Kanada Aile Ziyaret Vizesi

Kanada aile ziyareti vize
Kanada için vize almak belli prosedürlerin yerine getirilmesi ile mümkün hale geliyor. Bu prosedürler genel olduğu gibi aynı zamanda özel prosedürler de olabiliyor. Kanada’da bulunma amacı bu vizeler için gerekli olan belgelerin özel ve genel olmasını sağlıyor.

Kanada’ya seyahat etmek için talep edilen vizelerden birisi de Kanada aile ziyaret vizesidir. Bu vize için özel işlemlerin başında başvuruyu yapacak kişilerin Kanada’da bulunan yakınları ile ilgili kişisel bilgiler ve Kanada’da oturduklarına dair belgelerdir. Bu belgeler başvuru sahiplerinin Kanada’da oturan yakınları tarafından da verilebiliyor. Aile ziyaretindeki amaç farklı ülkelerde bulunan yakınların belirli zamanlarda bir araya gelmek istemeleri ile ortaya çıkan taleplerdir.

Kanada Aile Ziyareti Vize İşlemleri

Kanada aile ziyareti için vize talebinde bulunan kişilerin vize talep dilekçelerinde vize talebinin aile ziyareti olduğunu özellikle belirtmeleri gerekiyor. Çünkü konsolosluklar vize taleplerinde en çok vize talebindeki amacın ne olduğuna dikkat ediyorlar.

Vize talep dilekçelerinde vize talep amaçları belirtilmemiş ise konsolosluklar tarafından reddediliyor. Aynı zamanda konsoloslukların talep dilekçesinin yanı sıra istediği tüm belgelerin de zamanında ve tam olarak teslim edilmesi gerekiyor. Bu belgelerin eksik ya da istenildiği şekilde olmaması taleplerin reddedilmesi için yeterli bir neden olabiliyor. Ancak Kanada aile ziyareti vizesi almak isteyenlerin Kanada konsolosluğundan randevu almaları gerektiğinden boş randevu saati olup olmadığına dikkat etmeleri gerekiyor. Konsoloslukların yoğun bir çalışma temposu göz önünde bulundurularak Kanada’da Aile ziyareti yapılması istenilen süreden en az 3 ay önce gerekli işlemlerin yapılması gerekiyor.

Kanada Aile Ziyareti Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada aile ziyareti vizesi almak için öncelikle Kanada Konsolosluğunun internet sitesinde yer alan şartların çok iyi takip edilmesi gerekiyor. Aynı zamanda sitede bulunan tüm evraklar düzenli bir şekilde başvuru yapılacak ana kadar hazırlanmalıdır.

Özellikle vize işlemlerinde olumsuz sonuçlar almak istemeyen birçok kişi vize talebi öncesinde danışmanlık hizmetlerinden de yararlanıyorlar. Kanada aile ziyareti vizesi için yapılan başvuruların sonuçları uzun bir süreyi alması nedeni ile evrakların tam ve düzenli olmasına özen gösterilmelidir. Bu konuda konsoloslukla görüşülebilir ve fikir alınabilir.

Kanada Aile Ziyareti Vizesi Gerekli Evraklar

Kanada aile vizesi için başvuru sahiplerinin en üst sırada bulundurması gereken belge pasaportlarıdır. Kanada konsolosluğu pasaportlar konusunda da belli kriterlere dikkat ediyor. Bunlardan ilgi pasaportların 10 yıl ve 10 yıldan daha eski olmaması geliyor. Aynı zamanda pasaportların içerisinde en az iki boş sayfanın bulunması gerekiyor.

Boş sayfa şartının aranmasının nedeni boş sayfalara Kanada aile ziyareti kaşesinin basılmasıdır. Aynı zamanda pasaport üzerinde yer alan fotoğrafın eski olmamasına dikkat edilmesi gerekiyor. Pasaportlar için aranan bir diğer önemli şart da pasaportların Kanada aile ziyareti verilmesinden sonraki 3 ay geçerliliğini koruyor olmasıdır.

Pasaporttan sonra gelen en önemli belgelerden birisi de Kanada aile ziyareti vizesi başvuru dilekçesidir. Başvuru dilekçesinin okunaklı ve talebin tam olarak belirtilmesine dikkat edilmesi gerekiyor. Başvuru talep dilekçesinde vize talebi ve amacı özellikle belirtilmelidir. Bu ibarelerin yer almaması dilekçenin işleme alınmayacağı anlamına geliyor. Başvuru talep dilekçesinden sonra önemli olan bir diğer evrak da başvuru formlarıdır. Başvuru formlarında vize talebinde bulunan kişiler ile ilgili kişisel bilgilerin doldurulması isteniyor. Bu bilgilerin özenle ve okunaklı bir şekilde doldurulması gerekiyor.

Başvuru formlarında başvuru sahipleri hakkında kişisel bilgiler, sosyal ve ekonomik durumları ile ilgili bilgiler, çalışıyorlar ise işleri ile ilgili bilgiler, maaş durumları ile ilgili bilgiler isteniyor. Bunların istinasız düzenli bir şekilde doldurulması gerekiyor. Kanada aile ziyareti vizesi için bir diğer önemli evrak da başvuru sahiplerine ait biometrik fotoğraftır. Bu fotoğrafların en az 2 adet olması gerekiyor. Bazı konsolosluklarda 3 adet istenirken Kanada konsolosluğundan 2 adet isteniyor. Fotoğraflarda dikkat edilecek husus Kanada aile ziyareti vizesi için başvuruda bulunanların yüzlerinin net bir biçimde görünmesidir. Soluk ya da yırtık fotoğraflar asla kabul edilmiyor. Fotoğrafların eski olmamasına önem verilmelidir. En az 6 aylık fotoğraflar olmasına önem verilmelidir.

