaktadır. Bu nedenle insanların tedbir almalarına ilişkin pek çok başlık ön plana çıkmaktadır.

Covid-19 salgını nedir, nasıl ve nerede ortaya çıkmıştır, nasıl korunabiliriz, nasıl bulaşır gibi bilgileri araştıran ve merak eden kişilerin internet sayesinde bu yanıtları aldığı görülmektedir. Ancak seyahatlere ilişkin birtakım sorunları çözmek için araştırma yapan kişilere yardımcı olmak amacıyla hazırladığımız bu yazımızda Kanada’ya uçuş planı yapan kişilerin nelerle karşılaşabileceğine değineceğiz.

Covid 19 Sebebiyle Kanada Vize Merkezleri Geçici Süre İle İşlem Almıyor

Koronavirüs salgını ile ilgili olarak her geçen gün yeni bir bilgiyle karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle kesin bilgilerin paylaşılması güç olan bu konuda, belirli olan ve halen belirsizliğini koruyan bazı başlıklara değineceğiz. Virüs salgının ortaya çıkmasıyla birlikte bazı ülkelerle uçuşların durdurulmasına ilişkin olarak alınan kararlardan Kanada’nın ne kadar etkilendiğini merak ediyor olabilirsiniz.

Bununla birlikte, durdurulan konsolosluk işlemlerinin geçerli vizesi olup uçuşu gerçekleştiremeyen kişileri nasıl etkilediğine de değinmek istiyoruz.

Tarih değişikliğinin mümkün olup olmadığını, vizenizin süresini uzatıp uzatamayacağınızı ve süreçlerin ne zaman normale döneceğini sizlerle paylaşacağız. Tüm bu sorularınızı özenle yanıtlayacağımız bu sayfalarımız sayesinde uçuş planlarınızda birtakım değişiklikleri yapma kararı alabileceksiniz.

Çin’in Wuhan eyaletinde ilk kez ortaya çıkan ve daha sonra yapılan testlerde pozitif sonuçlara rastlanan ve 2019-nCoV teşhisi konan hastaların giderek artmasıyla global bir sorun haline gelmiştir.

Covid 19 ve Kanada Vize Başvurusu

Covid 19 ve Kanada Vize Başvurusu

 

 

 

9 Mart 2023 tarihinden itibaren İtalya başta olmak üzere en çok seyahat edilen Avrupa ülkeleriyle ilgili vize işlemlerinde bazı kısıtlamalar meydana gelmiştir. İtalya ile başlayan ve diğer Schengen ülkelerini de etkisi altına alan bu aksaklıklardan dolayı Kanada seyahatleri de askıya alınmıştır.

Covid 19 ve Kanada Vize Başvurusu S.S.S

Kanada Vize Covid 19 Uygulaması Nedir?

Kanada'ya giriş yapabilmek için negatif bir PCR testine ihtiyaç vardır. Macaristan’a seyahat edecek kişilerin aşılarının tam olması gerekir.

Kanada'ya Giriş İçin Aşıya İhtiyaç Var mı?

Kanada Covid 19 uygulaması nedeniyle Kanada'ya seyahat edecek kişilerin Biontech aşılarının tam olması gerekmektedir.

Kanada Vizesi Açık mı?

Kanada Covid 19 kısıtlamalarını kaldırmıştır ve artık Macaristan’a seyahat için vize başvuruları yapılabilmektedir.

Kanada Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

Bu nedenle konsoloslukların yeni başvuruları kabul etmediği bilinmektedir. Pasaportlarınızla ve vizelerinizle ilgili herhangi bir sorun olmasa dahi, yurt dışına çıkmanız mümkün değildir.

Ancak sürecin nasıl ilerleyeceğine dair net açıklamaların gelmesiyle birlikte nasıl bir yol izleyeceğinizin yanıtını sizlerle paylaşabileceğiz.

Yakın tarih olarak 1 Haziran 2023’den itibaren vize işlemlerinizle ilgili başvuru adımlarını gerçekleştirebileceğinizi belirtebiliriz.

Ancak bu tarihin salgının seyrine göre daha ileri bir zaman dilimine atılabileceğini de aktarmaktayız. Böyle bir ihtimalin olduğunu unutmamalı ve randevularınızı erken süreçlerde oluşturmalısınız.

 

Kanada Vize Başvurusu Kapsamlı Rehber

Kanada vize başvuru kapsamlı rehber

Kanada Turistik Vize

Kanada, günümüzde turistik amaçlı en çok ziyaret edilen ülkeler arasında yer almaktadır. Her yıl, dünyanın pek çok bölgesinden, Kanada’ya turist olarak seyahat edilmektedir. Kanada’ya yapılacak olan turistik ziyaretler, vize ile gerçekleştirilmektedir. Vize alımı için belli bir prosedürün takip edilmesine ihtiyaç vardır. Prosedüre ait detayların bilgisi, vize sürecinin kusursuz ilerlemesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle Kanada vizesi alacak kimselerin, başvurudan önce süreç hakkında bilgi edinmesi tavsiye edilmektedir.

Kanada Turistik Vize İşlemleri?

Kanada turistik vize işlemleri, Kanada konsolosluğu tarafından yürütülmektedir. Ayrıca konsolosluk tarafından bizzat görevlendirilen vize başvuru merkezleri, bu işlemleri yürütme yetkisine sahiptir. Turistik vizeye başvurulurken, talep edilen belgelerin eksiksiz ve hatasız şekilde hazırlanması önem taşımaktadır. Kanada, vize sürecinde bu belgeleri ve prosedürün hatasız takip edilmesini önemsemektedir. Aksi halde vize talebinin reddedilmesi söz konusu olabilir.

Kanada turist vizesine başvurulurken en önemli unsur, geçerliliği olan bir pasaporttur. Ancak geçerli bir pasaporta sahip olan kimseler, vize başvurusunda bulunabilir. Bu pasaportun en az bir yıl süreyle geçerliliğinin olması gerekmektedir. Daha kısa süreye sahip pasaportlar ile başvuru yapılamaz. 10 yıldan daha eski olan pasaportlar geçerli değildir. Üzeri yıpranmış, eski görünümlü pasaportlar da kabul edilmeyecektir. Dolayısıyla vize başvurusunda bulunacak kimselerin, tüm işlemlerin öncesinde pasaportlarını hazırlamaları gerekmektedir. Geçerli bir pasaporta sahip olan kimseler, bu aşamadan muaftır.

Vize işlemlerine başlanırken, uluslararası standartlara sahip biyometrik fotoğraf çekimi önemli bir aşamadır. Vize başvurusunda iki adet biyometrik fotoğrafın dosyaya eklenmesi istenecektir. Bu fotoğrafın son altı ay içerisinde çekilmiş olması önemlidir. Fotoğrafın kişiyi açıkça tanımaya imkan sunmasına ihtiyaç vardır. Pasaport ve fotoğrafın temininden sonra vize işlemlerinde sıra diğer prosedürlerin uygulanmasına gelecektir.

Kanada Turistik Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada turistik vizesi alınırken başvuru formunun eksiksiz doldurulması önemlidir. Bu form, Kanada konsolosluğu resmi sitesinden temin edilmektedir. Formun bizzat vize başvurusu yapan kimse tarafından doldurulup, imzalanması gerekir. Bu form, İngilizce veya Türkçe olarak doldurulabilir. Başvurunun reddedilmemesi adına formda beyan edilen bilgilerin hatasız olması şarttır. Eksik, yanlış ve yanıltıcı bilgiler beyan etmek, vize sürecini tehlikeye atar.

Kanada turistik vizesi almanın bir diğer püf noktası da başvuru yapan kimsenin gelir, çalışma ve hesap bilgilerini hatasız sunmasıdır. Buna göre başvuru yapan kimsenin çalıştığı iş yerinden bir izin belgesi alması istenmektedir. İzin belgesi, seyahat edecek kimsenin seyahat edilecek tarihlerde iş yerinden izinli olduğunu gösteren bir belgedir. Bunun yanı sıra SGK dökümleri, son 3 aya ait banka hesap bilgileri beyan edilmelidir.

Eğer başvuru yapan kimse ev hanımı veya öğrenci ise, bu durumda farklı bir prosedür izlenmektedir. Ev hanımı veya öğrenci olan kimsenin seyahat masraflarını karşılayan kimsenin gelir bilgileri gerekmektedir. Eş veya anne, baba olan kişinin çalışma ve gelir bilgileri beyan edilmelidir. Bu taleplerin amacı, kişinin seyahat sırasında kendisine yetecek maddi gücünün olduğunun ispatlanmasıdır.

Kanada Turistik Vize Gerekli Evraklar Nelerdir?

Kanada turistik vizesi alınırken, geniş kapsamlı bir vize dosyası hazırlanacaktır. Bu dosyada vize başvuru formu, pasaport ve gelir bilgileri mutlaka yer alacaktır. Bunlara ek olarak kişinin seyahat amacını dile getiren şahsi bir dilekçe hazırlanmalıdır. Dilekçenin İngilizce olarak yazılması talep edilmektedir. Dilekçede seyahatin amacı, ne kadar süreyle Kanada’da kalınacağı, bu esnada nerede konaklanacağı gibi bilgiler açıklanmalıdır. Ayrıca dosyaya seyahat ve konaklama rezervasyonu bilgileri mutlaka eklenmelidir.

Kanada turistik vizesi evrakları arasında sağlık sigortası belgeleri de bulunmaktadır. Kişinin seyahati sırasında başına gelebilecek olumsuzluklar için, bu sağlık sigortasının yapılması şarttır. Sigortanın kapsamının yeterli olması istenmektedir. En az 30.000 Euro değerindeki bir sağlık sigortasına sahip olunması işlemleri kolaylaştıracaktır.

Yolculuk ailece yapılıyorsa, bazı ek evraklar da istenmektedir. Buna göre evlilik cüzdanı, vukuatlı aile kayıt bilgilerini içeren belgelere gerek vardır. Bu belgeler hazırlandıktan sonra vize dosyası ile beraber Kanada konsolosluğuna başvurulabilir. Başvurular randevu sistemi ile yapılmaktadır. Randevuda vize talebinde bulunan kişiyle yüz yüze görüşme sağlanacaktır. Ayrıca görüşmede kişiye ait parmak izinin alınma işlemi gerçekleşecektir.

Kanada Turistik Vize Ücretleri

Kanada’ya yapılacak turistik ziyaretlerde vize ücretinin ödenmesi de gerekmektedir. Vize ücretleri Kanada konsolosluğu tarafından belirlenmekte olup, ödenmesi zorunludur. Bu ücretler, her yıl güncellenir. Güncellemede yıllık ekonomik durum, enflasyon gibi değerler esas alınmaktadır. Ücretin ödendiğine dair belgenin, vize dosyasına eklenmesi beklenmektedir.

Kanada turistik vize ücretlerinin güncel tutarı, 185 Kanada dolarıdır. Bu bedel yalnızca turist vizeleri için geçerlidir. Diğer vize türlerinde daha farklı ücretler uygulanır. 185 Kanada doları ödemesi beklenen kimselerin, Kanada’ya yapacakları ziyaretlerin 6 aydan daha kısa bir süreyi kapsaması gerekir. Eğer Kanada’da daha uzun bir süre kalınacaksa, daha yüksek vize ücreti ödenmesi talep edilecektir

2017 yılı itibariyle, vize ücretlerinin bankalardan ödenmesi uygulaması artık kaldırılmıştır. Vize başvurusu yapacak kimseler, bu ücreti dijital platformlardan sanal pos aracılığıyla yapabilmektedir. Ödemeler kredi kartıyla alınmaktadır.

Kanada Ticari Vize

Kanada’ya yapılan çeşitli iş ziyaretleri, ticari vize kapsamında değerlendirilmektedir. Diğer vizelerden daha farklı şartları olan bu vize, oldukça hassas bir süreci içermektedir. Bu süreçte istenilen belgelerin eksiksiz hazırlanması şarttır. Ve bu vizeye ait bazı şartların yerine getirilmesi beklenmektedir. İş seyahatlerinin aksamadan yapılabilmesi adına, vize sürecinin gereken koşullarda ilerlemesi gerekir. Bu nedenle Kanada ticari vize başvurusunda bulunmadan önce gerekli tüm bilgiler araştırılmalıdır.

Kanada Ticari Vize İşlemleri?

Kanada ticari vize işlemlerinin başlatılması için belli koşullar gerekmektedir. Buna göre ticari vize talebinin 6 aydan daha az bir süreyi kapsaması istenmektedir. Bundan daha uzun sürecek iş gezileri, ticari vize kapsamında değerlendirilmemektedir. Gezinin amacında Kanada’da bir iş yeri açmak bulunmamalıdır. Kanada’da yatırım yapmak isteyenler, daha farklı vize türlerine başvurmalıdır.

