Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada vize başvuru formu nedir

Kanada vize başvuru formu Kanada ülkesine gitmek isteyen vatandaşlardan istenilen öncelikli belgelerden birisidir. Bu form Kanada konsolosluğu tarafından hazırlanmaktadır. Formu konsolosluktan ya da konsolosluk tarafından yetkilendirilmiş olan bir kurumdan temin edebilirsiniz. Kanada vize başvuru formu vize başvurusu yapacak olan kişilerden bilgi alınmasını sağlar. Bu amaçla vize başvurusu yapacak olan kişiler de formu eksiksiz ve doğru şekilde doldurmalıdır. Vize başvuru formunu doldurmayan kişiler herhangi bir vize türüne başvuru yapamazlar.

Kanada Vize Başvuru Formu Hakkında

Kanada vize başvuru formu kesinlikle başvuru yapan kişi hakkında eksiksiz ve gerçek bilgileri içermelidir. Çünkü, Kanada Konsolosluğu form sayesinde vize başvurusu yapan kişi hakkında detaylı bilgiye ulaşmaktadır. Aksi bir durum olduğunda vize başvurusu Kanada Konsolosluğu tarafından reddedilmektedir. Ayrıca, vize başvuru formu ile beraber verilen diğer belgelerin de başvuru formu ile birbirini desteklemesi gerekir. Kanada vizesi için kullanılan başvuru formu tamamen uluslararası prosedür ile hazırlanmış olup, vize başvurularında kullanılan resmi bir belge niteliğindedir. Bu sebeplerden dolayı form amacına uygun şekilde doldurulmalıdır.

Belge üzerinde herhangi bir sahtecilik yapılmamalıdır. Aksi durumda yapılan işlemler suç niteliği taşıyacaktır. Vize başvuru formunda konsolosluğa iletilecek olan asılsız ve eksik olan bilgiler vize başvurusunun tamamen boşa gitmesine neden olacaktır. Bunun yanı sıra herhangi bir suç unsuru tespit edildiğinde kişilerin ceza almasına da yol açacaktır. Bu nedenle yalnızca doğru bilgiler ile başvuru formu doldurulmalıdır.

Vize başvuru formu yalnızca başvuru yapan kişiler hakkında bilgi vermez. Ayrıca, Kanada vize başvuru formu doldurulduğu sürece bazı şartları da kabul etmiş olursunuz. Özellikle başvuru formu imzalandığı sürece ülkede kalıcı olmadığınız ve vize sonrasında ülkeyi terk edeceğinizi kabul etmiş olursunuz. Bu açıdan başvuru formu bir anlaşma niteliği de taşımaktadır.

Kanada Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Kanada vize başvuru formu iki farklı şekilde doldurulmalıdır. İlk olarak İngilizce daha sonra da Türkçe dillerde başvuru formu doldurulur. Kanada vize başvuru formu doldururken mutlaka tükenmez kalem kullanmalısınız. Ayrıca, yazıların tamamı okunaklı yazılmalı ve büyük harf ile form doldurmalıdır. Formda belirtilen tüm bilgilerin doğru olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca, bilgiler mutlaka diğer evrakları da destekler nitelikte olmalıdır.

Başvuru formuna ayrıca konsolosluk tarafından belirlenen ölçülerde fotoğraf da eklenmelidir. Bu ölçüler genellikle 35×45 mm ölçüleridir. Başvuru formunda bu ölçülerden oluşan bir biometrik fotoğraf mutlaka ilgili fotoğraf kutucuğuna yapıştırılmalıdır. Gerekli bilgilerin ardından bilgileri onayladığınıza dair imza da atmanız gerekir.

Özellikle formunun en alt kısmında ki bölüme kendi imzanızı atarak başvuru formunu onaylayabilirsiniz. Başvuru formunda atılan imza da oldukça önemlidir. Çünkü, atılan imza mutlaka pasaportta yer alan imza ile aynı olmalıdır. Kanada Konsolosluğu bu duruma ayrıca dikkat edecektir. Bu nedenle imzaların aynı olmasına dikkat etmeniz gerekir.

