Kanada Vize Red Sonuçları

Kanada vize reddi sonuçları

KANADA VİZE REDDİ

Kanada Vize Reddi Hakkında

 NEDİR?

Kanada Konsolosluğu’ndan vize alabilmek isteyen kişilerin evraklarını kusursuz olarak konsolosluk yetki sahibine sunması gerekmektedir.

Şahıslar bu evraklarda diğer sistemlerde yer alan verileri bulundurmalıdır. Aynı vakitte lüzumlu finansal kaynağa sahip bulunduğunun da ispatı yapılmalıdır.

Seyahat sonucunda kişilerin ülkeden çıkacaklarını ispatlar belgelerin de bulunmaması vize reddi halini meydana çıkartmaktadır.

İTİRAZ HAKKI

Kanada Konsolosluğu’ndan vize reddi alan kişilerin lüzumlu hallerde vize reddine itiraz hakkı bulunmaktadır. Bu hakkını kullanmak üzere konsolosluk ile irtibata geçilir ya da vize merkezlerinin rehberlik hizmetinden faydalanabilir.

İTİRAZ ŞEKLİ

İtiraz biçimi diğer konsolosluklarda bulunduğu gibi dilekçe aratarak yapılabilinir.

Kanada Vize Red Sonuçları

Kanada Vize Red Sonuçları

ÜCRET İADESİ VAR MI?

Vize reddi hallerinde şahıslara vize prosedürlerine başlarken ödenen vize ücreti iadesi yapılmamaktadır. Şahıslar vize ücretlerini vize reddi halinde geri alamayacağını bilmelidir.

Kanada Vize Red Sonuçları S.S.S

Kanada Vize Red Geldi Ne Yapmalıyım?

Red cevabının verilmesinin en geç bir yıl sonrasında Vize bölümüne itiraz dilekçesi ulaşmış olması gerekmektedir. İtiraz dilekçenin gönderilmesinin ardından vize bölümü tarafından yapılan ayrıntılı inceleme bir kaç ay (genellikle 3 aya kadar) sürebilmektedir.

Vize Reddi Pasaporta İşlenir mi?

Vize reddi pasaporta işlenmemektedir. Vize ret cevabı, başvuru sahibine mektup yoluyla bildirilmektedir. Vize reddine dair bilgiler vize başvurusu yapılan ülke tarafından kaydedilmektedir ve saklı tutulmaktadır.

Kanada Vize Başvurusu Neden Reddedilir?

Kanada vize reddi; evraklardan, finansal yetersizlikten, seyahat sigortasından, başvuru sahibinin farklı bir amaçla Kanada'ya gideceğinden şüphelenmesi gibi durumlarda reddedilmektedir. Bunun yanında Kanada seyahat amacınızı evraklar ile kanıtlamalısınız, kanıtınız yeterli görülmez ise başvurunuz reddedilebilir.

Kanada Ticari vize sayfamızı ziyaret ediniz.