Kanada Ticari Vize

Kanada ticari vize ücreti
Kanada ticari vize iş amacıyla seyahat yapmak isteyen vatandaşların bu konuda başvuru yapabilmeleri için belirli şartları yerine getirmeleri gerekiyor. Vize işlemleri için yapılacak olan hazırlıkların önemi oldukça büyük. Bu hazırlık yaşamasında herhangi bir eksiklik ya da belirsizlik başvuru için hazırlık evresindeki emekleri boşa çıkarabiliyor. Bu nedenle öncelikle Kanada ticaret vizesi için neler yapılması gerektiği konusunda Kanada Başkonsolosluğundan detaylı bilgi alınması gerekiyor.

Bu nedenle yapılacak olan başvuruda tüm istenilenlerin ve eksikliklerin tamamlanabilmesi için konsolosluğun yoğunluğu ve yeterli zamanının olup olmadığı konusunda bizzat bilgi alınmalıdır. Çünkü yeterli zamanın olmaması ve başkonsolosluğunun yoğun çalışmaları göz önüne alındığında vize başvurularına verilecek zamanın uzamasına neden olabiliyor.

Kanada Ticari Vize İşlemleri

Kanada ticari vize işlemleri diğer vize başvurularından biraz farklılık içeriyor. Bu vize başvuru amacının ticari işlemler olmasından dolayı konsolosluğun bu başvurular için ekstra evraklar istediği biliniyor. Bu nedenle özellikle ticari vize işlemleri için istenen ekstra belgelerin neler olduğu konusunda bilgi alınması işlemlerin hızlanması için oldukça önemlidir.

Kanada ticari vize işlemleri için başvuru yapacak olan kişinin başvuruyu bizzat kedisinin yapması gerekiyor. Başvuru sahibi ile konsolosluk arasında ya başvuru yapıldığı gün ya da daha sonraki zamanlarda Kanada ticari vize işlemleri için mülakat yapılıyor. Yapılan bu mülakatlar ve eksik belgelerin temin edilmesi aşamasından sonra Kanada ticari vize ilgili kararlar başvuru sahibine bildiriliyor.

Kanada Ticari Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada ticari vize alabilmek için diğer vize türlerinden ayrı olarak ticari bir hizmet verildiğinin belgelenmesi gerekiyor. Öncelikle Kanada ticari vize başvuru talep dilekçesinde vize işlemlerine neden başvurulduğu kesin ve net bir şekilde bildirilmesi gerekiyor. Başvuru dilekçesi konsolosluk tarafından incelenerek ticari faaliyetler için kapsamlı bilgiler ve belgeler talep ediliyor. Bu evrak ve belgelerin belirtilen süre içerisinde teslimatının yapılması vize işlemlerinin sonuçlanması açısından oldukça önemlidir.

Ticari faaliyetler için yapılacak olan başvuruda önemli olan konu ticari faaliyetlerin hangi alanda yapılacağı konusunun da özellikle belirtilmesi gerekiyor. Aynı zamanda ticari faaliyetlerin Kanada’da hangi firmalar arasında gerçekleşeceğinin belirlenmesi de önemli konular arasında yer alıyor. Başvuru için yazılacak olan dilekçede Kanada ticari vizenin ne amaçla alınması gerektiği net bir şekilde belirtilmelidir.

Kanada Ticari Vize Gerekli Evraklar

Vize için genel evrakların yanı sıra sadece ticari vize talepleri için istenen ekstra evraklar da bulunuyor. Öncelikle vize başvurusunda bulunan kişilerin 10 yıldan daha eski olmayan ve yıpranmamış pasaportları olması gerekiyor. Pasaport içerisinde en az iki adet boş sayfa olmalıdır. Bundaki amaç bu boş sayfalara ticari vize damgasının vurulacak olmasıdır. Aynı zamanda pasaportlar seyahat işlemlerinin başlayıp bitmesinden sonra en az 3 ay geçerli olması da aranan bir diğer özellikler arasında yer alıyor.

