Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Kanada Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:www.canadainternational.gc.ca’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Visa Information For Canada
Visa Information For Canada
Visa Information For Canada
Previous
Next

Kanada Aile Ziyareti Vizesi

Kanada Aile Ziyareti Vizesi Hakkında

Kanada’da yaşayan ailenizi ziyaret etmek istediğinizde almanız gereken Kanada aile ziyareti vizesi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının almakla mükellef olduğu bir vize türüdür.

Kısa süreli vize kapsamında yer alan ve gri, siyah pasaport sahiplerinin muaf olduğu bu vize türünde 90 gün süreli olarak Kanada’ya giriş yapabiliyor, 45 gün süre ile kesintisiz olarak ikamet edebiliyorsunuz.

Kanada aile ziyareti vizesi için Kanada’da oturum izni olan ailenizin size davetiye göndermesi gereklidir.

Davetiye içeriğinde gidiş ve dönüş tarihleriniz, kişisel bilgileriniz, ailenizin resmi ikametgâh adresi yer almak zorundadır. Bu belge dışında Kanada aile ziyareti vizesi için almanız gereken belgeler şu şekildedir.

Dönüş tarihinizden sonra en az 6 ay boyunca geçerli olacak ve içerisinde kullanılmamış en az 2 adet boş sayfası bulunan yıpranmamış pasaport,
Kanada aile ziyareti vizesi için Kanada Konsolosluğu sitesinden indireceğiniz Kanada vize başvuru formu,
Aile bireyleriniz tarafından size gönderilmiş olan Kanada Aile ziyareti vizesi davetiyesi,
Kişisel olarak Kanada ziyaretiniz boyunca harcamalarınızı karşılayabileceğiniz banka hesap dökümleri veya sponsorlu taahhütleri,
30000 Euro kapsamlı, acil müdahale maddesinin yer aldığı dönüş tarihinizden itibaren en az 15 gün süre ile geçerli olan seyahat sağlık sigortası,
Evliyseniz uluslararası geçerliliği olan evlilik belgesi
Bu belgelerin yer aldığı başvuru dosyanız ile gidiş tarihinizden en az 45 gün önce vize başvurusu yapmanız gerekiyor. Ortalama olarak 10 – 12 gün içinde başvurunuz sonuçlanacaktır.