Kanada aile ziyareti vizesi için gerekli olan evraklardan birisi de belirlenen Kanada aile ziyareti vizesi ücretlerinin yatırıldığını gösteren belgenin ibraz edilmesidir. Aynı zamanda Kanada aile ziyareti vizesi başvuru sahiplerinin vukuatlı nüfus kayıt örnekleri ve kimlik fotokopileri de sunulması gereken evraklar arasında yer alıyor.

Nüfus kayıt örneğinde ikamet edilen adresin doğru olduğundan emin olunması gerekiyor. Başvuru sahiplerinin seyahat yapmalarına engel bir durumun olmadığını gösteren doktor raporu da başvuru evraklar içerisinde olması gerekiyor.

Kanada Aile Ziyareti Vize Ücreti?

Kanada aile ziyareti vizesi için planlanan ücretleri her yıl Ocak ayında güncelleniyor. Kanada aile ziyareti vizesi Kanada doları üzerinden tahsil ediliyor. Bu vizenin ücreti 290 Kanada doları olarak başvuru sahiplerinden tahsil ediliyor.

Ödeme işleminin yapılmasından sonra ödemenin yapıldığının gösterir belgenin başvuru belgeleri arasında Kanada konsolosluğuna ulaştırılması gerekiyor. Vize ücreti ödenmesine rağmen ödendiğine dair belgenin verilmemesi vize işlemlerinin uzamasına neden oluyor.

Kanada Aile Ziyareti Vizesi Hakkında

Kanada’da yaşayan ailenizi ziyaret etmek istediğinizde almanız gereken Kanada aile ziyareti vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almakla mükellef olduğu bir vize türüdür.

Kısa süreli vize kapsamında yer alan ve gri, siyah pasaport sahiplerinin muaf olduğu bu vize türünde 90 gün süreli olarak Kanada’ya giriş yapabiliyor, 45 gün süre ile kesintisiz olarak ikamet edebiliyorsunuz.

Kanada aile ziyareti vizesi için Kanada’da oturum izni olan ailenizin size davetiye göndermesi gereklidir.

Davetiye içeriğinde gidiş ve dönüş tarihleriniz, kişisel bilgileriniz, ailenizin resmi ikametgâh adresi yer almak zorundadır. Bu belge dışında Kanada aile ziyareti vizesi için almanız gereken belgeler şu şekildedir.

Dönüş tarihinizden sonra en az 6 ay boyunca geçerli olacak ve içerisinde kullanılmamış en az 2 adet boş sayfası bulunan yıpranmamış pasaport,
Kanada aile ziyareti vizesi için Kanada Konsolosluğu sitesinden indireceğiniz Kanada vize başvuru formu,
Aile bireyleriniz tarafından size gönderilmiş olan Kanada Aile ziyareti vizesi davetiyesi,
Kişisel olarak Kanada ziyaretiniz boyunca harcamalarınızı karşılayabileceğiniz banka hesap dökümleri veya sponsorlu taahhütleri,
30000 Euro kapsamlı, acil müdahale maddesinin yer aldığı dönüş tarihinizden itibaren en az 15 gün süre ile geçerli olan seyahat sağlık sigortası,
Evliyseniz uluslararası geçerliliği olan evlilik belgesi
Bu belgelerin yer aldığı başvuru dosyanız ile gidiş tarihinizden en az 45 gün önce vize başvurusu yapmanız gerekiyor. Ortalama olarak 10 – 12 gün içinde başvurunuz sonuçlanacaktır.

Kanada Aile Ziyaret Vizesi S.S.S

Kanada Aile Ziyareti Vizesi Kaç Günde Çıkar?

Kanada Aile Ziyareti vizesi kaç günde çıkar? Kanada vize başvuruları 10-12 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak yoğunluk, resmi tatil, ek evrak talebi gibi durumlarda bu durum 30-40 iş gününe kadar çıkabilir. Bu durumda vize başvurunuzu seyahat planlarınızın en az 1 ay öncesinden tamamlamalısınız.

Kanada'ya Davetiye ile Nasıl Gidilir?

Davet mektubu, Kanada vizesi başvurusu yapacak olan pasaport sahibine mail olarak ulaştırılabilir. Davet mektubunun içeriğinde, davet eden kişinin iletişim bilgileri, Kanada vizesi başvurusu yapacak olan pasaport sahibinin adı, soyadı, pasaport numarası ve Kanada'da kalacağı süreyi kesinlikle belirtilmelidir.

Kanada Aile Ziyaret Vizesi Nedir?

Kanada'yı ziyaret edecek Umuma Mahsus Pasaporta hamili T.C. vatandaşları, seyahat niyetine göre vize türünü belirlemelidir. Kanada'da yaşayan aile bireylerini, arkadaşını veya akrabasını ziyaret etmek isteyen kişilerin müracaatta bulunması gereken vüze türü Aile Ziyaret vizesidir.

Kanada Turist vizesi sayfamızı ziyaret ediniz.