Ticari vize başvurusunda bulunan kimselerin, gelirleri, kazanç kaynakları bu ülkenin dışında olmalıdır. İşlemlerin başlatılması için gerekli başvuru şartlarında kişinin suç kaydının bulunmaması önemlidir. Seyahat için geçerliliği olan bir pasaportu olmalıdır. Aynı zamanda seyahatte kendisine gerekecek maddi imkanları belgelemek gerekmektedir.
Kanada ticari vize işlemleri kapsamına giren belli ticari faaliyetler bulunmaktadır. Bunlar arasında çeşitli toplantılara, konferanslara katılmak bulunmaktadır. Mal veya hizmet siparişi için, ticari vize alınabilir. Kanada’dan herhangi bir mal veya hizmet satın almak, bu vizenin kapsamındadır.

Ticari vize kapsamında bazı iş eğitimleri de değerlendirilmektedir. Kanada’da bulunan bir işletmeden ticari eğitim almak veya ticari eğitim vermek isteyenler ticari vizeye başvurabilir. Ticari vize işlemleri, ancak bu koşulları sağlayan kimseler için başlatılacaktır.

Kanada Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Ticari vize başvuruları, bir şirket adına yapılmaktadır. Başvurularda yazılan vize talep dilekçesi önem taşır. Bu dilekçe Kanada konsolosluğuna hitap ederek yazılmalıdır. Dilekçede kişinin ziyaret amacı detaylarıyla açıklanmalıdır. Kanada’da ne kadar süreyle kalınacağı, bu esnada ülkede hangi temaslarda bulunulacağı anlatılmalıdır. Dilekçede ülkeden ayrılış tarihi mutlaka belirtilmelidir. Varsa, Kanada’da temas kurulacak olan diğer şirketlerin bilgileri aktarılmalıdır.

Yazılacak olan dilekçenin sonunda şirketin kaşesi kullanılmalıdır. İmzanın ıslak imza olma zorunluluğu vardır. Ziyaret sebebi, Kanada’da bulunan bir şirketin daveti ise, bu da mutlaka belirtilmelidir. Kanada’da faaliyet gösteren bu şirketin davet mektubunun da beyan edilmesine ihtiyaç duyulur.

Ticari vize alabilmek, turist vizesinden çok daha geniş kapsamlı işlemleri içermektedir. Buna göre ziyareti yapacak kimsenin, bir şirkete bağlı olduğunu kanıtlaması zorunludur. Bunun adına şirketin son dönem faaliyet raporları, vergi levhasına ilişkin bilgiler beyan edilmelidir. Ayrıca kişinin bu şirkette çalıştığına dair belgeler hazırlanmalıdır. Bunların hepsi, vize dosyasına eklenecek belgelerdir.

Kanada Ticari Vize Gerekli Evraklar?

Kanada ticari vizesine başvurulurken, hazırlanması gereken birçok belge bulunmaktadır. Bunlar kişisel belgeler, şirket belgeleri, gelir belgeleri, rezervasyon belgeleri olmak üzere sınıflandırılmaktadır. Kişisel belgeler arasında geçerliliği olan bir pasaport ilk sırada gelmektedir. Bu pasaportun en az bir yıl süreyle geçerliliğinin bulunması şarttır. 10 yıldan daha eski veya yıpranmış pasaportlarla vize başvurusu yapılamaz.

Pasaport ile birlikte 2 adet biyometrik fotoğraf istenmektedir. Kanada konsolosluğu 35×45 mm ebatlarındaki biyometrik fotoğrafları kabul etmektedir. Bu fotoğrafın üç ay içerisinde çekilmiş olması zorunludur. Fotoğraftan kişinin açıkça tanınması beklenir. Bir diğer kişisel belge de tam vukuatlı aile nüfus kayıt örneğidir. Bununla beraber nüfus cüzdan örneğinin sunulması beklenmektedir.

Kişinin çalışma belgeleri de ticari vize başvurularında önem taşımaktadır. SGK hizmet dökümü ve giriş bildirgesi belgeleri hazırlanacaktır. Çalışma belgeleri arasında, iş yerinden yazılan bir izin belgesi sunulmalıdır. Bu izin belgesinde kişinin seyahat tarihleri arasında izinli olduğu, şirket tarafından beyan edilmelidir. İzin belgesinin, şirketin antetli kağıdına yazılması ve yetkililer tarafından imzalanması istenmektedir. Başvuru evraklarında şirkete ait beyan edilecek belgeler de mevcuttur. Bunlar güncel şirket faaliyet belgesi, vergi levhası, şirket imza sirküleridir.

Ticari vize talebinde bulunan kimsenin gelir belgeleri de gereken evraklar arasındadır. Bunların başında şirket tarafından verilecek kaşeli maaş bordrosu vardır. Son 3 aylık bordronun beyan edilmesi yeterlidir. Seyahat edecek kimsenin son 3 aya ait banka hesap hareketlerin dökümlerine gerek duyulmaktadır. Ayrıca bu kişinin banka hesabında en az 3000 TL bakiyesinin bulunması istenmektedir. Tüm bunların haricinde seyahat rezervasyonu bilgileri, 30.000 Euro değerindeki sağlık sigortası belgeleri, dosyaya eklenecektir.

Kanada Ticari Vize Ücretleri

Kanada ticari vize başvurularında bu evraklar hazırlandıktan sonra, vize ücretinin yatırılması da şart koşulmuştur. Vize ücretleri gerektiği takdirde her yıl Kanada konsolosluğu tarafından yenilenmektedir. Ücretlerin güncel bedelleri, ekonomik koşullar doğrultusunda şekil almaktadır. Kanada ticari vize bedeli olarak güncel tutar, 185 Kanada doları olarak belirlenmiştir. Bu bedelin 100 doları harç bedeli olarak alınmaktadır.

85 dolarlık bedeli ise, biyometrik işlem kayıt ücreti olarak kabul edilmektedir. Konsolosluk, gereken hallerde ek hizmet ücretleri talep edebilir.

Kanada ticari vize ücretleri, yalnızca online sistemlerden sanal pos ile yatırılmaktadır. Kredi kartı ile yapılan ödemeler kabul edilmektedir. Ücretlerin, daha önceki dönemlerde olduğu gibi bankalardan yatırılması kabul edilmemektedir.

Kanada Aile Ziyaret Vizesi

Türkiye sınırlarında bulunan Türk vatandaşları ve üçüncü dünya vatandaşları Kanada konsolosluklarına vize başvuru talebinde bulunabilir. Vize başvuru işlemleri, vize türüne göre değişiklik göstermektedir. Kanada Aile Ziyareti Vizesi bu vize çeşitlerinden biri olarak kabul edilmektedir.

Türkiye Devleti vatandaşlarının Kanada’da aile üyeleri ya da akrabaları yaşıyor olabilir. Kanada’da yaşayan aile üyelerini ve akrabaları ziyaret etmek için adres bilgisi verilerek aile ziyareti vizesi başvurusu yapmak mümkündür. Aile ziyareti vizesi süresi 2 yıl olarak geçmektedir.

2 yıl sonunda bu sürenin yenilenmesi zorunluluk taşımaktadır. Pasaportun geçerlilik süresi de kontrol edilerek başvuruda bulunulmalıdır. Pasaport süresi aile ziyareti süresinden önce dolarsa bu durum problem teşkil edebilmektedir. Konsolosluğa başvuruda bulunulduğunda genelde pasaport yenilenme zorunluluğu sebebiyle başvurunun reddini göndermektedir.

Kanada Aile Ziyareti Vize İşlemleri?

Kanada Aile Ziyareti vizesi ilk başvuru aşaması online olarak internet üzerinden gerçekleştirilebilir. Bu aşamada öncelikle vize başvuru formu doldurulmaktadır. Formda istenen bilgileri tam ve doğru olarak doldurduğunuza emin olmalısınız. Daha sonra ise Aile Bilgi Formu doldurulmalıdır. Bu evraklarla birlikte ekteki gizlilik formu da onaylanarak gönderilmelidir. Bu aşama ilk aşamadır. Daha sonra Kanada Konsolosluğu ile iletişime geçerek randevu talep edilmelidir.

Belirtilen saat ve tarihte konsolosluğa giderek başvuru işlemleri tamamlanmalıdır. Başvuru sırasında sunulan evraklar ile konsolosluktaki görevlilerin kısa süreliğine akraba ziyareti amacıyla gidildiğine ikna olması gerekmektedir. Bunun için aile üyelerinin davet ettiğini kanıtlayan belgeler, uçak gidiş dönüş biletleri gibi evraklar verilebilir. Ne kadar çok evrak sunulursa ikna ediciliği o kadar yüksek olmaktadır.

Aile Bilgi Formu ise Türkçe olarak, tam ve doğru doldurulduğunu bizzat görmek isteyebilir. Aile bağlarının kuvvetli olduğunu ve gidiş dönüşün her daim yaşandığını kanıtlayan ek belge talep edebilir. Kanada Aile Ziyareti Vizesi en geç 10 iş günü içinde sonuçlanmaktadır. Sonuçlar ise başvuruda bulunanın adresine posta ile ulaştırılmaktadır.

Kanada Aile Ziyareti Nasıl Alınır?

Kanada’da Aile ve akrabalarından birinin yaşadığını, aile üyeleri tarafından davet edildiğini, bağların güçlü olduğunu ve her daim gidiş dönüşün olduğunu kanıtlayan başvurular anında onaylanmaktadır. Bu sebeple Kanada Aile Ziyareti vizesi için öncelikle Aile Bilgi Formu doldurulmalıdır.

Form eksiksiz olarak ve doğru bilgilerle doldurulmalıdır. Herhangi yanlış bir bilgi güven sarsacağı için başvurunun reddedilmesine sebep olabilmektedir. Bununla birlikte özellikle ilk defa başvuruda bulunanlar güven oluşturabilmek amacıyla daha fazla evrak sunmalıdır. Aile üyelerinin davet ettiğine dair belge sunulması başvurunun onaylanmasını garanti altına alabilmektedir. Birçok başvuru sahibi başvurularını genellikle danışmanlık firmaları aracılığıyla yapmaktadır.

Danışmanlık firmalarında bulunan temsilciler vasıtasıyla daha profesyonelce ve hızlı bir şekilde aile ziyareti vizesi almak mümkündür. Ancak tecrübesine güvenen başvuru sahipleri hızlı ve güvenilir bir şekilde aile ziyareti vizesi alabilmektedir. Vize işlemleri sırasında formda doldurulan bilgiler pasaporta da yansıtılmaktadır. Bu bilgiler barkod ile başvuru sahibine verilmektedir. Bu sebeple bilgilerin birbiriyle uyuşup uyuşmadığı anında ortaya çıkacaktır. Bu konuya dikkat edildiği taktirde kısa sürede aile ziyareti vizesi almak mümkündür.

Kanada Aile Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar

Kanada Ziyaretçi Vizesi için gerekli evraklar, şahsen başvuruda bulunarak konsolosluğa ulaştırılabilir. Ancak danışmanlık firmasına ulaştırılarak da iletilebilir. Ancak online olarak başvuru formu ve Aile Ziyareti Bilgi Formu doldurulmak zorundadır. Bununla birlikte ekte yer alan gizlilik formu da onaylandıktan sonra ilk aşama tamamlanmalıdır.

Bu bilgilerin doğru doldurulması oldukça büyük öneme sahiptir. Herhangi bir çelişkiyle karşılaşılması güvensizliğe sebep olacağı için red cevabı alınabilir. Uçak gidiş dönüş biletleri, kimlik bilgiler, biyometrik pasaport, akraba ikamet bilgileri gibi evraklar da ekte verilen evraklar arasındadır. Tüm evrakların güncel tarihli olmasına ve doğru olmasına özen gösterilmelidir.

Kanada Aile Ziyareti Vize Ücretleri

Kanada Aile Ziyareti Vize ücretleri internet üzerinden online olarak gerçekleştirilebilir. Aile ziyareti vize ücreti dolar üzerinden yapılır. Kanada doları ile yapılan ödemeler için çek ödemesi ya da banka havalesi gerçekleştirilir. Kanada Büyükelçiliği Garanti Bankası ile anlaşmalı olan resmi kurumlardan biridir. Bu banka üzerinden yapılacak olan Kanada Doları ödemeleri kabul edilmektedir. Kanada Aile Ziyareti vize ücretleri ikamet edilecek zamana göre değişiklik göstermektedir. Belirtilen tarihten daha uzun süre ikamet edenler ise yeniden izin alarak ve ek ücret ödeyerek kalma zorunluluğuna sahiptir.

