Kanada Konsolosluk Pasaport Vize Randevu

Kanada vize randevu bilgisi

Kanada Vize Pasaport ve Randevu İşlemleri

Kanada, etnik çeşitliliği, refah seviyesi yüksek, Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyinde bulunan, güneyinde ve batısında Amerika Birleşik Devletleri, doğusunda ise Danimarka’ya ait Grönland ile sınırları bulunan bir meşruti monarşidir.

Birçok insanın bildiğinin aksine, Cumhuriyet özelliği bulunmayan ülke, Federal Parlamenter sistem ile yönetilmekte ve bu sistem, Kraliçe II. Elizabeth’e bağlanmaktadır. II. Elizabeth, Kanada ülkesinin hem Devlet Başkanı hem de Kanada Kraliçesi sıfatlarını taşır. Kısacası, İngiltere Kraliçesi olarak bilinen Kraliçe Elizabeth, bir anlamda Kanada’nın da Kraliçesi’dir.

Kanada, gelişkinlik seviyesi bir hayli yüksek bir ülkedir. Kişi başına düşen gelir oranları, on yıllardır dünyada her daim ilk 10 sırada bulunmuştur.

48 bin USD dolaylarında kişi başına gelir düşen Kanada, bu sebeple oldukça fazla göç almaktadır. Her yıl, mesleki yetkinliklere sahip binlerce kişinin göçtüğü Kanada, aynı zamanda birçok insanı da turizm, eğitim ve ticari amaçlarla da çekiyor. Her Türk vatandaşı, bu ülkeye ziyaret etmeden önce Kanada vizesi almak zorundadır. Kanada vize işlemleri, ortalama 10-15 gün içerisinde sonuçlanıyor.

Kanada Konsolosluk Pasaport Vize Randevu

Kanada Konsolosluk Pasaport Vize Randevu

Kanada Vize Randevusu Açıldı

Kanada’ya seyahat etmek isteyenler için Kanada vize randevusu açıldı bilgisini edinmek, bir hayli mutluluk veriyor. Bu bilgiyi edinmek için ise birçok işlemi yerine getirmek ve sonrasında da başvuru yapmak gerekiyor. Kanada vizesi almak için yapmanız gerekenler sırası ile;

 1. Vize başvuru merkezimiz ile iletişim kurmak
 2. Gerçekleştireceğiniz seyahatin konusunu iletmek
 3. Almak istediğiniz vize türünü saptamamıza yardımcı olmak
 4. Almak istediğiniz vize süresini tercih etmek
 5. Kanada vizesi almak için gerekli belgeleri öğrenmek
 6. Vize için gerekli belgeleri hazırlamak
 7. Hazırlanan belgeleri tarafımıza iletmek
 8. Biz başvurularınızı gerçekleştirirken, randevu bilgilerinizi beklemek

Ve son adımda, başvuru girişlerinizin ardından belirlenen vize randevunuzu, Kanada Konsolosluğu’nda gerçekleştirilen mülakat ile sonlandırmak. Tüm bu işlemler esnasında, fiziken ofislerimize gelmek durumunda olmamakla birlikte, aslında yapmanız gereken 2 önemli adımdan birisi, sizlere ileteceğimiz gerekli evraklar listesini hazırlamak iken, bir diğeri ise başvurunuzun son basamağı olan Kanada Konsolosluğu’nda, belirlenen tarihte mülakata katılmak oluyor.

Kanada Vizesi Uzun Süreli Alınır Mı?

Kanada vizesi, kısa süreli vizeler ve uzun süreli vizeler olarak iki farklı kategoriye ayrılıyor. Kısa süreli Kanada vizesi almak, ortalama olarak 10 ile 15 gün arasında sonuçlandırılırken, Amerika Birleşik Devletleri vizesine sahipseniz, bu süre 3 ile 5 gün arasına kadar düşebiliyor. İşlemler için geçen süreler, tıpkı diğer ülkeler vize işlemlerinde olduğu gibi tamamen Kanada Konsolosluğu’nun inisiyatifine bağlı olarak oluşuyor. Kanada’ya gidebilmek için tek girişli ya da çok girişli vizeler elde edebiliyorsunuz. İlgili vizeler için ihtiyaç duyacağınız belgeler ise;

 • Pasaport
 • Masraflarınızı karşılayacağınızı belgeleyen banka dökümleri
 • Biyometrik fotoğraf
 • Seyahat ve konaklama belgeleri, rezervasyonları
 • Vize başvuru dilekçesi
 • Sabıka kaydı (Sabıkanız olmamalı)
 • Taahhütname
 • Nüfus cüzdan fotokopisi
 • Seyahat sağlık sigortası
 • Nüfus kayıt örneği
 • Varsa eski pasaportunuz veya fotokopileri
 • Tapu, araç belge fotokopileriniz
 • Vize harç bedeli ödeme dekontu

Ayrıca Kanada, sağlık taramasından geçmenizi, güvenlik taahhütü vermenizi ve yine Kanada’da bulunduğunuz sürede iş aramamanız konusunda taahhüt vermenizi de isteyebiliyor. Bu gibi durumlar oluştuğunda, Kanada vizesi almak uğruna, bu işlemleri yerine getirmeniz ise şart koşuluyor.

