Kanada Çalışma İzni

Kanada çalışma izni nasıl alınır

Kanada Çalışma İzni

Kanada ülkesi ihtiyaç duyduğu çalışma istihdamı ve eleman ihtiyacından dolayı sık sık çalışma izni vermektedir. Ülkemizin vatandaşlarına bu izne başvurarak kendilerine bir iş imkanı oluşturabiliyor.

Ancak Kanada ülkesi de genel olarak çalışma izni lisans yapmış üniversite mezunu kişilerden yana kullanmakta. Özellikle petrol endüstrileri ve bilgisayar teknolojileri gibi çeşitli meslek dalları Kanada da oldukça popüler olmaktadır.

Üstelik Kanada çalışma izni ile birlikte en az 2 yıl Kanada’da çalışmış kişiler daha sonra göçmenlik izni hakkına da sahip olmaktadır. Kanada’da hasta bakıcı, işçi gibi pek çok alım de mevcuttur.

Kanada Çalışma İzni

Kanada Çalışma İzni

Ancak Kanada tarafından aranan şartlardan birisi de Fransızca ve İngilizce gibi bir dil bilgisine sahip olmasıdır. Kanada çalışma izni için birtakım koşullar bulunuyor.

Koşullardan biri ise göçmenlik memurunu izin süreniz bittiğinde gideceğinizi bildirmelisiniz. Başvuru esnasında aynı zamanda görevliyi toplam paranızın yeterli olduğuna dair ikna etmeniz gereklidir.

Diğer bir koşul ise adli sicilin temiz olmasıdır. Vize başvurusu belgeleri ve koşulları iyi bir şekilde gerçekleşmez ise durum süreci olumsuz etkilenecektir.

Kanada çalışma izni başvurusu için bazı belgeler gereklidir. Bu belgelerden bahsedilecek olunur ise bunlar şöyle;

  • Pasaport
  • Sağlık belgesi
  • İngilizce ya da Fransızca iş belgesi
  • Fotoğraf
  • İş davetiyesi gibi belgeler gerekli olmaktadır. Bu belgeleri doğru bir şekilde temin edilememesi takdirinde başvurular genel olarak olumsuz sonuçlanmaktadır.

Kanada Çalışma izni vizesi Soruları

Kanada Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Öncelikli olarak Kanada’da bir iş bulmak gerekiyor. Bu iş teklifi davet mektubu ile yapıldığı takdirde resmi makamlara bildirilmelidir. Davet mektubu alındıktan sonra Kanada Çalışma Bakanlığı’na başvuruda bulunmak gerekmektedir. Bakanlık onayı alındıktan sonra başlayacak izin süreçleri başlatılacaktır.

Kanada Çalışma İzni Almak Nedir?

Refah seviyesi yüksek bir ülke olan Kanada’da çalışmak için, gitmeden önce bir iş bulmak gereklidir. Çalışma başvurusu için davet mektubu ve diğer belgeler Kanada Çalışma Bakanlığı’na sunulur. Onaylanması durumunda çalışma imkânına kavuşmak mümkündür.

Kanada’da Çalışma İzni Ekşi Yorumları İncelenmeli Mi?

Kanada’da çalışma izni ekşi yorumları, Kanada’ya çalışmak için gitmek isteyen kişiler için bir öngörü oluşturmaktadır. Kanada’ya daha önce çalışmak için gitmiş veya bu konu hakkında bilgisi olan kişilerin yorumlarını incelemek faydalı olacaktır.

Kanada’da Oturma Ve Çalışma İzni Nasıl Alınır?

Kanada’da oturma ve çalışma izni almak için belirli şartlar gereklidir. Kanada’da kişinin öncelikle çalışma izni alabilmesi için Kanada’daki bir işletmeden veya kurumdan çalışma için teklif alması gerekmektedir. Biz buna ‘JobOffer’ diyoruz. Sonrasında kişi, İngilizce dilinde belirli bir yetkinliğe sahip olduğunu ispatlayabilirse çalışma izni alabilir.