Kanada Öğrenci Eğitim Vizesi

Kanada, tüm dünyada refah seviyesi en yüksek olan ülkelerden biridir. Bu ülkede eğitim koşulları da oldukça gelişmiş durumdadır. Bu imkanlar, dünyanın her yerinden birçok öğrenciyi Kanada’da eğitim almaya teşvik etmektedir. Ülkemizden de çok sayıda öğrenci, her yıl Kanada’ya eğitim almak için gitmektedir. Bu eğitimi almak, Kanada öğrenci eğitim vizelerini almaya bağlıdır. Vize başvuruları, oldukça detaylı ve hassas bir sürece bağlıdır. Bu sürecin aksamaması adına gereken prosedürün bilinmesine ihtiyaç vardır.

Kanada Öğrenci Eğitim Vize İşlemleri

Kanada’da yabancı öğrencilere eğitim veren birçok okul bulunmaktadır. Bu okulların her birinin belli şartları vardır. Kanada öğrenci vizesine başvurulmadan önce, okulların araştırılması yerinde olacaktır. Çünkü vize başvurusunda, öğrencinin herhangi bir okula kabul edilmiş olması gerekmektedir. Bu okullardan birisine kabul edildiğini gösteren belge ile eğitim iznine başvurulabilir. Kanada öğrenci vizesi başvurularının ilk şartı, bu ülkeden bir eğitim iznine sahip olmaktadır. Ancak eğitim izni, tek başına bir vize anlamına gelmemektedir. Yani eğitim izni alan kişiler, sadece buna ait evraklarla Kanada’ya seyahat edemez. Eğitim izni belgeleri, vize işlemlerinin önemli bir parçasıdır.

Kanada eğitim iznine başvurmak için, eğitim alınacak okulun kabul mektubu gereklidir. Bununla beraber öğrencinin sabıka kaydının olmamasına ve sağlıklı olduğuna dair bir rapora gerek vardır. Bu belgelerle eğitim iznine başvurulmaktadır. Eğitim izin başvuru formu, Kanada konsolosluğundan temin edilmektedir.

Eğitim izni çıktıktan sonra, vize sürecine devam edilir. Sırada öğrenci vizesinin diğer şartlarını yerine getirmek bulunmaktadır. Bunlar, birtakım belgelerin hazırlanmasıyla sağlanacaktır.

Kanada Öğrenci Eğitim Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada öğrenci eğitim vizesi almanın püf noktası, gereken standartlara sahip bir niyet mektubu yazmaktan geçmektedir. Bu niyet mektubu, öğrencinin kendi ağzından yazılmalıdır. Mektubun İngilizce veya Fransızca olması istenmektedir.

Mektubun amacı, öğrencinin Kanada’da neden eğitim almak istediğinin açıklanmasıdır. Kanada’da hangi okulda ne tür bir eğitim alacağından bahsetmesi istenir. Eğitimin süresi, ülkede ne kadar süre ile kalınacağı niyet mektubunda açıklanmalıdır.

Bu niyet mektubunda, öğrencinin maddi kaynaklarından da bahsetmesi istenmektedir. Yani Kanada’da kaldığı süre içerisinde geçimini nasıl sağlayacağı açıklanmalıdır. Eğer masraflar ailesi tarafından karşılanacak ise, bunu karşılayacak aile bireyinden bahsedilecektir. Bu açıklamada amaç, öğrencinin Kanada ülkesine yük olmadan kendi kendisini geçindirebileceğinin kanıtlanmasıdır. Aynı zamanda eğitim tamamlandığında, öğrencinin ülkeyi sorunsuzca terk edeceğinin kanıtlanması beklenmektedir.

Eğer öğrenci, ülkede kaldığı süre zarfında çalışmayı düşünüyorsa, bunu da açıkça belirtmesi kendi yararına olacaktır. Kanada, öğrencilere belli koşullarda çalışma hakkı tanımaktadır. Ancak niyet mektubunda, bunun açıkça ifade edilmesi önemlidir. Bu niyet mektubunun yazılması, Kanada’dan öğrenci vizesi almanın en önemli detayıdır. Mektup yeterli açıklığa sahip değilse, vize başvurusu reddedilebilir. Bu nedenle mektup hazırlanırken dikkatli davranılmalıdır. Mektup hazırlandıktan sonra sıra, diğer evrak ve belgelerin hazırlanmasına gelecektir.

Kanada Öğrenci Eğitim Vizesi Gerekli Evraklar

Kanada öğrenci eğitim vizesi başvurusunda bazı evrakların hazırlanması şarttır. Bunlar vize dosyasına eklenmek suretiyle konsolosluğa teslim edilecektir. Eğitim izin başvuru formu ve vize başvuru formu Kanada konsolosluğundan temin edilerek doldurulabilir. Bunun dışında öğrenciye sponsor olan aile bireyinin çalışma belgeleri hazırlanmalıdır. SGK dökümü, aylık net geliri gösteren belgeler mutlaka hazırlanmalıdır. Buna ek olarak öğrenciye sponsor olan aile bireyinin ek gelirleri varsa, bunların da belgelenmesi yararlı olabilir. Örneğin kira gelirleri, üzerinde görünen gayrimenkullerin belgeleri hazırlanabilir.

Eğer Kanada’ya eğitim almaya giden kişi 18 yaşından küçük ise, vize başvurusunda ailesinin yanında olması gerekmektedir. Ailenin öğrencinin bu seyahatine izin verdiğini gösteren bir belgeye ihtiyaç vardır. Bu belge noterde hazırlanmaktadır.

Vize başvurularında en az bir yıllık geçerliliği olan bir pasaport gereklidir. Eski, yıpranmış pasaportlar geçerli sayılmaz. Seyahat edecek öğrencinin biyometrik dört adet fotoğrafının evraklara eklenmesi istenmektedir. Ayrıca Kanada’da ikamet edilen süre içerisindeki konaklama bilgileri konsolosluğa sunulmak zorundadır. Seyahate ilişkin detaylar da bildirilmelidir. Uçak rezervasyonu belgeleri, dosyaya eklenecektir.

Tüm bu evraklarla birlikte vize başvuru ücreti ödenmiş olmalıdır. Bunun ödendiğine dair banka dekontu, vize dosyasına eklenecektir. Bunlar, Kanada öğrenci vizesi başvurusu için gerekli belgelerdir.

Kanada Öğrenci Eğitim Vizesi Hakkında Detaylar

Söz konusu belgelerin temin edilmesi, vize dosyasını oluşturmak için yeterlidir. Vize dosyası oluşturulduktan sonra konsolosluktan randevu alınması şarttır. Bu randevular, vize talebinde bulunan kimselerin daha yakından tanınması amacıyla verilmektedir. Randevuda kişiye ait parmak izinin alınması işlemleri gerçekleşmektedir. Uluslararası seyahatlerde parmak izinin verilmesi zorunludur.

Bu, uluslararası güvenlik koşulları için yapılan bir uygulamadır. Kanada vize talebinde bulunan öğrenciler eğer reşit değilse, randevuya ebeveynleriyle beraber gitmeleri istenmektedir. Görüşmeler sırasında ebeveynin bizzat imzalaması istenen evrak ve belgeler bulunmaktadır. Bu görüşmelerde kişinin sorulan sorulara rahat, içten cevaplar vermesi süreci daha kolay kılacaktır.

Kanada konsolosluğu, randevuları talepten 1 veya 1.5 hafta sonrasına vermektedir. Bu süreçten sonra yaklaşık 1 hafta içerisinde vize başvurusu sonuçlanmaktadır. Kanada’ya gidecek öğrencilerin seyahat planlarının aksamaması için bu süreleri göz önünde bulundurması tavsiye edilmektedir.

Kanada Dil Eğitimi Vizesi

Kanada, kaliteli eğitim kurumlarıyla ünlü bir ülkedir. Kanada’da hem yükseköğrenim hem de dil eğitimi alabilmek mümkündür. Bu ülkede eğitim almak isteyenler, Kanada öğrenci eğitim vizesine sahip olmalıdır. Kanada dil eğitimi vizesi alabilmek, belli kurallar çerçevesinde gerçekleşmektedir. Eğitim planlarının aksamaması ve vize sürecinin hızlı ilerlemesi adına vize süreci bilinçli şekilde takip edilmelidir.

Kanada Dil Eğitimi Vizesi İşlemleri

Kanada’da birçok dil okulu bulunmaktadır. Bu okullar, öğrenci kabul ederken belli kriterleri öne sürmektedir. Kanada’da dil eğitimi almak adına yapılacak vize taleplerinden önce bu okulların araştırılması yerinde olacaktır. Çünkü öğrenci vizesi almanın ilk koşulu, bir dil okuluna kabul edilmektedir. Vize dosyasında en önemli belge, öğrencinin okula kabul edildiğini gösteren belge olacaktır.

Kanada’da eğitim almak adına verilen vizelerin belli türleri bulunmaktadır. Vize başvurusu yapan kimsenin eğitimi 6 aydan daha uzun sürecek ise Kanada S1 öğrenci vizesine başvurmalıdır. 6 aydan daha kısa sürecek eğitimlerde ise, Kanada SX-1 vizesine başvurmak gerekmektedir. Kanada eğitim vizelerinin bir diğer türü daha vardır.

Bu vize Quebec Öğrenci vizesi olarak adlandırılmaktadır. Bu vize Kanada’nın Quebec eyaletinde alınacak eğitimlerde gereklidir. 6 aydan uzun süren dil eğitimlerinde geçerlidir. Bu eyalette eğitim alacak öğrenci, Kanada vizesine ek olarak Quebec vizesini de almak durumundadır. Kanada için alınan öğrenci vizelerinde, doğru vize türüne başvurmak, vizenin reddedilmesine engel olacaktır.

Kanada Dil Eğitimi Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada dil eğitimi vizesi almanın ilk işlemi, CIC olarak adlandırılan online sistemden başvuru yapmaktır. Başvuru buradan ilk etapta online olarak yapılır. Kanada Göçmenlik, Mültecilik ve Vatandaşlık bürosu tarafından başvuru değerlendirilmeye alınır. Sorulan sorular, Kanada’da eğitim almaya uygun olup olmadığınızı belirleyen sorulardır. Buna göre daha önceden suç kaydının olup olmadığı önemli bir sorudur.

Kanada’ya tek başına mı yoksa aile bireylerinden biriyle mi gideceğiniz de sorulacaktır. Ayrıca eğitim masraflarını nasıl karşılayacağınıza ait bilgiler sizden istenecektir. Bu masraflar aile bireyleri tarafından karşılanıyor ise, bunu belirtmeniz gerekir. Ancak Kanada’da kaldığınız süre içinde eğitimle birlikte çalışmak da istiyorsanız, bunu da açıkça belirtmelisiniz. Çünkü Kanada, öğrencilere belli koşullar altında çalışma imkanı sunan bir ülkedir.

Yaptığınız bu başvuru, kısa sürede değerlendirilerek, size sonuç bildirilecektir. Başvurunun olumlu cevaplanması halinde birtakım belgeleri hazırlamanız istenecektir. Belgelerinizi hazırladıktan sonra Kanada konsolosluğuna başvurup, vize işlemlerinin kalan kısmını tamamlayabilirsiniz. Kanada konsolosluğu randevu sistemiyle çalışmaktadır. Randevu gününde bizzat orada bulunmanız gerekir. Reşit olmayan öğrenciler, randevuya aileleriyle birlikte gitmelidir. Bu durumda ebeveynlerin imzalaması gereken evraklar bulunmaktadır.

Kanada Dil Eğitimi Vizesi Gerekli Evraklar

Kanada’da dil eğitimi alabilmek için gereken vizede, öncelikle herhangi bir dil okuluna kabul edildiğinizi gösteren belgeye ihtiyaç vardır. Bunun yanı sıra Kanada konsolosluğu resmi sitesinden elde edilecek bir başvuru formu doldurulmalıdır. Formun özellikle doldurulması istenen bölümleri, işaretlenmiştir. Bunların hatasız biçimde doldurulması gerekecektir. Formlarda yapılan hatalar, sürecin aksamasına neden olur.

Kanada dil eğitimi vizesi evrakları arasında öğrenciye ait sağlık raporu ve sabıka kaydı raporu da vardır. Ayrıca öğrencinin ülkesine geri döneceğinin kanıtlanmasına ihtiyaç vardır. Bunun için seyahat belgeleri kanıt olarak kabul edilir.

Vize başvurularında biyometrik fotoğraf çektirilmesi zorunludur. Bu fotoğrafın uluslararası standartlara uygun olması şarttır. Biyometrik fotoğrafın ölçülerinin 35 mm x 45 mm olması önemlidir. Fotoğraftan kişinin açıkça tanınabilmesi esastır.

Bu başvurularda pasaportun belli niteliklere sahip olması istenmektedir. Geçerliliği en az 1 yıl olan bir pasaport gerekmektedir. Pasaportun boş sayfalarının olması zorunludur. Eski, aşınmış pasaportlar kabul edilmez. 10 yıldan daha eski bir pasaport geçerli sayılmaz. Bu durumlardaki pasaportların yenilenmesi önerilmektedir.