Kanada Vize Başvuru Formu Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Kanada vize başvuru formu asıl olarak 3 farklı form ve kılavuzundan oluşur. Özellikle vize başvuru formundan bir çıktı alınacaksa mutlaka çıktı üzerindeki elektronik barkodların okunaklı şekilde kılavuzlarda görünmesi gerekir. Kanada vize başvuru formu 1. Kılavuz içerisinde vize başvurusu yapan kişi hakkında kimlik ve kişisel bilgiler yer almaktadır. Özellikle pasaport bilgileri ile adres bilgileri bu kılavuzun içeriğinde yer alır.

Kişisel bilgiler olduğu için bu kılavuzun çok dikkatli şekilde doldurulması gerekir. Formda yapılan yanlışlar vize başvurusu yapan kişiyi ilgilendirir. Bu nedenle yanlış ya da eksik bilgi nedeniyle vize başvurusu reddedilirse kişi imzasını atarak bu şartı kabul etmiş olur. Kişisel bilgiler olduğu için bu kılavuzun çok dikkatli şekilde doldurulması gerekir.

Formda yapılan yanlışlar vize başvurusu yapan kişiyi ilgilendirir. Bu nedenle yanlış ya da eksik bilgi nedeniyle vize başvurusu reddedilirse kişi imzasını atarak bu şartı kabul etmiş olur. Kanada başvuru formunun son kılavuzunda ise kişinin 5 yıl içesinde gitmiş olduğu tüm ülkeler maddeler halinde yazılmalıdır. Ayrıca, ziyaret edilen ülkelere gidiş yılları da forma eklenmelidir.

Türk vatandaşlarından ayrıca askerlikle ilgili bazı detaylar da istenir. Bu bilgilerin tamamına doğru ve eksiksiz olarak cevap verilmesi çok önemlidir. Aksi durumlar tespit edildiği takdirde vize başvurusu yanabilir ya da suç işlemiş kabul edilebilirsiniz. Bu nedenle, bilgileri mutlaka kontrol ederek işlemlere başlamalısınız.

Kanada Vize Başvuru Formu

Kanada vize başvuru formu Kanada Konsolosluğu tarafından tasarlanmış olan bir başvuru formudur. Bu başvuru formu içerisinde çeşitli bölümler bulunmaktadır. Bu başvuru formunun eksiksiz ve hatasız olarak doldurulması gerekmektedir.

Kanada vize başvuru formu ile vize için başvuru yapan kişi hakkında detaylı kimlik bilgileri edinilmektedir. Bu formda verilen bilgilere ek olarak ayrıca bu bilgilerin doğruluğunu beyan eden evrakları da Kanada Konsolosluğu’na teslim etmek gerekmektedir. Böylece konsolosluk gerekli görmesi halinde vize başvuru formu ve belgeleri karşılaştırma fırsatını bulacaktır.

Kanada vize başvuru formu doldururken eksiksiz ve hatasız bir şekilde gerçek bilgilerin doldurulması gerekmektedir. Kanada Konsolosluğu tarafından hazırlanıp kabul edilen Kanada vize başvuru formu uluslararası resmi belge niteliğini taşımaktadır. Bu nedenle de özenle doldurulması gerekmektedir. Aksi taktirde hem vize işlemlerinin yanması hem de ceza alma söz konusu olmaktadır.

Vize alındığında vize süresinde ülkeye giriş yapıp vize bitiminde çıkacağı sözü de verilmektedir. Ayrıca ülke sınır görevlileri gerekli görmeleri halinde girişe izin vermeyebilir. Bu formun doldurulması ve imzalanması ile bu şartlarında kabul edildiğini göstermektedir.

Kanada Vize Başvuru Formu Nasıl Doldurulur?

Uluslararası resmi belge özelliğini taşıyan formun doldurulması oldukça özen isteyen bir konudur. Bu nedenle de belli konulara dikkat edilmelidir.

