Kanada Transit Vize

Kanada transit vize nedir

KANADA TRANSİT VİZE İŞLEMLERİ

Kanada Transit Vizesi

Kanada üzerinden üçüncü bir ülkeye gidecekseniz ve Kanada sınırları içinde yer alan bir havalimanına giriş yapmanız gerekiyorsa almanız gereken Kanada transit vizesi Gri ve siyah pasaport sahiplerinin muaf olduğu diğer pasaport sahiplerinin almak zorunda olduğu vize türüdür.

Hava yolu, kara yolu veya demir yolu ile kanada üzerinden farklı bir ülkeye gidecekseniz transit vize almanız gereklidir. Kanada transit vize başvurusunda dosyanızda olması gereken evraklar şunlardır.

Pasaport ve Güney Amerika ülkeleri arasında yapılan anlaşmalar gereği pasaport yerine geçen seyahat izin belgesine sahip olmanız gerekiyor,

Sağlık raporuna sahip olmanız ve sağlığınız ile ilgili bir sorununuz olmaması gereklidir.

Kanada transit vizesi alabilmek için göç kanunlarına muhalefet etmemiş olmanız, göç suçlarına bulaşmamış olmanız ve ceza almamış olmanız gerekiyor.

Gideceğiniz üçüncü ülkeye giriş izninizin resmi olarak dosyanızda yer alıyor olması gereklidir.

Seyahat sonrasında evinize ve ülkenize döneceğinizi kanıtlayacak tapu belgesi, araç devir belgesi,

Yolculuk ve seyahat boyunca harcamalarınızı karşılayacak maddi gücünüzü gösterecek banka hesap dökümlerinizin onaylı hali,

Kanada transit vizesi alabilmek için bu evrakları hazırlayarak Kanada Konsolosluğu’na giderek şahsi olarak başvuru yapmanız gerekiyor. Başvuru tarihinizi gidiş tarihinizden en az 40 gün öncesinde başvuru yapmanız gerekiyor. Kanada Konsolosluğu yapacağınız başvuruları ortalama olarak 15 gün içinde değerlendirerek sizlere geri dönüş yapacaktır. Konsolosluk görevlileri istedikleri takdirde sizi mülakata veya görüşmeye çağırabilir.

NEDİR?

Transit vize transferle vatan dışı uçuşlarda, transfer gerçekleştireceğiniz ülke doğrulusunda sizlerden istenilen kısa süreli vize türüdür. Aktarma gerçekleştireceğiniz birtakım ülkeler orada kalacağınız zamanı öneme almadan transit vize isteyebilir.

Kanada Transit Vize S.S.S

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Kanada transit vizesi şahıslara ülkede dolaşım hakkı tanımaz bu yüzden kişiler havalimanından geçişlerde Kanada transit vizesi alması gerekmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Kanada Konsolosluğu’na müracaat gerçekleştirme gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Kanada vizesi müracaat formu: Eksiksiz olarak doldurup, formun üstünde yer alan  tarih ve imzaları atmış bulunduğunuza ilgi etmelisiniz. Vize formunu kusursuz doldurduktan sonra çıktısını almadan “Validate”  yapmış olmanız gerekir. Çünkü “Validate” tıklandığında size özel kod oluşturuluyor.

Kanada vizesi aile bilgi formu: Aile üyelerinin isim-soy isim, doğum tarihi, adres, meslek ve uygar hal gibi verilerinin kusursuz girilmesi gerekmektedir. Aile bilgi formunda alakalı yerlerin imzalanması gerekmektedir.

Geçerli Pasaportunuzun aslı: Pasaportunuzun geçerlilik tarihinin dönmeyi düşündüğünüz tarihten sonra en az 6 ay daha geçerli olması gerekmektedir. Vize basılabilmesi amacıyla 2 adet boş vize sayfasının bulunup bulunmadığını kesinlikle denetim etmeniz gerekir. Kanada vize vaktini müracaata bulunduğunuz pasaportun boyunca verileceğinden Pasaportun uzun vakitli olması sizin daha uzun vakit vize almanızı sağlayacaktır.

Eski ve yeni bütün pasaportların fotokopisi: Kullanmış bulunduğunuz bütün pasaportların kaşe basılmış ve vize basılmış bütün sayfalarının fotokopisi.

2 adet fotoğraf: 35×45 mm arka fon beyaz ve yüz hatlarınızı açıkça gösteren biyometrik fotoğraf olmalıdır.

Otel ve Uçak zezervasyonu: Otel ve Uçak rezervasyonu kesinlikle eklenmelidir. Otel rezervasyonunu yapar iken ön ödemesiz ve son güne kadar kredi kartınızdan ödeme çekmeyen Otelleri tercih ederseniz; rastgele bir ücret ödemeden son ana kadar otel değişikliği yapabilirsiniz.

Tam Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği: Anne ve baba, eş, eski eş, çocuk verileri yer almalıdır. Evli evlendikten ileri soy ismi ile

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Seyahat edilecek tarihten 2 hafta evvelce müracaat yapılması tavsiye edilmektedir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevular vize merkezleri aracılığı ile yapılmaktadır.

Kanada Turist Vize sayfamızı ziyaret ediniz.