Kanada ticari vize işlemleri için istenen bir diğer belge de Kanada ticari vize başvuru formudur. Başvuru formu, kişilerin talep ettikleri vize başvurusu için kişilerden istenen tüm bilgileri içeren bir form olarak dikkat çekiyor. Bu formun itinalı bir şekilde doldurulması, boş bırakılmaması, detaya girilmesi gereken yerde detaya girilmesi gerekiyor.

Kanada ticari vize işlemleri için başvuru formu çok büyük önem taşıyor. Bu formda başvuru sahipleri ile ilgili kişisel bilgilerin istediği yerler olmasının yanı sıra başvuru sahiplerinin sosyal ve ekonomik durumları ile ilgili bölümler de yer alıyor. Aynı zamanda başvuru sahibinin çalıştığı iş yeri ile ilgili bilgiler de bu başvuru formu içerisinde isteniyor.

Kanada ticari vize işlemleri için iki adet biometrik fotoğraf gerekiyor. Fotoğrafların başvuru sahiplerinin son hallerini gösteren fotoğraflar olmasına dikkat edilmesi gerekiyor. Fotoğrafların silik ve başvuru sahibinin simasının seçilmesinin zor olduğu bir şekilde olmamasına dikkat edilmelidir. Kanada ticari vize işlemlerinde başvuru sahibi yapacağı ticari faaliyetler ile ilgili detaylı belgeler isteniyor.

Başvuru sahiplerinin çalıştıkları yerlere ait ticari sicil kayıtları ve belgelerinin ibraz edilmesi isteniyor. Aynı zamanda ticari faaliyetlerinin hangi ürün ve hizmetler kapsamında sağlandığı da belirtilmelidir. Eğer ki başvuru sahibi ticari faaliyetlerini yürüttüğü hizmetleri içeren firmanın sahibi ise firmanın ticari faaliyetleri ile ilgili belgelerin de ibraz edilmesi isteniyor.

Başvuru sahibinin finansal anlamdaki durumu gösteren banka bilgileri de başvuru belgeleri arasında yer alan bir diğer önemli evraklardandır. Başvuru sahibinin sosyal ve ekonomik durumunun iyi olması başvurunun amacındaki samimiyetini gösterdiği için vizeye onay verilmesi sürecini olumlu yönde etkiliyor.

Kanada Ticari Vize Ücretleri

Her vize türünde olduğu gibi Kanada ticari vize işlemleri için de belirli ücretler ödenmesi gerekiyor. Ticari vize işlemleri için belirlenen vize ücretleri Kanada doları üzerinden değerlendiriliyor. Her yıl vize ücretlerinde meydana gelen değişim nedeni ile başvuru sahiplerinin bu ücretler konusunda bilgi sahibi olmaları gerekiyor.

Kanada ticari vize ücretleri güncel olarak 280 Kanada doları olarak belirlenmiş durumda. Vize ücretinin ödenmesi ile birlikte ödeme yapıldığında dair belgenin de Kanada konsolosluğuna ibraz edilmesi gerekiyor.

KANADA TİCARİ VİZE İŞLEMLERİ

Kanada Ticari Vize Hakkında

NEDİR?

Kanada İş Ziyareti / Ticari Vize prosedürü amacıyla müracaat uygulanabilmesi amacıyla Online Vize Başvuru Formu ve Aile Bilgi Forumu’nun işleme alınması gerekir. Kanada Konsolosluğu resmi internet sitesinden link verdiği CIC internet sitesi üzerinden Kanada’ya iş ziyareti amacına göre hazırlanmış Online Kanada Vize Başvuru Forumu’nun, vize müracaat verileri ve aile verileri bölümlerinin doldurulması ve ekteki saklılık politikası belgelerinin de onaylanması ile müracaat resmiyet kazanır.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Kanada ticari vizesi şahıslara en çok altı aylık vakit amacıyla verilmektedir. kişilerin vakit bitiminden evvelce ülkeden çıkış yapması gerekmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Başvuru yerleri kanada konsolosluğu’dur.

