Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Kanada Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:www.canadainternational.gc.ca’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Visa Information For Canada
Visa Information For Canada
Visa Information For Canada
Previous
Next

KANADA AİLE VE ARKADAŞ ZİYARETİ VİZE İŞLEMLERİ

Kanada Aile ve Arkadaş Ziyareti Vizesi Hakkında

NEDİR?

Kanada’daki bir aile üyesini ziyaret etmek isteyen Türk vatandaşları Kanada aile ziyareti vizesi müracaatında bulunabilir. Kanada aile ziyareti vizesi meşru olarak Kanada ziyaretçi vizesi olarak geçmektedir.

Tek fark, vize müracaatında bulunanın Kanada’da yaşam sürdüren Kanada vatandaşı ya da seans izni sahibi aile üyesinden bir çağrı alarak müracaat evraklarına bu çağrıyı ekliyor olduğundan kaynaklanmaktadır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Aile ve dost ziyareti vizesi şahıslara en çok altı aylık olarak verilmektedir.

Kanada Aile Ziyareti Vizesi 2020
Kanada Aile Ziyareti Vizesi 2020

NEREYE BAŞVURULUR?

Vize merkezler aracılığı ile kişilerin Kanada Konsolosluğu’na müracaat yapması gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Kanada vizesi müracaat formu: Eksiksiz olarak doldurup, formun üstünde yer alan  tarih ve imzaları atmış bulunduğunuza ilgi etmelisiniz. Vize formunu kusursuz doldurduktan sonra çıktısını almadan “Validate”  yapmış olmanız gerekir. Çünkü “Validate” tıklandığında size özel kod oluşturuluyor.

Kanada vizesi aile bilgi formu: Aile üyelerinin isim-soy isim, doğum tarihi, adres, meslek ve uygar hal gibi verilerinin kusursuz girilmesi gerekmektedir. Aile bilgi formunda alakalı yerlerin imzalanması gerekmektedir.

Geçerli Pasaportunuzun aslı: Pasaportunuzun geçerlilik tarihinin dönmeyi düşündüğünüz tarihten sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Vize basılabilmesi amacıyla 2 adet boş vize sayfasının bulunup bulunmadığını kesinlikle denetim etmeniz gerekir. Kanada vize vaktini müracaatta bulunduğunuz pasaportun boyunca verileceğinden Pasaportun uzun vakitli olması sizin daha uzun vakit vize almanızı sağlayacaktır.

Eski ve yeni bütün pasaportların fotokopisi: Kullanmış bulunduğunuz bütün pasaportların kaşe basılmış ve vize basılmış bütün sayfalarının fotokopisi.

2 adet fotoğraf: 35×45 mm arka fon beyaz ve yüz hatlarınızı açıkça gösteren biyometrik fotoğraf olmalıdır.

Otel ve Uçak rezervasyonu: Otel ve Uçak rezervasyonu kesinlikle eklenmelidir. Otel rezervasyonunu yapar iken ön ödemesiz ve son güne kadar kredi kartınızdan ödeme çekmeyen Otelleri tercih ederseniz; rastgele bir ücret ödemeden son ana kadar otel değişikliği yapabilirsiniz.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Anne ve baba  ,eş, eski eş ,çocuk verileri yer almalıdır. Evli evlendikten ileri soy ismi ile

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede kişilerin bütün verilerini detayları ile yazması gerekmektedir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten 2 hafta evvelce müracaat yapılması gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alabilmek üzere vize merkezleri ile irtibata geçilmesi gerekmektedir.