Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Kanada Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:www.canadainternational.gc.ca’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Visa Information For Canada
Visa Information For Canada
Visa Information For Canada
Previous
Next

Kanada Çalışma İzni

Kanada ülkesi ihtiyaç duyduğu çalışma istihdamı ve eleman ihtiyacından dolayı sık sık çalışma izni vermektedir. Ülkemizin vatandaşlarına bu izne başvurarak kendilerine bir iş imkanı oluşturabiliyor.

Ancak Kanada ülkesi de genel olarak çalışma izni lisans yapmış üniversite mezunu kişilerden yana kullanmakta. Özellikle petrol endüstrileri ve bilgisayar teknolojileri gibi çeşitli meslek dalları Kanada da oldukça popüler olmaktadır.

Üstelik Kanada çalışma izni ile birlikte en az 2 yıl Kanada’da çalışmış kişiler daha sonra göçmenlik izni hakkına da sahip olmaktadır. Kanada’da hasta bakıcı, işçi gibi pek çok alım de mevcuttur.

Kanada Çalışma İzni
Kanada Çalışma İzni

Ancak Kanada tarafından aranan şartlardan birisi de Fransızca ve İngilizce gibi bir dil bilgisine sahip olmasıdır. Kanada çalışma izni için birtakım koşullar bulunuyor.

Koşullardan biri ise göçmenlik memurunu izin süreniz bittiğinde gideceğinizi bildirmelisiniz. Başvuru esnasında aynı zamanda görevliyi toplam paranızın yeterli olduğuna dair ikna etmeniz gereklidir.

Diğer bir koşul ise adli sicilin temiz olmasıdır. Vize başvurusu belgeleri ve koşulları iyi bir şekilde gerçekleşmez ise durum süreci olumsuz etkilenecektir.

Kanada çalışma izni başvurusu için bazı belgeler gereklidir. Bu belgelerden bahsedilecek olunur ise bunlar şöyle;

  • Pasaport
  • Sağlık belgesi
  • İngilizce ya da Fransızca iş belgesi
  • Fotoğraf
  • İş davetiyesi gibi belgeler gerekli olmaktadır. Bu belgeleri doğru bir şekilde temin edilememesi takdirinde başvurular genel olarak olumsuz sonuçlanmaktadır.

Kanada Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:www.canadainternational.gc.caolup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.