Kanada’da dil eğitimi alacak öğrenci eğer 18 yaşından küçükse, aile izin belgesine gerek duyulur. Ailenin, öğrencinin bu yolculuğuna izin verdiğini gösteren belgeleri imzalaması şarttır. Eğitim masraflarında aile öğrenciye sponsor oluyorsa, aile bireyinin gelir belgeleri hazırlanmalıdır.

Öğrencinin Kanada’da eğitim alacağı süre içinde kendisine yetecek kadar parasının olduğunun kanıtlanması gerekir. Bunun için banka hesap bilgileri, vize dosyasında sunulmalıdır. Eğitim uzun süreli ise, yıllık olarak 10.000 Kanada Dolarının banka hesabında görülmesi gerekmektedir.

Bu belgelerden sonra sıra vize ücretinin ödenmesine gelir. Vize ücretinin ödendiğini gösteren dokümanların vize dosyasına eklenmesiyle dosya tamamlanmış olur.

Kanada Vize Başvurusu Kapsamlı Rehber S.S.S

Kanada Vizesi Nasıl Alınır 2023?

Kanada vizesi 2023 başvuru koşulları, Kanada Büyükelçiliği tarafından açıklanmıştır. Kanada Devleti ve göçmen yasaları dahilinde şekillenen vize başvuruları, konsolosluklara şahsen müracaat edilerek alınabilir. Başvurular ayrıca vize başvuru merkezlerinden de kabul edilmektedir.

Kanada Vize Başvuruları Başladı mı?

Kanada vize başvuru merkezi 8 Temmuz 2020 Çarşamba günü yeniden faaliyete geçiyor ama yeni bir duyuru yapılana kadar aşağıdaki sınırlı hizmetleri sunacaktır.

Kanada vizesi kaç günde çıkar 2023?

Kanada Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmekte olan Kanada vize başvuruları 10-12 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak büyükelçilikte görevli olan vize yetkilisi kişinin vize başvuru evraklarını eksik olarak değerlendirebilir ve ek evrak talep edebilir.

Kanada vize sayfamızı ziyaret ediniz.

Kanada Vizesi Güncel Bilgiler

Kanada vizesi güncel bilgiler

Türk vatandaşları Kanada’ya girebilmek için öncelikle Kanada Büyükelçiliğine vize başvurusunda bulunması gerekiyor. Vize başvurusunda bulunabilmek için ise elçilik tarafından verilen randevu gününde ve saatinde gerekli evraklar ile hazır bulunmak gerekiyor. Vize başvurusu için istenen evrak listesi de yine elçilik tarafından başvuru yapan kişiye bildirilmektedir.

İşlemlerinizin kısa süre içerisinde tamamlanmasını istiyorsanız mutlaka daha önceden belirlenmiş olan evrakları eksiksiz bir biçimde tamamlayınız. Aksi halde işlemleri yeniden başlatmak durumunda kalabilirsiniz. Ayrıca başvuru için evrak teslimine vizeyi talep eden kişinin gitmesi de önemli kriterler arasında yer alıyor. Ülkeye giriş şartlarını taşıyan müracaat sahiplerinin vize talepleri olumlu sonuçlanmaktadır.

Kanada Vize İşlemleri

Kanada vize işlemlerini başlatmadan önce başvuru tipini belirlemek gerekiyor. Çünkü ülkeye giriş amaçlarına da bağlı olarak farklı vize tipleri bulunuyor. Başvuruyu yaparken hangi tip vizeye başvurmanızı belirlemenizde yarar bulunuyor. Kanada vize başvuruları genellikle 10 ile 15 gün içerisinde sonuca bağlanmaktadır.

Fakat resmi tatil ya da talebin yoğun olduğu dönemlerde zaman zaman bu süre uzayabiliyor. Başvuru tipine bağlı olarak değişmeyen bazı evraklar bulunuyor. Bunların arasında 10 yıldan eski olmayan pasaport, biyometrrik fotoğraf, kimlik belgesi, başvuru formu ve dilekçe vize tipi ne olursa olsun istenen evraklar arasında bulunuyor. 180 günden kısa ziyaretler için ise kısa vize başvurusu yapılması gerekiyor.

Kanada Turistik Vize

Ülkeyi görmek amacı ile giden turistlerin talep etmesi gereken vize tipidir. Başvuru için istenen genel evrakların yanı sıra ülkede ne kadar kalınacağı ve seyahat amacını açıklayan bir dilekçe yazılması gerekiyor. Ayrıca müracaat sahibinin ülkede kalacağı süre içerisinde yapacağı harcamalar için banka hesabında yeterli paranın olduğunu da kanıtlaması gerekiyor. Çoklu turist vizesi ile de 6 ay süre ile vize sahibi ülkeye istediği kadar giriş çıkış yapabiliyor.

Vize başvuru sahibinin suç kaydının bulunmaması ve ülke için güvenlik riski oluşturmaması da vizenin olumlu sonuçlanmasını etkileyen konuların başında geliyor. Çünkü Kanada güvenliğe üst düzeyde önem veren ülkelerin başında geliyor. Turistik vize başvurusu çoklu giriş olarak yapılabileceği gibi tekli giriş biçiminde de yapılabiliyor.

Kanada Ticari Vize

Ticaret ve iş amaçlı seyahatler için ticaret vizesi talep edilmelidir. Kısa süreli vize tipine giren ticaret vizesi ile iş fırsatları değerlendirilebilirken ülkedeki ticari fuarlara da katılmak mümkündür. Vize için ek evraklar talep edilmektedir. Öncelikle ticaret yapılacak olan şirket tarafından vize başvurusu yapan kişi adına düzenlenen bir davet mektubu olmalıdır.

Eğer vize sahibi bir şirket personeli ise şirketin aktif banka hesap hareketleri ve vergi levhası da başvuru evraklarına eklenmelidir. Ayrıca kişinin tıbbi ve cezai bakımdan da herhangi bir sorununun bulunmaması önemlidir. Başvurunun kabul olması için iş destekli evrakların tam olması, kazanç kaynağı ve ana iş yerinin ülke dışarısından olması gerekiyor.

Kanada Aile Ziyaret Vizesi

Aile bireylerinden herhangi birini ziyaret etmek için olduğu gibi arkadaş ziyaretleri için de aile ziyaret vizesine başvuru yapmak gerekiyor. Bu vize resmiyette Kanada ziyaretçi vizesi olarak geçmektedir. Ülkede oturma izni bulunan bir yakınını ziyaret etmek isteyen kişinin davet mektubu alması gerekiyor. Davet mektubu Kanada Büyükelçiliğine yazılmalıdır. Vize başvurusu yapılırken seyahat süresi bitiminde ülkeden çıkılacağına ve Kanada yasalarına saygılı olunacağına dair taahhütte bulunulması gerekiyor. Aile ziyaret vizesi başvurusunda istenen evrakların yanı sıra kişilerin özel durumlarına göre evrak listesinde farklılık ortaya çıkabiliyor.

Kanada Öğrenci Eğitim Vizesi

Vize başvuru sahibi 6 aylık bir eğitim için ülkeye giriş yapmak istiyorsa Kanada ziyaretçi vizesi alması yeterli olacaktır. 6 aydan uzun süreli eğitimler için ise öğrenci vizesine başvuru yapmak gerekiyor. Mezun öğrenciler için mezuniyet belgesi halen öğrenci olanlar için ise öğrenci belgesi evraklara eklenmelidir. Ailenin geçim kaynağı ve sponsorlu eğitimlerde sponsor olan kişiye ait hesap dökümleri de vize başvurusunda talep edilmektedir. Kanada’da eğitim görülecek olan okul tarafından gönderilmiş kabul mektubu, uçuş ve konaklama bilgileri mutlaka büyükelçilik ile paylaşılmalıdır. Başvuru sahibi tarafından el yazısı ile İngilizce niyet mektubunun yazılması gerekiyor.

Kanada Vize Başvuru Formu

Vize başvurularında talep edilen asıl evrak listesinde bulunan başvuru formuna başvuruyu yaptığınız merkezlerden temin edebilirsiniz. Bunun yanı sıra Kanada Büyükelçiliği’ne ait resmi web sitesinden de forma ulaşabilirsiniz. Formda ülkeye giriş amacınızdan kimlik bilgilerinize kadar pek çok soru yöneltilmektedir. Formun tam anlamı ile ve hatasız olarak doldurulması hızlı sonuç alınması açısından büyük önem taşıyor. Formun vize talebinde bulunan kişi tarafından tamamlanması da önemlidir.

Kanada Vize Ücretleri

Kanada vize başvurusu yapan her bir birey harç ve başvuru ücreti ödemek durumundadır. Uzun süreli bir eğitim vizesi başvurusu için toplamda 235 Kanada Doları ödemek gerekirken diğer vize tipleri için ortalama 185 Kanada Doları talep edilmektedir. Vize ücretlerinin her yıl güncellendiğini de hatırlatmakta yarar bulunuyor. Çocuklar ve bebekler için ise indirimli fiyat tarifeleri uygulanmaktadır.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada vize başvuru formu nedir

Kanada vize başvuru formu Kanada ülkesine gitmek isteyen vatandaşlardan istenilen öncelikli belgelerden birisidir. Bu form Kanada konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Formu konsolosluktan ya da konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan bir kurumdan temin edebilirsiniz. Kanada vize başvuru formu vize başvurusu yapacak olan kişilerden bilgi alınmasını sağlar. Bu amaçla vize başvurusu yapacak olan kişiler de formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurmalıdır. Vize başvuru formunu doldurmayan kişiler herhangi bir vize türüne başvuru yapamazlar.

Kanada Vize Başvuru Formu Hakkında

Kanada vize başvuru formu kesinlikle başvuru yapan kişi hakkında eksiksiz ve gerçek bilgileri içermelidir. Çünkü, Kanada Konsolosluğu form sayesinde vize başvurusu yapan kişi hakkında detaylı bilgiye ulaşmaktadır. Aksi bir durum olduğunda vize başvurusu Kanada Konsolosluğu tarafından reddedilmektedir. Ayrıca, vize başvuru formu ile beraber verilen diğer belgelerin de başvuru formu ile birbirini desteklemesi gerekir. Kanada vizesi için kullanılan başvuru formu tamamen uluslararası prosedür ile hazırlanmış olup, vize başvurularında kullanılan resmi bir belge niteliğindedir. Bu sebeplerden dolayı form amacına uygun şekilde doldurulmalıdır.

Belge üzerinde herhangi bir sahtecilik yapılmamalıdır. Aksi durumda yapılan işlemler suç niteliği taşıyacaktır. Vize başvuru formunda konsolosluğa iletilecek olan asılsız ve eksik olan bilgiler vize başvurusunun tamamen boşa gitmesine neden olacaktır. Bunun yanı sıra herhangi bir suç unsuru tespit edildiğinde kişilerin ceza almasına da yol açacaktır. Bu nedenle yalnızca doğru bilgiler ile başvuru formu doldurulmalıdır.

Vize başvuru formu yalnızca başvuru yapan kişiler hakkında bilgi vermez. Ayrıca, Kanada vize başvuru formu doldurulduğu sürece bazı şartları da kabul etmiş olursunuz. Özellikle başvuru formu imzalandığı sürece ülkede kalıcı olmadığınız ve vize sonrasında ülkeyi terk edeceğinizi kabul etmiş olursunuz. Bu açıdan başvuru formu bir anlaşma niteliği de taşımaktadır.

Kanada Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kanada vize başvuru formu iki farklı şekilde doldurulmalıdır. İlk olarak İngilizce daha sonra da Türkçe dillerde başvuru formu doldurulur. Kanada vize başvuru formu doldururken mutlaka tükenmez kalem kullanmalısınız. Ayrıca, yazıların tamamı okunaklı yazılmalı ve büyük harf ile form doldurmalıdır. Formda belirtilen tüm bilgilerin doğru olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca, bilgiler mutlaka diğer evrakları da destekler nitelikte olmalıdır.

Başvuru formuna ayrıca konsolosluk tarafından belirlenen ölçülerde fotoğraf da eklenmelidir. Bu ölçüler genellikle 35×45 mm ölçüleridir. Başvuru formunda bu ölçülerden oluşan bir biometrik fotoğraf mutlaka ilgili fotoğraf kutucuğuna yapıştırılmalıdır. Gerekli bilgilerin ardından bilgileri onayladığınıza dair imza da atmanız gerekir.