Kanada Vizesi Ücretleri Güncellendi

2023 yılı için Kanada vizesi ücretleri güncellendi. Güncellenen bedeller doğrultusunda yapacağınız ödeme sayesinde, sizler de vize harç bedeli ödeme dekontunuzu edinebilirsiniz. Bu dekont, vize başvuru işlemlerinizi başlatmak üzere ihtiyaç duyacağınız gerekli evraklar listesinde yer aldığından, ödeme yapmadan başvuru sürecini başlatamayacağınızı da bildirmek isteriz.

Kanada vizesi almak için ödemeniz gereken vize harç ücretleri;

 • Kısa süreli turistik vize – 100 Kanada Doları
 • Kısa süreli ticari vize – 100 Kanada Doları
 • Kısa süreli aile ziyaret vizesi – 100 Kanada Doları
 • Kısa süreli dil okulu vizesi – 100 Kanada Doları
 • Uzun süreli dil ve okul vizesi – 150 Kanada Doları
 • Çalışma izni – 155 Kanada Doları

Olacak şekilde gerçekleştiriliyor. Tercih edeceğiniz vize türüne göre yapacağınız ödeme sonrası, ödeme dekontunu almayı ve dosyanıza ilave etmeyi unutmayınız. Yukarıda belirtilen bedeller, Kanada vizesi almak için konsolosluğa ödeyeceğiniz salt bedeli kapsarken, vize başvuru hizmet bedellerimiz ya da danışmanlık ücretlerimizin bu tutarlar içerisinde bulunmadığını da belirtmekte fayda var. Zira Kanada Konsolosluğu, bu bedeli yalnızca kendi resmi işlemleri adına tahsil ediyor.

Kanada Konsolosluğu – Vize Randevu Pasaport İşlemleri

Kanada Konsolosluğu’na başvuru yaparken, sizden istenen tüm prosedürlerin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesi ve evraklarda aksaklık yaşanmaması çok önemli. Kanada, bundan 20 ile 40 yıl öncesinde, ülkede bulunan iş gücünün yetersizliği dolayısıyla çok fazla göçmen kabul etmeye başladıç Öyle ki, ülke nüfusunun 5’ine yakını, ülkeye gelen göçmenlerden oluşuyor. Ağırlıklı olarak Asya kıtası başta olmak üzere, dünyanın her noktasından göçmen kabul eden ülke, hali hazırda ’e yakın Asya göçmeni olmak üzere, oldukça yoğun bir göçmen nüfusu barındırıyor.

Çalışmak ve Kanada’da hayat kurmak isteyen bireyler için göçmenlik başvuruları devam ediyor. Ancak, Kanada bu konuda İngiltere gibi  oldukça katı ve kuralcı olmuş durumda. Ülkeye yetkinlik derecesi düşük insanlar almak yerine, ülkenin refah seviyesini yükseltmek adına beyin göçü kabul eden Kanada, bu noktada mesleki yeterlilik ve belgelere sahip bireyleri kabul ediyor.

Kanada Konsolosluğu’nda gerçekleştirilecek mülakatta, hayaller, hedefler ve gerçekleri konuşarak, belki sizler de bu hakka sahip olabilirsiniz. Bu sebeple hem eğitim hem de diğer konular ile ilgili evraklarınızı, Kanada vizesi randevu pasaport işlemlerinde sorun yaşamamak adına, doğru hazırlamak çok önemli. Sizlere destek olabilmemiz için bizimle iletişime geçmeyi unutmayın.

Kanada Konsolosluk Pasaport Vize Randevu S.S.S

Kanada Konsolosluk Pasaport Verir mi?

Yurtdışında yaşayan başvuru sahiplerinin Pasaportlarının yalnızca başvuru merkezlerinde (Büyükelçiliklerin Konsolosluk Şubeleri ve Başkonsolosluklar) teslim edilmesi öngörülmektedir.

Kanada Türklere Vize Veriyor mu?

Kanada‘ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının vize işlemlerini Ankara Kanada Büyükelçiliği yürütmektedir. Tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının sahip oldukları pasaport türü fark etmeksizin Kanada vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir.

VFS Kanada Randevu Nasıl Alınır?

VFS Kanada randevu işlemlerini site üzerinden, müşteri temsilcikleri aracılıkları ile veya telefonla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra VFS Kanada başvuru merkezi sisteminden veya e- posta ile online olarak işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Sistem üzerinden online linkine tıklamanız halinde randevu oturum açma sayfasına ait bilgi ekranı gelecektir.