Kanada Göçmenlik Başvurusu 38 Meslek

Kanada göçmenlik vize başvurusu

Kanada göçmenlik

Kanada göçmenlik için merak edilen tüm soruları ayrıntıları ile beraber, araştıranlar için kaleme aldık. Kanada’da göçmen olarak ikamet etmeyi planlıyorsanız yerine getirmeniz gereken bazı hususlar bulunuyor. Devletlerarası seyahatler ve göçmenlik konusunda gideceğiniz ülkelerin bazı kriterleri olabilir.

Eğer siz da Kanada’da girişimci, işçi ya da vasıflı bir çalışan olarak yer edinmeyi hedefliyorsanız Kanada göçmenlik vizesine başvuruda bulunabilirsiniz.  Bu vizeye nereden ve nasıl başvuruda bulunur? Kanada vizesi alabilmek için hangi şartları yerine getirmeniz gerekiyor? işte merak edilen tüm bu soruların ayrıntılı yanıtlarını vize ofisi olarak sizler için kaleme aldık,  içeriğimizin devamından ayrıntılara erişim sağlayabilirsiniz..

Kanada göçmenlik başvurusu

Kanada göçmenlik başvurusu ve vize işlemleri için detayları vize başvuru merkezlerinden alabilirsiniz. Eğer Türkiye’den Kanada’ya göçmen olarak gitmeyi hedefliyorsanız vize için kanada Ankara Büyükelçiliği’ne başvuruda bulunabilirsiz. Kanada’ya ilişkin tüm başvuru ve vize işlemleri için vize merkezi Kanada Ankara Büyükelçiliğidir. Bu başvuru sürecinin daha hızlı ve profesyonel ilerlemesini istiyorsanız aracı bir firma ile çalışarak, başvuru talebinde bulunabilirsiniz. Kanada vize başvurularından önce ülke tarafından belirlenen kriterler hususunda yeterliliğinizi ölçen Kanada göçmenlik testi adında bir test yapılıyor. Test için geçerli taban puan 70 iken bu yıl itibari ile 75 puana yükseltildi. Eğer bu testte geçerli bir puan alırsanız başvuru işlemlerine başlama imkânı buluyorsunuz. Vize işlemleri için işinizi kolaylaştıracak bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunlar;

 • Kanada’ya göçmen olarak gitmek üzere her aracı firmaya güvenmemelisiniz. Kaliteli ve profesyonel, uygun fiyatlı firmayı araştırarak seçim yapmanızı tavsiye ediyoruz.
 • Kanada’ya yerleşmek ve gitmek için en kolay vizeyi öğrenci ve turistlerin aldığını söyleme yanlış olmayacaktır. Elbette bunda da vize alırken yeterli miktarda nakit ya da gayrimenkul varlığınızı ispatlamanız ve akabinde başvuru merkezi olan elçiliği de geri döneceğinize ikna etmeniz gerekiyor.
 • Öğrenci ya da çalışma vizelerini 2 ya da 4 hafta süre ile sorunsuz bir şekilde almanız mümkündür.
 • Bazı özel durum vize başvurularında 4,6 hatta belki de 24 ay kadar beklemeniz gerekebilir. Bunu göze alarak başvurunuzu yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kanada göçmenlik başvurusu 2023 itibari ile dikkat eteniz gereken hususlar bu şekildedir. Bunlara ek olarak daha özel durumlar ve ayrıntılı sorulanız için vize merkezlerinden destek alabilirsiniz.

Kanada göçmenlik başvurusu 38 meslek

Kanada göçmenlik başvurusu 38 meslek listesini de sizler için hazırladık. Birazdan listeleyeceğimiz meslek guruplarına mensup olarak Kanada’ya gitmeniz mümkündür. 38 Meslek listesi şu şekildedir;

 1. Yer ve deniz bilimcileri gidebilir.
 2. İnşaat mühendisi
 3. Makine mühendisi
 4. Kimya mühendisi
 5. Maden mühendisi
 6. Petrol mühendisi
 7. Jeolojik mühendis
 8. Bilgisayar  mühendisi
 9. Kadastro memuru
 10. Bilgisayar programcısı
 11. Fizyoterapist
 12. Terapist
 13. Meslek tedavi uzmanı
 14. Sağlık güvenliği uzmanı
 15. Odyolojist
 16. Tıbbi radyasyon uzmanı
 17. Telekominasyon mesleklerinin tümü
 18. Müteahhit
 19. Marangoz
 20. Denetçi
 21. Orman makineleri operatörleri
 22. Su tesisatçısı
 23. Elektrik tesisatçısı
 24. Gaz tesisatçısı
 25. Vinç operatörü
 26. Taş ocağı ve maden işçileri
 27. Elektrik mühendisi
 28. Demirci
 29. Kaynakçı
 30. Uçak müfettişi
 31. Uzay mühendisi
 32. Yatırım analisti
 33. Mühendis idarecileri
 34. Şantiye çalışanları
 35. Bilgisayar programcısı
 36. İnşaat denetçisi
 37. Tamirci
 38. Makine teknisyeni

İşte, tüm bu meslek guruplarına mensupsanız siz de mesleğiniz için Kanada’ya vize alarak gidebilirsiniz. Her meslek gurubunun Kana için çalışma izni alamadığını da bilmeniz gerekiyor. Ayrıca buna ek olarak Kanada vergileri çok yüksek olduğu için yaşam standartlarını göz önüne alarak seçim yapmanızı tavsiye ediyoruz.

Kanada Göçmenlik Vizesi S.S.S

Kanada Göçmenlik Başvurusu Nasıl yapılır?

Kanada’da oturma izni sahibi olmak isteyenler 5 farklı kategoride başvuru yapabiliyor. Bu başvurular göçmenlik ve mülteci kurulu tarafından değerlendirilir. Uygulanan puanlama testlerine ve kriterlerine göre başvurular alınır. Göçmenlik sınıfları; nitelikli işçi, işadamı, aile, şehir adayı ve Quebec seçilmiş göçmenlik kategorileridir.

Kanada Göçmenlik Puan Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Göçmenlik testinde yer alan bölümleri puanlamasında 100 üzerinden en az 67 puan almak gerekir. Bu ve daha yüksek puan alındığında Federal Nitelikli İşçi Programına dahil olunur. Düşük puanlama programa katılmanızı engeller. Dil becerisini geliştirmek, diploma ve ya sertifika tamamlamak ve bir iş teklifi almak yüksek puan alınmasına yol açar.

Kanada Göçmenlik Testi Nedir?

Kanada ülkesine kabul edeceği kişileri bir dizi teste tabi tutar. Meslek guruplarına yönelik, dil bilgisi, eğitim durumuna göre hazırlanan testten geçer aldıktan sonra göçmenlik başvuruları toplanır ve değerlendirilir. Geçer puan alanlar tekrar değerlendirilir.