Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Kanada Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:www.canadainternational.gc.ca’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Visa Information For Canada
Visa Information For Canada
Visa Information For Canada
Previous
Next

KANADA VATANDAŞLIK İŞLEMLERİ

 

NEDİR?

 

Kanada’da doğduysanız, Kanada Vatandaşlık Yasası’nda oluşturulan farklılıklar nedeniyle Kanada vatandaşlığına hak kazandıysanız, Kanada vatandaşlığı amacıyla yaptığınız müracaat kabul edildiyse, Kanada sınırları dışında doğmuş olmanıza karşın ebeveynlerinizden en az biri Kanadalı ise Kanada vatandaşı olabilirsiniz.

 

 

KAÇ GÜNLÜK ALINABİLİR?

 

Vatandaşlık amacıyla şahıslara belirli vakit izin verilir daha sonra tamimiyle vatandaşlığa geçmek amacıyla prosedürler yapılmalıdır.

 

NEREYE BAŞVURULUR?

 

Kanada Konsolosluğu’na müracaat gerçekleştirme gerekmektedir.

Kanada Vatandaşlık Şartları
Kanada Vatandaşlık Şartları

GEREKLİ EVRAKLAR NELERDİR?

 

Gerekli evraklar konsolosluk doğrulusunda şahıslara bildirilecektir. Her ülke vatandaşından değişik evrak istenmektedir.

 

NE ZAMAN BAŞVURMAK GEREKİR?

 

Vatandaşlık prosedürlerini başlatmak üzere kişilerin lüzumlu kriterleri sağlıyor bulunduğu halde istediği vakit müracaatını yapabilir.

 

RANDEVU NASIL ALINIR?

 

Randevu alırken vize merkezleri ile irtibat kurulmalıdır.

Kanada Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:www.canadainternational.gc.caolup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.