DAVETİYE NASIL OLMALIDIR?

Davetiyede kişileri çağrı edecek olan şirketin ya da firmanın bütün verileri detayları ile yer almalıdır.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Kanada vizesi müracaat formu: Eksiksiz olarak doldurup, formun üstünde yer alan  tarih ve imzaları atmış bulunduğunuza ilgi etmelisiniz. Vize formunu kusursuz doldurduktan sonra çıktısını almadan “Validate”  yapmış olmanız gerekir. Çünkü “Validate” tıklandığında size özel kod oluşturuluyor.

Kanada vizesi aile bilgi formu: Aile üyelerinin isim-soy isim, doğum tarihi, adres, meslek ve uygar hal gibi verilerinin kusursuz girilmesi gerekmektedir. Aile bilgi formunda alakalı yerlerin imzalanması gerekmektedir.

Kanada Ticari Vize 2023

Geçerli Pasaportunuzun aslı: Pasaportunuzun geçerlilik tarihinin dönmeyi düşündüğünüz tarihten sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Vize basılabilmesi amacıyla 2 adet boş vize sayfasının bulunup bulunmadığını kesinlikle denetim etmeniz gerekir. Kanada vize vaktini müracaatta bulunduğunuz pasaportun boyunca verileceğinden Pasaportun uzun vakitli olması sizin daha uzun vakit vize almanızı sağlayacaktır.

Eski ve yeni bütün pasaportların fotokopisi: Kullanmış bulunduğunuz bütün pasaportların kaşe basılmış ve vize basılmış bütün sayfalarının fotokopisi.

2 adet fotoğraf: 35×45 mm arka fon beyaz ve yüz hatlarınızı açıkça gösteren biyometrik fotoğraf olmalıdır.

Otel ve Uçak rezervasyonu: Otel ve Uçak rezervasyonu kesinlikle eklenmelidir. Otel rezervasyonunu yapar iken ön ödemesiz ve son güne kadar kredi kartınızdan ödeme çekmeyen Otelleri tercih ederseniz; rastgele bir ücret ödemeden son ana kadar otel değişikliği yapabilirsiniz.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Anne ve baba, eş, eski eş, çocuk verileri yer almalıdır. Evli evlendikten ileri soy ismi ile

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten 2 say evvelce müracaat gerçekleştirme gerekmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken yetki sahibi vize merkezleri ile irtibat kurmak gerekmektedir

Kanada Ticari Vize S.S.S

Kanada'ya Ticari Vize Nasıl Alınır?

Kanada ticari vizesi için, Kanada'da bulunan şirket ya da kurumdan davetiye alınmalıdır. Kanada ticari vize başvuruları; Kanada resmi internet sitesi olan Canada.ca ya da Kanada Büyükelçiliği tarafından yetkilendirilmiş VFS Global internet sitesi üzerinden yapılabilmektedir.

Kanada Ticari Vize Kaç Günde Çıkar?

Genel olarak 10-12 iş günü içerisinde sonuçlanmakta olan Kanada ticari vize başvurusu bazı durumlarda 35-40 iş günü içerisinde değerlendirilebilir. Bu durumda büyükelçilik yoğun ya da resmi tatilde olabilir.

Kanada vizesi en kolay nasıl alınır?

Vize başvurusu online olarak yapılmalıdır. Kanada Konsolosluğu resmi web sitesinden (CIC) ulaşılabilecek form için sitede şahsi bir hesabın açılması gerekmektedir. Hesap açıldıktan sonra vize başvuru formu elektronik ortamda İngilizce olarak doldurulması gerekir.

Kanada Turist Vizesi sayfamızı ziyaret ediniz.