Kanada Vatandaşlık Şartları

Kanada vatandaşlık şartları nelerdir

KANADA VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

Kanada Vatandaşlık Vizesi Hakkında

NEDİR?

Kanada’da doğduysanız, Kanada Vatandaşlık Yasası’nda oluşturulan farklılıklar nedeniyle Kanada vatandaşlığına hak kazandıysanız, Kanada vatandaşlığı amacıyla yaptığınız müracaat kabul edildiyse, Kanada sınırları dışında doğmuş olmanıza karşın ebeveynlerinizden en az biri Kanadalı ise Kanada vatandaşı olabilirsiniz.

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

Vatandaşlık amacıyla şahıslara belirli vakit izin verilir daha sonra tamimiyle vatandaşlığa geçmek amacıyla prosedürler yapılmalıdır.

NEREYE BAŞVURULUR?

Kanada Konsolosluğu’na müracaat gerçekleştirme gerekmektedir.

Kanada Vatandaşlık Şartları

Kanada Vatandaşlık Şartları

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

Gerekli evraklar konsolosluk doğrulusunda şahıslara bildirilecektir. Her ülke vatandaşından değişik evrak istenmektedir.

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

Vatandaşlık prosedürlerini başlatmak üzere kişilerin lüzumlu kriterleri sağlıyor bulunduğu halde istediği vakit müracaatını yapabilir.

RANDEVU NASIL ALINIR?

Randevu alırken vize merkezleri ile irtibat kurulmalıdır.

Kanada Vatandaşlık Şartları S.S.S

Kanada'da Vatandaşlık Almak Kaç Para?

Kanada vatandaşlığı için devlet tarafından istenen ücret, 670 CAD olarak belirlenmiştir. Bu ücretin başvuru yapılmasından hemen önce gerekli birimlere ödenmesi ve makbuzunun da başvuru belgeleri arasına eklenmesi gereklidir.

Kanada Vatandaşlığı İçin Ne Gerekli?

Kanada vatandaşlığı şartları şu şekilde özetlenebilir: Daimi oturum sahibi (Permanent resident) olmak. 5 yıllık dönemin 3 yılının Kanada'da geçmesi. Kanada'da yaşam hakkında yazılı testi geçmiş olmak. İngilizce veya Fransızca dil bilgisinin ispatlanması

Kanada Vatandaşlığı Ne Kadar Sürede Alınır?

Vatandaşlık başvurusunda bulunmadan evvel Kanada Vatandaşlık Şartları nelerse onlara uymak ve kişinin Kanada'da göçmen olarak 5 yıl ikametinin olması gerekmektedir. Bu yıllar içerisinde de vatandaşlık koşulunu sağlayabilmek için 1095 gün Kanada içerisinde fiziki olarak bulunma koşulu vardır.

Kanada Oturum İzni sayfamızı ziyaret ediniz.