Özellikle formunun en alt kısmında ki bölüme kendi imzanızı atarak başvuru formunu onaylayabilirsiniz. Başvuru formunda atılan imza da oldukça önemlidir. Çünkü, atılan imza mutlaka pasaportta yer alan imza ile aynı olmalıdır. Kanada Konsolosluğu bu duruma ayrıca dikkat edecektir. Bu nedenle imzaların aynı olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Kanada Vize Başvuru Formu Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kanada vize başvuru formu asıl olarak 3 farklı form ve kılavuzundan oluşur. Özellikle vize başvuru formundan bir çıktı alınacaksa mutlaka çıktı üzerindeki elektronik barkodların okunaklı şekilde kılavuzlarda görünmesi gerekir. Kanada vize başvuru formu 1. Kılavuz içerisinde vize başvurusu yapan kişi hakkında kimlik ve kişisel bilgiler yer almaktadır. Özellikle pasaport bilgileri ile adres bilgileri bu kılavuzun içeriğinde yer alır.

Kişisel bilgiler olduğu için bu kılavuzun çok dikkatli şekilde doldurulması gerekir. Formda yapılan yanlışlar vize başvurusu yapan kişiyi ilgilendirir. Bu nedenle yanlış ya da eksik bilgi nedeniyle vize başvurusu reddedilirse kişi imzasını atarak bu şartı kabul etmiş olur. Kişisel bilgiler olduğu için bu kılavuzun çok dikkatli şekilde doldurulması gerekir.

Formda yapılan yanlışlar vize başvurusu yapan kişiyi ilgilendirir. Bu nedenle yanlış ya da eksik bilgi nedeniyle vize başvurusu reddedilirse kişi imzasını atarak bu şartı kabul etmiş olur. Kanada başvuru formunun son kılavuzunda ise kişinin 5 yıl içesinde gitmiş olduğu tüm ülkeler maddeler halinde yazılmalıdır. Ayrıca, ziyaret edilen ülkelere gidiş yılları da forma eklenmelidir.

Türk vatandaşlarından ayrıca askerlikle ilgili bazı detaylar da istenir. Bu bilgilerin tamamına doğru ve eksiksiz olarak cevap verilmesi çok önemlidir. Aksi durumlar tespit edildiği takdirde vize başvurusu yanabilir ya da suç işlemiş kabul edilebilirsiniz. Bu nedenle, bilgileri mutlaka kontrol ederek işlemlere başlamalısınız.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada vize başvuru formu Kanada Konsolosluğu tarafından tasarlanmış olan bir başvuru formudur. Bu başvuru formu içerisinde çeşitli bölümler bulunmaktadır. Bu başvuru formunun eksiksiz ve hatasız olarak doldurulması gerekmektedir.

Kanada vize başvuru formu ile vize için başvuru yapan kişi hakkında detaylı kimlik bilgileri edinilmektedir. Bu formda verilen bilgilere ek olarak ayrıca bu bilgilerin doğruluğunu beyan eden evrakları da Kanada Konsolosluğu’na teslim etmek gerekmektedir. Böylece konsolosluk gerekli görmesi halinde vize başvuru formu ve belgeleri karşılaştırma fırsatını bulacaktır.

Kanada vize başvuru formu doldururken eksiksiz ve hatasız bir şekilde gerçek bilgilerin doldurulması gerekmektedir. Kanada Konsolosluğu tarafından hazırlanıp kabul edilen Kanada vize başvuru formu uluslararası resmi belge niteliğini taşımaktadır. Bu nedenle de özenle doldurulması gerekmektedir. Aksi taktirde hem vize işlemlerinin yanması hem de ceza alma söz konusu olmaktadır.

Vize alındığında vize süresinde ülkeye giriş yapıp vize bitiminde çıkacağı sözü de verilmektedir. Ayrıca ülke sınır görevlileri gerekli görmeleri halinde girişe izin vermeyebilir. Bu formun doldurulması ve imzalanması ile bu şartlarında kabul edildiğini göstermektedir.

Kanada Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Uluslararası resmi belge özelliğini taşıyan formun doldurulması oldukça özen isteyen bir konudur. Bu nedenle de belli konulara dikkat edilmelidir.

Kanada vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde hazırlanmaktadır. Bu formun doldurulması sırasında tükenmez kalem kullanılması gerekmektedir.
Form doldurulurken tüm bilgilerin büyük harfle yazılmasına özellikle dikkat edilmelidir.
Formda beyan edilen bilgilerin evraklardaki bilgiler ile aynı olmasına da dikkat edilmelidir. Böylece gerçek bilgiler doğru olarak bildirilmiş olacaktır.
Kanada vize başvuru formunda bulunan fotoğraf bölmesine kişinin biometrik fotoğrafı 35*45 mm olarak yapıştırmak gerekmektedir.
Başvuru formunun tamamlanması için en alt kısmına da imza atmak zorunluluğu bulunmaktadır.

Ayrıca pasaport ve vize başvuru formundaki imzanın da aynı olmasına dikkat etmek gerekmektedir.
Böylece başarılı bir şekilde Kanada vize başvuru formu doldurulmuş olacaktır. Kanada vize başvuru formu hem konsolosluk İnternet sitesi üzerinden hem de Kanada Konsolosluğu ve danışmanlık vize merkezlerinden kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Kanada Vize Başvuru Formu Hakkında Detaylı Bilgiler

Kanada ya seyahat edebilmek için Kanada vizesine sahip olmak gerekmektedir. Vize alabilmek ise sağlıklı bir bize başvuru süreci sonrasında mümkün olmaktadır. Kanada Konsolosluğu na başvuru yapmadan önce detaylı ve eksiksiz bilgi edinmek kısa sürede vize alınmasında etkili olmaktadır. Bunun için vize danışman merkezinden yardım almak mümkün olmaktadır.

Uluslararası resmi belge özelliğini taşıyan Kanada vize başvuru formunun temini de aynı yolla sağlanmaktadır. Danışmanlık hizmeti alarak form doldurulması gerekli evrak temini gibi zorlu süreci hızlı bir şekilde atlatmak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda da vize alımına engel olacak durumlar hakkında bilgi sahibi olarak önlem almak mümkün olmaktadır.

Kanada vize başvuru formu doldurulmadı büyük bir özen istemektedir. Yapılan bir yanlış ile ülkeye giriş kapıları kapanmaktadır. Bu nedenle de sağlıklı ve doğru bir başvuru süreci tamamlanmalıdır. Başvuru formu doldurulması ile evraklar tamamlanarak başvuru yapılmaktadır. Tüm incelemelerin yapılmadı ve vize verilmesi ise Kanada Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır.

Her şeyin usulüne uygun olması halinde Kanada vizesi kişinin pasaportuna işlenmektedir. Vize geçerlilik süresince vize türüne göre Kanada da bulunmak ve çeşitli haklar kişiye tanınmaktadır. Ancak vizenin alınması ve geçerli olabilmesi için vizenin işleneceği pasaportun 10 yıllık süreyi doldurmamış olmasına dikkat edilmelidir.

Kanada Vize Başvuru Formu S.S.S

Kanada Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Kanada vize başvuru formları, Kanada Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Kanada Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

Kanada Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Vize başvurusu online olarak yapılmalıdır. Kanada Konsolosluğu resmi web sitesinden (CIC) ulaşılabilecek form için sitede şahsi bir hesabın açılması gerekmektedir. Hesap açıldıktan sonra vize başvuru formu elektronik ortamda İngilizce olarak doldurulması gerekir.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar 2023?

Kanada Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmekte olan Kanada vize başvuruları 10-12 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak büyükelçilikte görevli olan vize yetkilisi kişinin vize başvuru evraklarını eksik olarak değerlendirebilir ve ek evrak talep edebilir.

Kanada Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.

Kanada Ankara Büyükelçiliği

Kanada Ankara Büyükelçiliği iletişim

Ankara başta olmak üzere Türkiye’nin pek çok ilinde ikamet etmekte olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları konsolosluk işlerini Kanada Ankara Büyükelçiliği aracılığı ile yapabilirler. 2013 tarihinden itibaren vize başvurusu yapacak olan kişiler vize başvurularını bir turizm acentesi aracılığı ile yapmaktadır. Çünkü, Kanada Ankara Büyükelçiliği vize başvurularını doğrudan teslim almamaktadır. Bu nedenle, konsolosluk işleri ile ilgili olanlar yalnızca Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne devredilirken, vize işlemleri genellikle bir vize danışmanlık merkezi tarafınca yapılmaktadır.

Kanada Büyükelçiliği günümüzde Kanada Devleti’ni Türkiye Devleti sınırları içerisinde temsil eden en yüksek ve yetkili kurum olarak bilinmektedir. Kanada Büyükelçiliği, Kanada ülkesini Türkiye’de temsil etmektedir. Bu nedenle, iki ülke arasında gerçekleşen herhangi bir durumda Büyükelçilik devreye girmektedir. Ayrıca, Kanada Büyükelçiliği Türkiye’de yaşamını sürdüren Kanada vatandaşlarının tüm evlenme, doğum ya da ölüm gibi nüfus işlemlerini yapmaktadır. Bunların yanı sıra iki ülke arasında ticari işlemler de yine Kanada Büyükelçiliği tarafından yapılmaktadır.

Kanada Ankara Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Kanada ülkesine gitmek isteyen Türk vatandaşları ile Türkiye’de yerleşik durumda bulunan diğer ülke vatandaşları vize işlemleri 2013 yılından önce Kanada Büyükelçiliği tarafından yürütülmekteydi. Fakat, 2013 Haziran ayından itibaren bu durum değiştirilerek, vize başvuruları Kanada Büyükelçiliği tarafından kabul edilmemeye başlandı.

Vize için müracaat edecek olan kişiler vize işlemlerini öncelikli olarak bir vize danışmanlık merkezine iletmek durumundadır. Daha önceleri ise vize işlemleri için gerekli olan belgeler hazırlanarak, randevu sistemi ile büyükelçilikten randevu almak yeterli olabiliyordu. Özellikle, Kanada Büyükelçiliği üzerinde biriken yükü azaltmak amacı ile vize işlemleri artık turizm acenteleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Kanada ülkesi için vize müracaatı yapmak isteyen kişileri, Kanada Geçici Oturum Vizesi ile ilk olarak başvurularını yapmaktadır. Yani, büyükelçilik ya da Konsolosluk müracaat yapan kişilere Kanada Geçici Oturum Vize vermektedir. Kanada Büyükelçiliği Kanada Geçici Oturum vize başvurularını, 2013 yılından itibaren doğrudan teslim almaz.

Kanada Büyükelçiliği vize başvurularını yalnızca müracaat edilebilen ilgili merkezlerden alarak, vize değerlendirmesi yapar. Yani, vize işlemleri için yetki verilmiş olan merkezler aracılığı ile vize başvurularını kabul etmektedir. Kanada vize başvurularını doğru şekilde koordine eden vize danışmanlık merkezleri, Kanada’ya gitmek isteyen kişilerin vize başvurularının idari takibini de yapmaktadır. Bu işlemlerin sonrasında vize değerlendirme ve sonuçlandırma işlemleri yalnızca konsolosluk ve büyükelçiliğin görevidir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği Vize Randevu

Kanada Ankara Büyükelçiliği vize işlemlerinde randevu ile işlemleri kabul etmektedir. Bu sebeple, vize müracaatında bulunacak kişiler mutlaka işlemlerini yaptırmadan ve büyükelçiliğe gitmeden önce randevu sistemine göre hareket etmelidir. Büyükelçilik ya da Konsolosluk işlemlerinde ilgili randevu alma numaralarını arayarak, işlemleriniz için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Randevu alarak işlemler daha hızlı ve kısa sürede çözülmektedir. Aynı uygulamayı vize danışmanlık merkezleri için de yapabilirsiniz. En azından vize işlemlerinin daha kolay çözülebilmesi için randevu sisteminden faydalanabilirsiniz. Özellikle, Büyükelçilik ya da Konsolosluktan randevu alacaksanız iletişim numaralarını kullanmak sizin için daha avantajlı olur. Aksi halde vize müracaatlarında olduğundan fazla zaman kaybedebilirsiniz.

Kanada Büyükelçiliği ya da Konsolosluğu iletişim numaralarını büyükelçiliğin web sitesi üzerinde bulabilirsiniz. Yalnızca vize işlemleri için değil ayrıca diğer vatandaşlık ya da ticari işlemler için de yine randevu sistemi ile hareket edebilirsiniz.

Kanada Ankara Büyükelçiliği Vize Ücretleri

Kanada Ankara Büyükelçiliği vize müracaatlarında vize işlemleri için harç bedellerini sistem üzerinden online olarak gerçekleştirilmektedir. Bu nedenle vize müracaatı yapmak için öncelikle ilgili merkezlere online olarak vize harç bedelini yatırmanız gerekir. Kanada vizesi ücreti genel olarak iki çeşide ayrılır. Turistik bir gezi yapacaksanız turistler için belirlenen vize türüne göre harç bedelini yatırmanız gerekir.

