Konsolosluk resmi sitesi değildir.  Kanada Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:www.canadainternational.gc.ca’dir.İçeriklerin doğruluğu garanti edilmemektedir. İçerikler bilgilendirme amaçlıdır.

Visa Information For Canada
Visa Information For Canada
Visa Information For Canada
Previous
Next

KANADA VİZE REDDİ

 NEDİR?

 

Kanada Konsolosluğu’ndan vize alabilmek isteyen kişilerin evraklarını kusursuz olarak konsolosluk yetki sahibine sunması gerekmektedir.

Şahıslar bu evraklarda diğer sistemlerde yer alan verileri bulundurmalıdır. Aynı vakitte lüzumlu finansal kaynağa sahip bulunduğunun da ispatı yapılmalıdır.

Seyahat sonucunda kişilerin ülkeden çıkacaklarını ispatlar belgelerin de bulunmaması vize reddi halini meydana çıkartmaktadır.

 

İTİRAZ HAKKI

 

Kanada Konsolosluğu’ndan vize reddi alan kişilerin lüzumlu hallerde vize reddine itiraz hakkı bulunmaktadır. Bu hakkını kullanmak üzere konsolosluk ile irtibata geçilir ya da vize merkezlerinin rehberlik hizmetinden faydalanabilir.

 

İTİRAZ ŞEKLİ

 

İtiraz biçimi diğer konsolosluklarda bulunduğu gibi dilekçe aratarak yapılabilinir.

Kanada Vize Red Sonuçları
Kanada Vize Red Sonuçları

ÜCRET İADESİ VAR MI?

 

Vize reddi hallerinde şahıslara vize prosedürlerine başlarken ödenen vize ücreti iadesi yapılmamaktadır. Şahıslar vize ücretlerini vize reddi halinde geri alamayacağını bilmelidir.

 

Kanada Konsolosluğu Resmi Web Sitesi:www.canadainternational.gc.caolup, bu site tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Site içerisindeki yazılı ve görsel materyaller doğru olmayabilir. Bilgilerden doğabilecek yanlışlıklardan sahibi sorumlu tutulamaz. Güncel olmayan bilgiler rastlandığı takdirde Gaziantep Vize sitesine bildirmeniz rica olunur.

Bu web sitesi bilgilendirme amacıyla iyi niyetle hazırlanmıştır. Bu web sitesinde yer alan her türlü bilgi genel nitelikte olup, doğruluğu, eksiksiz olması, güvenilirliği, yeterliliği ve güncelliği hiçbir surette garanti ve taahhüt edilmemektedir.