Kanada vize başvuru formu Türkçe ve İngilizce olmak üzere iki dilde hazırlanmaktadır. Bu formun doldurulması sırasında tükenmez kalem kullanılması gerekmektedir.
Form doldurulurken tüm bilgilerin büyük harfle yazılmasına özellikle dikkat edilmelidir.
Formda beyan edilen bilgilerin evraklardaki bilgiler ile aynı olmasına da dikkat edilmelidir. Böylece gerçek bilgiler doğru olarak bildirilmiş olacaktır.
Kanada vize başvuru formunda bulunan fotoğraf bölmesine kişinin biometrik fotoğrafı 35*45 mm olarak yapıştırmak gerekmektedir.
Başvuru formunun tamamlanması için en alt kısmına da imza atmak zorunluluğu bulunmaktadır.

Ayrıca pasaport ve vize başvuru formundaki imzanın da aynı olmasına dikkat etmek gerekmektedir.
Böylece başarılı bir şekilde Kanada vize başvuru formu doldurulmuş olacaktır. Kanada vize başvuru formu hem konsolosluk İnternet sitesi üzerinden hem de Kanada Konsolosluğu ve danışmanlık vize merkezlerinden kolaylıkla temin edilebilmektedir.

Kanada Vize Başvuru Formu Hakkında Detaylı Bilgiler

Kanada ya seyahat edebilmek için Kanada vizesine sahip olmak gerekmektedir. Vize alabilmek ise sağlıklı bir bize başvuru süreci sonrasında mümkün olmaktadır. Kanada Konsolosluğu na başvuru yapmadan önce detaylı ve eksiksiz bilgi edinmek kısa sürede vize alınmasında etkili olmaktadır. Bunun için vize danışman merkezinden yardım almak mümkün olmaktadır.

Uluslararası resmi belge özelliğini taşıyan Kanada vize başvuru formunun temini de aynı yolla sağlanmaktadır. Danışmanlık hizmeti alarak form doldurulması gerekli evrak temini gibi zorlu süreci hızlı bir şekilde atlatmak mümkün olmaktadır. Aynı zamanda da vize alımına engel olacak durumlar hakkında bilgi sahibi olarak önlem almak mümkün olmaktadır.

Kanada vize başvuru formu doldurulmadı büyük bir özen istemektedir. Yapılan bir yanlış ile ülkeye giriş kapıları kapanmaktadır. Bu nedenle de sağlıklı ve doğru bir başvuru süreci tamamlanmalıdır. Başvuru formu doldurulması ile evraklar tamamlanarak başvuru yapılmaktadır. Tüm incelemelerin yapılmadı ve vize verilmesi ise Kanada Konsolosluğu tarafından yapılmaktadır.

Her şeyin usulüne uygun olması halinde Kanada vizesi kişinin pasaportuna işlenmektedir. Vize geçerlilik süresince vize türüne göre Kanada da bulunmak ve çeşitli haklar kişiye tanınmaktadır. Ancak vizenin alınması ve geçerli olabilmesi için vizenin işleneceği pasaportun 10 yıllık süreyi doldurmamış olmasına dikkat edilmelidir.

Kanada Vize Başvuru Formu S.S.S

Kanada Vize Başvuru Formu Nereden Alınır?

Kanada vize başvuru formları, Kanada Konsolosluklarının internet üzerindeki adreslerinden, Kanada Konsoloslukların kendisinden yahut danışmanlık yapmakta olan vize merkezlerinden formlarınızı temin edebilirsiniz.

Kanada Vize Başvurusu Nereden Yapılır?

Vize başvurusu online olarak yapılmalıdır. Kanada Konsolosluğu resmi web sitesinden (CIC) ulaşılabilecek form için sitede şahsi bir hesabın açılması gerekmektedir. Hesap açıldıktan sonra vize başvuru formu elektronik ortamda İngilizce olarak doldurulması gerekir.

Kanada Vizesi Kaç Günde Çıkar 2023?

Kanada Ankara Büyükelçiliği tarafından değerlendirilmekte olan Kanada vize başvuruları 10-12 iş günü içerisinde açıklanmaktadır. Ancak büyükelçilikte görevli olan vize yetkilisi kişinin vize başvuru evraklarını eksik olarak değerlendirebilir ve ek evrak talep edebilir.

Kanada Vize Ücretleri sayfamızı ziyaret ediniz.