Turistik Kanada Vizesi harç bedeli 185 Kanada Doları olarak belirlenmiştir. Bu ücretler her yıl değişebilmektedir. Ayrıca, turistik Kanada vizesi yalnızca Kanada ülkesine 6 aydan daha kısa olarak gidecek kişilerin alabileceği vize türüdür. Kanada ülkesi için alınabilecek diğer bir vize çeşidi ise eğitim vizesidir. Yani, öğrenciler için verilen Kanada vizesi farklı bir ücrete tabiidir. Öğrenciler için ödenmesi gereken vize ücreti ise 235 Kanada Dolarıdır. Bu vize ücretlerine başka bir bedel dahil değildir. Yani evrak bedelleri bu vize harcına dahil edilmez.

Vize başvurusu yapmak için vize harçlarını vize türüne göre yatırmak gerekir. Harç bedelini yatırmayan kişiler vize müracaatında da bulunamazlar. Vize müracaatlarının ve vize işlemlerinin doğru şekilde yapılması için mutlaka seyahat türüne göre doğru vize türüne harç bedeli ödenmelidir. Harç bedelleri vize işlemlerinden sonra geri alınamaz ya da iptal edilemez. Yani, vize değerlendirmesinin olumsuz olması vize harç bedellerini geri almanızı sağlamaz.

Harç bedellerinin doğru işleme olanak vermesi için vize süreçlerinin de doğru şekilde yapılması gerekir. Tüm bunların yanı sıra vize harç ücretleri mutlaka Konsolosluk ya da Büyükelçiliğin belirttiği merkezlere yapılmalıdır. İşlemler genel olarak online şekilde yapılmakta ve vize süreci online olarak takip edilmektedir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği

Kanada Ankara Büyükelçiliği, Kanada’nın Türkiye’deki en önemli temsilcisidir. Kanada ve Türkiye arasındaki ilişkilerin yürütülmesinde bizzat aracılık yapan kurumdur. Ayrıca diplomatik ilişkilerle birlikte vize işlemlerinin sonuçlanmasında en önemli karar merci olduğunu kabul etmek gerekmektedir. Türkiye’de yaşayan Kanada uyruklu vatandaşların evlilik, boşanma, miras gibi resmi işlemlerini gerçekleştirmekle sorumludur.

Kanada Ankara Büyükelçiliği, Kanada’ya ziyarete gitmek isteyen Türk vatandaşlarının ve Türkiye’de yaşan üçüncü dünya vatandaşlarının vize işlemlerini gerçekleştirmek konusunda sorumludur. Fahri konsolosluklarda gerçekleştirilen tüm işlemler için de yine karar merci olduğunu belirtmek mümkündür. Kanada ve Türkiye arasındaki ticari, siyasi ve sosyal bağların geliştirilmesinden sorumlu kurumdur.

Türkiye sınırlarında yaşayan Kanada vatandaşlarına yol göstermekle yükümlüdür. Her türlü resmi işlem takibi için randevu sistemi ile birlikte hizmet vermeye devam etmektedir. Konsolosluk çalışma saatleri dikkate alınarak başvuru yapabilen vatandaşlar her an iletişime geçebilmektedir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Türk vatandaşları ve Türkiye’de yaşayan üçüncü dünya vatandaşları Kanada vize işlemleri için Ankara Büyükelçiliği’ ne başvuru yapmaktadır. Ankara Büyükelçiliği, başvuruları bizzat kabul edebildiği gibi temsilciler vasıtasıyla da kabul edebiliyor. Her ne şekilde olursa olsun yoğunluk dolayısıyla randevu sistemi ile çalışmaktadır. Önceden aranarak randevu talep etmek, randevu günü ve saatine dikkat ederek Büyükelçiliğe gitmek oldukça büyük önem taşır.

Vize işlemlerini önceden çözüme kavuşturabilmek amacıyla internet üzerinden vize başvuru formu talep edilmelidir. İnternet üzerinden PDF dosyası indirilen vize başvuru formu doğru ve eksiksiz olarak doldurulmalıdır. Formda belirtilen bilgilerin doğru olması büyük önem taşımaktadır. Aksi taktirde pasaport üzerindeki bilgilerle uyuşmayan kısımlar sebebiyle başvuru reddedilmektedir. Form üzerinde güncel biyometrik fotoğraf bulunmalıdır. Pasaportun güncel olması gerekmektedir. Ayrıca gelir belgesi de çıkarılmalıdır. Gelir belgesinin güncel olması büyük öneme sahiptir. Olmazsa olmaz evraklardan biri de vize başvuru dilekçesidir.

Büyükelçilik başvuru türüne göre farklı evraklar da talep edebilir. Bu evraklar vizenin türüne göre değişmektedir. Talep edilen evrakların büyük bir titizlikle ve güncel olarak Büyükelçiliğe teslim edilmesi gerekir. Evraklar konusunda ne kadar hassasiyet gösterilirse vize başvuru sonuçlarının olumlu çıkma ihtimali o kadar yüksek olacaktır.

Kanada Ankara Büyükelçiliği Vize Randevu

Kanada’ya ziyarete gitmek isteyen vatandaşlar vize başvurusu yapmak zorundadır. Ayrıca Türkiye sınırlarında yaşayan Kanada vatandaşlarının tüm resmi işlemleri Kanada Ankara Büyükelçiliği ya da fahri konsolosluklar tarafınca yapılmaktadır. Ancak tüm bu işlemlerin gerçekleştirilmesi için randevu talep etmek önemli bir durumdur. Aracı bir kurumla ya da şahsi olarak yapılan başvuruların randevu ile yapılması işlemlerin daha hızlı gerçekleşmesini kolaylaştıracaktır.

Büyükelçilik aranarak ziyaret sebebi bildirilmeli ve randevu talep edilmelidir. Belirtilen randevu saat ve gününe riayet ederek, gerekli evraklarla birlikte Büyükelçiliğe gitmek de büyük öneme sahiptir. Özellikle vize başvurusu yapanlar, seyahat sebebini kanıtlayıcı evraklarla gitmelidir. Evrakların yanlış ya da eksik olması güven zedelemek için yeterli bir durumdur. Güven zedelemek ise sonuç olarak durumun olumsuz neticelenmesine sebep olmaktadır.

Kanada Ankara Büyükelçiliği Vize Ücretleri

Kanada Ankara Büyükelçiliği, Kanada ve Türkiye arasındaki diplomatik resmi ilişkilerin yürütülmesinden sorumludur. Ayrıca birçok konuda karar merci olarak görev yaptığı bilinen bir gerçektir. Bu konuda İstanbul Başkonsolosluğu en önemli yardımcısıdır. Ancak Ankara Büyükelçiliği temel karar noktasıdır. Vize başvuru formları ve evraklarının tamamı Ankara Büyükelçiliği’ne ulaştırılmaktadır. Bu noktada son karar verilmektedir. Vize ücretlerinin belirlenmesi de yine bu noktada karara bağlanmaktadır.

Büyükelçilik, ücretleri belirlerken öncelikle vize çeşidini dikkate almaktadır. Vize çeşidi kısa süreli vize ise daha uygun ücret talep edilir. Ancak uzun süreli vizeler için ekstra ücret talep edilir. Vize ücreti aslında bir nevi ülkeye giriş haraç bedeli olarak kabul edilmektedir. Bu sebeple giriş çıkış sayısına göre de ücret belirlenir. Tek giriş, çok giriş ve çift giriş olmak üzere çeşitlere ayrılmaktadır. Kanada, vize ücretlerini belirlerken ülkelerle yaptığı anlaşmaları da dikkate almaktadır. Türkiye ile olan siyasi ilişkileri bu noktada ücretlere yansımaktadır.

Kanada Ankara Büyükelçiliği’ne yapılan vize başvurularından sonra vize ücretleri dolar üzerinden yapılmaktadır.Dolarla ödenen ücretler banka hesabına yapılır. Belirtilen banka hesabına yapılamadığı taktirde çek ile ödemeler kabul edilebilir. Vize ücretlerinin danışmanlık firmasının talep ettiği ücretle bağlantısı bulunmamaktadır. Danışmanlık ücretleri ayrı olarak firmaya ödenirken, vize ücretleri Konsoloslukların belirtmiş olduğu hesaplara yapılmaktadır.

Kanada Ankara Büyükelçiliği S.S.S

Kanada Şu An Vize Veriyor mu?

Kanada Devleti'ne turistik seyahatte bulunmak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Kanada Konsolosluğu'na vize başvurusunda bulunmak zorundadır. Umuma Mahsus (Bordo) pasaport, Hizmet (Gri) Pasaport, Diplomatik (Siyah) Pasaport ve Hususi (Yeşil) pasaport hamili tüm T.C. vatandaşları Kanada vizesine tabidir.

Ankara Kanada Konsolosluğu ne zaman açılacak?

Kanada Ankara Büyükelçiliği Çalışma Saatleri Nedir? Ankara Kanada Büyükelçiliği Ticari Hizmetler Bölümü: Pazartesi - Perşembe günleri 08:30 - 12:00 ve 12:30 - 15:15, Cuma: 08:30 - 13:00 saatleri arasında hizmet vermektedir.

Kanada vize başvuru takibi nasıl yapılır?

Kanada Vize Başvuru Sonucunu Nasıl Takip Edebilirim? Kanada vize başvuru merkezinde parmak izi verdiğiniz gün size bir fiş verilecektir. Bu fişin üzerinde Tracking ID numarası yazmaktadır. Başvurunuzu bu numara ile takip edebilirsiniz.

Kanada Vize Ücreti sayfamızı ziyaret ediniz.

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu

Kanada İstanbul başkonsolosluğu iletişim

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu, Fahri Kanada Konsoloslukları için karar mekanizması konumundadır. Schengen vizesi başvuruları genellikle fahri konsolosluklara yapılırken İstanbul, Türkiye’nin bütün illerinden gelen vize başvurularını kabul etmektedir.

Kanada’ya seyahat etmek isteyen Türk vatandaşları ve diğer ülke vatandaşları vize çeşidi ne olursa olsun İstanbul başkonsolosluğuna başvuru yapma hakkına sahiptir. Kanada İstanbul Başkonsolosluğu aynı zamanda Türkiye sınırlarında yaşayan Kanada uyruklu vatandaşların resmi evrak işlemlerini yapmakla da yükümlüdür.

Tüm işlemler ve vize başvuruları randevu ile yürütülmektedir. Konsolosluk vize başvuruları konusunda belli kriterler sunmaktadır. Evrakların eksiksiz olarak tamamlanması, ülkeye giriş için herhangi bir mani olmaması ve gelirin yeterli olması halinde vize başvuruları genellikle kabul edilmektedir. Vize başvurusunun reddi halinde yeniden başvuru yapılabilir.

Kanada İstanbul Büyükelçiliği Vize İşlemleri

Vize başvurusunu Kanada İstanbul Büyükelçiliği’ne yapmak isteyen vatandaşlar öncelikle vize başvuru formunu doğru bilgilere doldurmak zorundadır. İsim ve soy isim belirtirken iki ismi olanlar ikisini birlikte belirtmek zorundadır. Ayrıca ince detaylara da dikkat etmek büyük önem taşıyor. Birçok vatandaş vize başvurusu için genellikle danışmanlık firmalarıyla anlaşmayı tercih ediyorlar.

Özellikle ilk defa vize başvurusu yapacak olan vatandaşlar danışmanlık firmalarının deneyiminden faydalanmaktadır. Böylece vize reddi ihtimalini oldukça alt sınırlara düşürmektedirler. Bireysel olarak başvuru yapmak isteyen vatandaşlar ise gerekli kriterlere dikkat ederek başvuru yapmalıdır. Başvuru formunun dışında kimlik fotokopisi ve pasaport talep edilmektedir. Bu belgelerin özellikle üzerindeki fotoğrafların güncel olması büyük önem taşıyor.

Kanada’da vize başvurularında biometrik evraklara önem veren ülkelerden biridir. Ülkenin güvenliği ve kaçak girişlerin önlenmesi açısından bu durum gereklilik taşır. Pasaport üzerinde visa damgası bulunmayan vatandaşlardan biometrik evraklar talep edilmektedir. Parmak izi, biometrik fotoğraf, elektronik imza gibi işlemler biometrik aşamaya girmektedir. Kanada İstanbul Başkonsolosluğu maddi yeterliliğe de dikkat etmektedir.

Maddi gücü ülkede ikamet etmeye yeterli düzeyde olan vatandaşlar kabul edilmektedir. Bu sebeple son 3 aya dair kart dökümü genellikle talep edilir. Vatandaşların başvuru yaptığı vize çeşidine göre ekstra farklı evraklar da talep edilebilir. Örneğin, seyahat sebebi aile ziyareti ise aile bağlarını belirten evraklar istenebilir.

Evraklar doğru ve eksiksiz tamamlandıktan sonra vize başvurusu kısa süre içinde kabul edilecektir. Evrakların eksik olması halinde vize reddi gelebilir. Vatandaşlar bu duruma itiraz etme hakkına sahiptir. Evrakları tamamlayıp İstanbul Başkonsolosluğuna yeniden başvuruda bulunmak mümkündür.

