Kanada Turistik Vize

Kanada turistik vize ücreti

KANADA TURİSTİK VİZE İŞLEMLERİ

Kanada Turistik Vize Hakkında

NEDİR?

Kanada turist vizesi, turistik amaçlarla Kanada’ya gitmek isteyen bireylerin başvurması gereken vize türüdür. Kanada turist vizesine, Kanada ziyaretçi vizesi ya da Kanada geçici yerleşim vizesi (Canada Temporary Resident Visa – TVR) de denilmektedir. Kanada turist vizesi zamanı en çok 6 aydır. Kanada turist vizesi tek girişli ya da çok girişli olarak verilebilir.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Kanada turistik vizesi şahıslara en çok 6ay geçerli olmak üzere en çok 10 senelik olarak verilmektedir.

NEREYE BAŞVURULUR?

Kanada turistik vizesi amacıyla kişilerin kanada Konsolosluğu’na müracaat yapması gerekmektedir.

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

  • Geçerli bir pasaportunuz olmalı
  • Sağlıklı raporu olmalı
  • Kanada’da iken bütün masraflarınızı karşılayabilecek mali kaynak belgeleri
  • Türkiye’de bir ikamet adresiniz ve Kanada’yı ziyaretinizden sonra evinize geri dönmenizi sağlayacak iş ya da aile bağlarını gösterir belge
  • Belirli ve sınırlı bir vakit amacıyla Kanada’da kalmayı planlayan belgeler
  • Ziyaretinizin sonucunda Kanada’dan ayrılacağını gösterir belge
  • Sabıka kaydı
  • Güvenlik riski taşımadığına dair belge

BİOMETRİK VERİ GEREKLİ MİDİR?

Biyometrik veri prosedürünü konsolosluk yetkileri lüzumlu gördüğü taktirde vermek üzere konsolosluk binasına gidilmesi gerekmektedir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKMEKTEDİR?

Kanada turistik vizesi amacıyla kişilerin kanada turistik seyahat tarihi başlamadan bir ay önce müracaat gerçekleştirme gerekmektedir.

NE KADAR SÜREDE ÇIKAR?

Kanada turistik vizesi kişilerin evraklarını teslim ettiği tarihten itibaren 10 ile 14 gün ortamında sonuçlanacaktır.

Kanada Turistik Vize Soruları

Kanada Turist Vizesi İle Ne Kadar Kalabilirim?

Kanada turist vizesi ile ne kadar kalabilirim sorusu Kanada’ya gidecekler için önemli bir sorudur. Kanada turist vizesi ile Kanada’da aralıksız en az 6 ay kalınabilmektedir. Vize çoklu giriş olarak verildiyse her defasında vize başvurunda bulunmasına gerek yoktur. Çoklu giriş vizesi 10 yıla kadar veya pasaport süresi kadar geçerli olabilir.

Kanada Turist Vizesi Nasıl Alınır?

Kanada turist vizesi için gerekli evrakları toplamadıktan sonra konsolosluğa başvuruda bulunmanız gerekiyor. Bir kaç gün içinde yetkililer size mülakat için gün vereceklerdir. Mülakatta sizden ekstra belgeler isteyebilirler. Vize çıkma süresindeki bu tip gecikmelerden dolayı seyahat iptali söz konusu olabilmektedir. Bu yüzden planlanmış seyahatinizden en erken 3 ay önce vize için konsolosluğa başvurmuş olmanız gerekiyor.

Kanada Turist Vizesi Kimler Alabilir?

Kanada vizesi almak isteyen kişiler, Kanada vizesini kimler alabilir? ya da Kanada turist vizesi kimler alabilir? gibi soruların cevabını aramaktadır. Kanada turistik vizesi almak isteyen kişiler düzenli çalışan ise düzenli gelir sahibi olan kanıtlayan bir belgeye, seyahati karşılayacak paranın bankada bulunduğunu gösteren belgeye sahip olması gerekmektedir. Ayrıca bu kişilerim herhangi suç yada mahkumiyeti bulunmaması ve herhangi bir ülkedeyken vize ihlali yapmamış olması gerekmektedir.

Kanada v1 vizesi nedir, kimler alabilir?

Kanada v1 vizesi turistik bir vizedir. Kanada’ya yapılacak olan kısa süreli ziyaretlerde alınır. Kısa süreli turistik seyahat yapacaklar, 6 aydan daha kısa süre boyunca Kanada’da eğitim görecek öğrencilerde Kanada v1 vizesinden alabilirler.