Kanada İstanbul Büyükelçiliği Vize Randevu

Kanada İstanbul Büyükelçiliği yoğun olarak çalışmakta olan Türkiye’de Ankara’dan sonra ikinci resmi kurum niteliğindedir. Bu yoğunluk sebebiyle evrakların tamamlanması ve onaylanması zaman alabilir. Bu durumu önlemek adına randevu sistemi ile çalışılır. Konsolosluğu arayarak randevu talebinde bulunan vatandaşlar randevu günü ve saatinde konsoloslukta olmaya özen göstermelidir.

Randevu saatinde başvuru formunu doldurarak ve evrakları tamamlayarak gitmek ise işlemlerin daha hızlı halledilmesini sağlayacaktır. Randevular genellikle iletişime geçerek sağlanmaktadır. Bireysel olarak randevu talebinde bulunabileceği gibi danışmanlık firmaları aracılığıyla da işlemlerin tamamlanmasını sağlamak mümkündür.

Kanada İstanbul Büyükelçiliği Vize Ücretleri

Her geçen gün milyonlarca vatandaş farklı sebeplerden dolayı Kanada’ya ziyarete gitmek istemektedir. Kısa süreli seyahat planı yapanlar, uzun süreli planlar yapanlar, eğitim için gidenler, sadece aile ziyareti için gidenler bunlardan sadece bazılarıdır. Kısa süreli ya da uzun süreli fark etmeksizin Kanada sınırlarında ikamet etmek amacıyla harç ödemek zorunluluktur. Bu harç başvurudan hemen sonra ödenmekle birlikte vize ücreti olarak değerlendirilmektedir.

Vize ücretleri İstanbul Kanada Başkonsolosluğu tarafından belirlenir. İstanbul Kanada Başkonsolosluğu her konuda karar mercii konumundadır. Vize ücretlerinin belirlenmesi konusunda da bu rolünü üstlenir. Ücretler ise vize çeşidine göre değişiklik arz etmektedir. Ücretler belirlenirken oturma süresi öncelikle göz önünde bulundurulan husustur.

Kısa süreli olarak vize talep eden vatandaş bu süreyi uzatmaya karar verdiği anda yeniden harç ödemek zorundadır. Uzun süreli oturma izni talep eden vatandaşların ücretleri de tamamen farklıdır. Ayrıca vizenin çeşidi de bu konuda belirleyici unsurdur. Kanada İstanbul Başkonsolosluğu vize işlemlerinde ücret talep etmemektedir. Ancak biometrik vize gerektiği durumlarda bu evraklar belli bir maliyet gerektirdiğinden ücretlidir.

Harç olarak adlandırılan vize ücretlerine yardım alınan danışmanlık firması ücretleri ise dahil değildir. Danışmanlık firmasının ücreti firmanın bizzat kendisi ile konuşulmalıdır.

Kanada Konsolosluğu

Kanada konsolosluğu, ülkesini Türkiye topraklarında temsil etmekle ve her iki ülke arasındaki ticari, sosyal ve kültürel ilişkileri düzenlemekle yükümlüdür. Kanada Konsolosluğu ayrıca Türkiye’de yaşayan Kanada vatandaşlarının doğum, ölüm, evlilik, pasaport yenileme gibi çeşitlilik gösteren ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla faaliyetler yürütür.

Konsoloslukların, bulundukları ülke topraklarında dokunulmazlıkları bulunan resmi kurumlardır. Konsolsoluğun, hizmet vermekte olduğu yapının üzerinde bulunduğu toprak parçası, temsil etmekte olduğu ülkenin toprağı olarak kabul görmektedir.

Kanada’ya yolculuk yapacak olan Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşları, yapacakları Kanada vize başvurularını direkt olarak bu kurumlara yapamamaktadır. Ancak Kanada Konsolosluğu’nun vize verme yetkisi vermiş olduğu kurumlara başvuru yapabilme hakkına sahiptir.

Her ne kadar Kanada vize başvuruları, Kanada Konsolosluğu’nun yetkilendirmiş olduğu aracı kurumlara yapılsa da, yapılan başvuruların asıl değerlendirildiği ve sonuçlandırıldığı makam Kanada Konsolosluğu dur.

Kanada Konsolosluğu Vize İşlemleri

Kanada ülkesi ile alakalı olarak Kanada Vize alımı için yapılan başvuru işlemleri, Kanada büyükelçilikleri vasıtasıyla ya da belli başlı seyahat şirketleri aracılığıyla detaylı ve etkili bir şekilde yapılabilmektedir.

Kanada’ya yolculuk yapabilmeniz için gerekli olan Kanada vizesi alım işlemi sürecinin problemsiz olarak yürütülebilmesi için konu hakkında yeterli bilgi sahibi olmanızın size önemli katkıları olacaktır.

Kanada vize alım işleminde ihtiyacınız olacak belgelerin en önemlileri arasında ilk sırayı Kanada Konsolosluğu vize başvuru formu gelmektedir. Bu form, Konsolosluğun sizinle alakalı bilgilere erişimini sağlamaktadır. Bu nedenle Kanada vize başvuru formunun eksiksiz ve doğru olarak doldurulması, sürecin sorunsuz bir biçimde işlemesine önemli bir katkısı söz konusudur.

Kanada vizesi için ihtiyacınız olan çeşitli belgelerin de varlığı söz konusudur. Bunlar ise;

– 10 yıldan eski olmayan pasaport
– Kimlik fotokopisi
– Pasaportun kimlik bilgilerinizi içeren bölümünün fotokopisi
– 2 adet beyaz arka fonlu biyometrik fotoğraf
– Otel ve uçak rezervasyon bilgileri
– Mevcut banka hesap bakiye bilgileri
– Kanada vize talep dilekçesi

Kanada Konsolosluğu Randevu

Kanada Vizesi başvuruları için öncelikli olarak yapmanız gereken işlem Kanada Konsolosluğu randevusu almak olmalıdır. Randevu alma işlemini internetten kolaylıkla gerçekleştirmeniz mümkündür. Bunun yanında dilerseniz Kanada Konsolosluğunu telefonla arayarak da randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Konsolosluk randevusu ile alakalı olarak bilmeniz gereken en önemli bilgi ise, size verilmiş olan saat ve tarihte belirtilen yerde, sizden talep edilmiş olan evrakları eksiksiz olarak yanınızda götürerek olmanızdır. Aksi taktirde vize başvuru süreciniz daha ilk aşamada sorunlu bir hale dönüşecektir.

Kanada Konsolosluğu Vize Ücretleri

Kanada vize ücretleri, talep edilen vize türüne, vize başvurusu gerçekleştirenin durumuna ve çoklu ve ya tekli giriş özelliğine göre farklılık göstermektedir. Bir vize başvurusunda bulunduğunuz taktirde vize işlemleri için ihtiyacınız olan vize türünün harcını yatırmanız gerekmektedir.

Yapmış olduğunuz Kanada vize başvurusunun olumsuz neticelenmesi halinde yapmış olduğunuz vize ücret ödemesini geri iade almanız söz konusu olmayacaktır. Bu hususu bilmeniz yararınıza olacaktır.

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu

Kanada’ya yasal olarak giriş yapıp bu ülkede ziyaret gerçekleştirebilmeniz için Kanada vizesi almış olmanız gerekmektedir. Türkiye’de kısa süreli olan Kanada vizelerini vermekle yükümlü durumda olan kurumlar İstanbul’daki Kanada Başkonsolosluğu’dur.

Kanada vizesi bu yetkili makamlara vize başvurusunda bulunarak alınabilmektedir. İstanbul’daki Kanada Konsolosluğu’na Türkiye’nin her şehrinden başvuru yapılabilir. Söz konusu kuruma vize başvuruları şahsen gerçekleştirilebileceği gibi vize işlemlerini gerçekleştirmek için yetki verilmiş durumdaki temsilcilikler aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Akana vizesinin alınabilmesi için vize başvurusu esnasında başvuracağınız vize türü için gerekli durumdaki evrakları eksiksiz ve de doğru olarak teslim etmiş olmalısınız. Bunun beraberinde vize başvuru ücretini ödemiş olmanız gerekir. Eksik evrakların olması, Kanada vize alımını olumsuz etkileyecektir.

İstanbul Kanada Başkonsolosluğuna girebilmek için yanınızda geçerli bir kimlik kartı bulundurmanız gerekmektedir.

Kanada Ankara Büyükelçiliği

Kanada Büyükelçiliği Türkiye’nin başkenti Ankara’da bulunmaktadır. Ankara’daki Kanada Büyükelçiliği yapılacak olan vize başvuruları için bölge ayrımı yapmaktadır. Bundan dolayı her ilden yapılan başvuruları kabul etmemektedir. Bu kurumlara yapılacak olan başvurular şahsen gerçekleştirilebileceği gibi vize işlemlerini yürütmekle yetkili durumdaki temsilcilikler aracılığıyla da gerçekleştirilebilir.

Kurumun Çalışma saatleri
Her Pazartesi – Persembe: 08.00 – 12.00 ve 12.30 – 16.45 arasında olup
Cuma günleri ise : 08.00 – 12.30 arasında olmaktadır.

Kurum Türkiye ve Kanada’nın resmi tatil günlerinde hizmete kapalı olmaktadır. Bundan dolayı vize başvurusu gerçekleştirirken, kurumun çalışma saatlerini ve resmi tatil günlerini dikkate almanızda önemli bir yarar olacaktır.

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu

Kanada’ya gerçekleştirilecek olan farklı amaçlar altındaki kısa süreli seyahatleri için, Kanada başkonsolosluğuna doğrudan başvuru gerçekleştirilmez. Kanada başvuru merkezleri ya da akredite seyahat acenteleri üzerinden müracaat yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda bu işlem internet üzerinden online olarak yapılabilmektedir.

Kanada vize başvurusu için online şekilde form doldurulduktan sonra randevu bölümüne yönlendirilme gerçekleşir. Randevu tarihi kesinleştikten sonra ise çıktısı alınan vize ıslak imza ile evraklar içerisine yerleştirilmelidir. Daha sonra Kanada Konsolosluğu nezdinde görevlendirilmiş Kanada başvuru merkezleri ve farklı seyahat acenteleri üzerinden müracaat tamamlanabilir.

İstanbul ve çevresinde yer alan şehirlerde ikametini gerçekleştiren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Türkiye’de oturum iznine sahip olan 3. şahıslar, Kanada’ya kısa süreli seyahat adına vize başvurusunu, Kanada Başkonsolosluğu üzerinden gerçekleştirmektedir. Bunun dışındaki diğer şehirler adına Ankara Büyükelçiliği üzerinden işlem yapılmaktadır.

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının işlemlerini, Kanada vatandaşlarının işlemlerini ve Türkiye’de oturma izni bulunan üçüncü şahısların işlemlerini ele almaktadır. Kanada vatandaşları pasaport, doğum, kimlik ve bu gibi farklı işlemler adına Kanada konsolosluğundan hizmet almaktadır.

Kanada vize başvurusu kapsamında alınacak ücretler arasında;
– Vize harcı
– Biyometrik işlem kayıt bedeli
– Danışmanlık hizmet bedeli
Bu gibi ücretler Kanada vize başvurusu sırasında alınmaktadır.

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu S.S.S

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu Adresi Nedir?

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu Adres: Buyukdere Caddesi 4 İstanbul TR Levent Tekfen Tower No:4,

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu Telefon Numarası Nedir?

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu Telefon: (0212) 385 97 00

Kanada İstanbul Başkonsolosluğu Çalışma Saatleri Nedir?

Konsolosluk Hizmetleri: Her Pazartesi – Cuma: 09:00 – 12:00 arasındadır. Ticari Hizmetler: Her Pazartesi – Perşembe: 08:30 – 12:00 ve 12:30 – 15:15 arasında verilmektedir. Her Cuma: 08:30 – 13:00 arasındadır.

Kanada Ankara Büyükelçiliği sayfamızı ziyaret ediniz.

Kanada Dil Eğitim Vizesi

Kanada dil eğitim vizesi

Kanada ülkesine dil eğitimi için gidecek olan kişiler seyahat durumlarına ve türüne göre Kanada öğrenci vizesine başvuru yapmalıdır. Kişiler alacakları vize türüne göre hem seyahat amaçlarını belirtmeli hem de vize süreçlerini vize durumuna göre ayarlamalıdır. Bu nedenlerden ötürü eğer Kanada ülkesinde dil eğitimi alacaksanız öncelikli olarak öğrenci vizesi için gerekli evrakları hazırlamalı ve başvuru yapmalısınız.

Kanada öğrenci vizesi başvuruları Kanada Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş olan vize danışmanlık merkezleri tarafından da yapılabilir. Özellikle vize danışma merkezleri hem kişilere danışmanlık yapmakta hem de vize süreçlerini takip etmektedir. Bu nedenle, vize danışmanlık merkezleri öğrencilerin doğru yönlendirilmesi açısından daha avantajlı olmaktadır.

Kanada Dil Eğitimi Vizesi Detaylı Bilgiler

Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler ilk olarak öğrenci vizesine başvurmalıdır. Öğrenci vizeleri türüne göre 3 farklı gruba ayrılır. İlk olarak S1 Öğrenci Vizesi gelir. S1 Öğrenci Vizesi, Kanada ülkesinde 6 aydan daha uzun süre kalmayı planlayan öğrencilerin alması gereken vize çeşitlerinden birisidir. Özellikle, ülkeye gidiş nedeni lisans eğitimine dayanıyorsa S1 Öğrenci Vizesi süre açısından daha uygun olacaktır. Bu süre içerisinde genel dil eğitim programlarına da katılım gösterebilirsiniz.

SX-1 Öğrenci Vizesi, 6 aydan daha kısa süreli olarak Kanada ülkesini ziyaret edecek öğrenciler için idealdir. Bu vize türünü özellikle dil eğitimi almak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Vize türüne göre verilen süre içerisinde eğitimi alarak, ülkeye dönüş yapabilirsiniz. Quebec Öğrenci Vizesi yani CAQ, Kanada ülkesinin Quebec eyaletinde eğitim görmek isteyen kişilerin alması gereken vizedir. Bu vize aslında ek bir vize çeşidi olarak geçebilir. Kanada vizesi aldıktan sonra Quebec eyaletinde eğitim görmek için Quebec Öğrenci Vizesi alınması gerekir. Bu vizeyi aldıktan sonra eyalet içerisinde 6 aydan uzun süreli olarak dil ya da üniversite eğitimi alınabilir.

Kanada Dil Eğitim Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada ülkesine dil eğitimi olarak gidecek kişiler alacakları eğitimi gösterir tüm belgeleri ilgili makamlara ibraz etmelidir. Özellikle, başlayacakları eğitim kurumundan eğitime kabul edildiklerine dair bir yazı almaları gerekir. Bu yazı ülkeye giderken vize işlemlerinin de kolaylaşmasını sağlayacaktır. Bu belge alındıktan sonra Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik sistemi yani CIC sistemi üzerinden online olarak eğitim vizesi için başvuru yapmaları gerekir.

Yapılan vize başvurusunda değerlendirme süreci Kanada Göçmenlik, Mültecilik ve Vatandaşlık Bürosu tarafından belirlenir. Kanada Göçmenlik, Mültecilik ve Vatandaşlık Bürosu vizenin onayını ya da reddedilmesini talep edebilir. Bu sürecin olumlu şekilde işlemesi tamamen eğitim kurumlarından alınan belgelere dayanmaktadır. Ayrıca, bu belgenin dışında Kanada için istenilen vize evraklarının da tam olarak ilgili birimlere teslim edilmesi gerekir. Aksi halde vize değerlendirmesi olumsuz şekilde sonuçlanır.

Başvuru esnasında sizin öğrenci olup olmadığınızı ya da ülkeye gidişinizin doğru olup olmadığını gösterir bir anket doldurmanız gerekebilir. Anketler İngilizce ve Fransızca olarak doldurulur. Anketin amacı sizi ve ülkeye gidiş nedeninizi doğru şekilde anlamak ve sizi yönlendirmektir. Bu nedenle, size verilen tüm sorulara doğru ve eksiksiz şekilde cevap vermeniz gerekir. Yapılan anket sonrasında vize başvurusu için uygun bulunursanız size bir kontrol kodu verilir. Bu kod ile online olarak sistem üzerinden vize başvurularınızı görebilir, başvuruları yapabilir ve süreçleri takip edebilirsiniz. Bu sistem genellikle MyCIC ismiyle bilinmektedir.

Kanada Dil Eğitimi Vizesi Gerekli Evraklar

Kanada ülkesine dil eğitimi için gidecek olan kişiler mutlaka kendilerinden istenilen belgeleri eksiksiz olarak getirmeleri gerekir. Belgelerin eksiksiz ve doğru oluşu vize işlemlerinin de kısa sürmesini sağlayacaktır. Eğitim amacı ile ülkeye gidecek olan kişiler vize başvurularında;

 • Vize başvuru formunu dolu şekilde ibraz etmek durumundadır. Ayrıca, eğitim kurumlarından alınmış olan eğitime kabul mektubu ve sabıka kaydı ile kişiye ait sağlık raporu mutlaka evraklar içerisinde bulundurulmalıdır.
 • Ülkede alınacak eğitime göre en az 1 yıl daha geçerli olan pasaport ve eğitim amaçlı gidildiğini kanıtlayan bir seyahat belgesi ilgili makamlara dosya halinde bırakılmalıdır.
 • Eğitim sürecinde maddi açıdan kuvvetli olduğunuzu gösterir bir banka hesabı da gerekmektedir. Banka hesabınızda en az 10.000 Kanada Doları bulunması gerekir. Bununla beraber aile durumunu gösterir belgeler, kredi kartı ekstreleri de belgeler arasında bulunmalıdır.
 • 2 adet vesikalık ve biyometrik parmak izi belgesi, ayrıca vize harç bedelinin ödendiğini gösterir belge evraklarla beraber teslim edilmelidir.
 • Kanada ülkesine dil eğitimi için gidecek olan kişiler seyahat durumlarına ve türüne göre Kanada öğrenci vizesine başvuru yapmalıdır. Kişiler alacakları vize türüne göre hem seyahat amaçlarını belirtmeli hem de vize süreçlerini vize durumuna göre ayarlamalıdır. Bu nedenlerden ötürü eğer Kanada ülkesinde dil eğitimi alacaksanız öncelikli olarak öğrenci vizesi için gerekli evrakları hazırlamalı ve başvuru yapmalısınız.

  Kanada öğrenci vizesi başvuruları Kanada Konsolosluğu tarafından yetki verilmiş olan vize danışmanlık merkezleri tarafından da yapılabilir. Özellikle vize danışma merkezleri hem kişilere danışmanlık yapmakta hem de vize süreçlerini takip etmektedir. Bu nedenle, vize danışmanlık merkezleri öğrencilerin doğru yönlendirilmesi açısından daha avantajlı olmaktadır.

  Kanada Dil Eğitimi Vizesi Detaylı Bilgiler

  Kanada’da dil eğitimi almak isteyen öğrenciler ilk olarak öğrenci vizesine başvurmalıdır. Öğrenci vizeleri türüne göre 3 farklı gruba ayrılır. İlk olarak S1 Öğrenci Vizesi gelir. S1 Öğrenci Vizesi, Kanada ülkesinde 6 aydan daha uzun süre kalmayı planlayan öğrencilerin alması gereken vize çeşitlerinden birisidir. Özellikle, ülkeye gidiş nedeni lisans eğitimine dayanıyorsa S1 Öğrenci Vizesi süre açısından daha uygun olacaktır. Bu süre içerisinde genel dil eğitim programlarına da katılım gösterebilirsiniz.

  SX-1 Öğrenci Vizesi, 6 aydan daha kısa süreli olarak Kanada ülkesini ziyaret edecek öğrenciler için idealdir. Bu vize türünü özellikle dil eğitimi almak istiyorsanız tercih edebilirsiniz. Vize türüne göre verilen süre içerisinde eğitimi alarak, ülkeye dönüş yapabilirsiniz. Quebec Öğrenci Vizesi yani CAQ, Kanada ülkesinin Quebec eyaletinde eğitim görmek isteyen kişilerin alması gereken vizedir. Bu vize aslında ek bir vize çeşidi olarak geçebilir. Kanada vizesi aldıktan sonra Quebec eyaletinde eğitim görmek için Quebec Öğrenci Vizesi alınması gerekir. Bu vizeyi aldıktan sonra eyalet içerisinde 6 aydan uzun süreli olarak dil ya da üniversite eğitimi alınabilir.

  Kanada Dil Eğitim Vizesi Nasıl Alınır?

  Kanada ülkesine dil eğitimi olarak gidecek kişiler alacakları eğitimi gösterir tüm belgeleri ilgili makamlara ibraz etmelidir. Özellikle, başlayacakları eğitim kurumundan eğitime kabul edildiklerine dair bir yazı almaları gerekir. Bu yazı ülkeye giderken vize işlemlerinin de kolaylaşmasını sağlayacaktır. Bu belge alındıktan sonra Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik sistemi yani CIC sistemi üzerinden online olarak eğitim vizesi için başvuru yapmaları gerekir.

  Yapılan vize başvurusunda değerlendirme süreci Kanada Göçmenlik, Mültecilik ve Vatandaşlık Bürosu tarafından belirlenir. Kanada Göçmenlik, Mültecilik ve Vatandaşlık Bürosu vizenin onayını ya da reddedilmesini talep edebilir. Bu sürecin olumlu şekilde işlemesi tamamen eğitim kurumlarından alınan belgelere dayanmaktadır. Ayrıca, bu belgenin dışında Kanada için istenilen vize evraklarının da tam olarak ilgili birimlere teslim edilmesi gerekir. Aksi halde vize değerlendirmesi olumsuz şekilde sonuçlanır.

  Başvuru esnasında sizin öğrenci olup olmadığınızı ya da ülkeye gidişinizin doğru olup olmadığını gösterir bir anket doldurmanız gerekebilir. Anketler İngilizce ve Fransızca olarak doldurulur. Anketin amacı sizi ve ülkeye gidiş nedeninizi doğru şekilde anlamak ve sizi yönlendirmektir. Bu nedenle, size verilen tüm sorulara doğru ve eksiksiz şekilde cevap vermeniz gerekir. Yapılan anket sonrasında vize başvurusu için uygun bulunursanız size bir kontrol kodu verilir. Bu kod ile online olarak sistem üzerinden vize başvurularınızı görebilir, başvuruları yapabilir ve süreçleri takip edebilirsiniz. Bu sistem genellikle MyCIC ismiyle bilinmektedir.

  Kanada Dil Eğitimi Vizesi Gerekli Evraklar

  Kanada ülkesine dil eğitimi için gidecek olan kişiler mutlaka kendilerinden istenilen belgeleri eksiksiz olarak getirmeleri gerekir. Belgelerin eksiksiz ve doğru oluşu vize işlemlerinin de kısa sürmesini sağlayacaktır. Eğitim amacı ile ülkeye gidecek olan kişiler vize başvurularında;

  • Vize başvuru formunu dolu şekilde ibraz etmek durumundadır. Ayrıca, eğitim kurumlarından alınmış olan eğitime kabul mektubu ve sabıka kaydı ile kişiye ait sağlık raporu mutlaka evraklar içerisinde bulundurulmalıdır.
  • Ülkede alınacak eğitime göre en az 1 yıl daha geçerli olan pasaport ve eğitim amaçlı gidildiğini kanıtlayan bir seyahat belgesi ilgili makamlara dosya halinde bırakılmalıdır.
  • Eğitim sürecinde maddi açıdan kuvvetli olduğunuzu gösterir bir banka hesabı da gerekmektedir. Banka hesabınızda en az 10.000 Kanada Doları bulunması gerekir. Bununla beraber aile durumunu gösterir belgeler, kredi kartı ekstreleri de belgeler arasında bulunmalıdır.
  • 2 adet vesikalık ve biyometrik parmak izi belgesi, ayrıca vize harç bedelinin ödendiğini gösterir belge evraklarla beraber teslim edilmelidir.

  Kanada Dil Eğitim Vizesi S.S.S

  Kanada Dil Okulu Vizesi Nasıl Alınır?

  6 aydan uzun süren dil eğitimleri için ise uzun süreli Kanada vizesi verilmektedir. Kanada dil okulu vizesi başvurusu Kanada Büyükelçiliğine yapılmaktadır. Kısa süreli öğrenci vizesi tek girişli olarak verilmektedir.

  Kanada Dil Eğitimi İçin Nasıl Gidilir?

  Kanada Dil Okulu Başvuru Aşamaları CAMPUSEDU Danışmanlık Hizmeti ve Karar Verme Aşaması Ön Kayıt ve Belgelerin Teslimi. Okul Kabul Mektubunun Gelmesi ve Vize Aşaması Vize Alınması ve Yolculuk Aşaması Oryantasyon. Eğitiminiz başladıktan sonra CAMPUSEDU sizin yanınızda.

  Kanada Dil Okuluna Kimler Gidebilir?

  Dil okuluna gidebilmek için öğrenci olmanız gerekmemektedir. Üniversite öğrencisi, üniversite mezunu, yüksek lisans öğrencisi, yüksek lisans mezunu veya çalışıyor olabilirsiniz. Dil okullarında yaş sınırlaması da bulunmamaktadır.Apr 5, 2020

  Kanada Eğitim vizesi sayfamızı ziyaret ediniz.